Logitech G PRO X Superlight vs Ninjutso Katana Superlight

surfielyum

Femtopat
Merhaba. Mouse değiştirmeyi düşünüyorum. El boyutum 20.5-9 gibi bir şey. Aklımda olan iki adet mouse var. Biri Logitech G PRO X superlight diğeri de ninjutso katana superlight. İkisi arasında kaldım. Fakat başka bir şey önerirseniz ona da bakarım. Tutuş şeklim genelde palm grip ama bazen claw Grip'te oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İki fareyide şu an kullanıyorum. İnan birisi diğerinden üstün değil. Shape olarak hangisi sana uygunsa onu tercih etmelisin. İki fare arasında fiyat var farkı pek az değil. O yüzden sana tavsiyem GPX olur.

Şunu da belirtmekte fayda var. Ne kadar Katana'nın reklamı yapılsada, GPX, MS olarak daha önde. Yani gecikmesi daha az.

GPX'in "-" diyebileceğimiz durumu belki şarj süresi olabilir.

Katana'nın ise "-" diyebileceğimiz durumu kablolu kullanılamaması. Kablolu kullanıyorsun fakat şarj soketine mıknatıslı olarak tutuntuğu için FPS oyunlarda ani dönüşlerde çıkıyor.

Anlayacağınız burada devreye tamamen shape ve bütçe giriyor.

Hatta ben GPX'i o kadar çok beğendim ki bir de beyazını sipariş ettim. Katana ise sadece beyaz var.

GPX'in skatezlerine kötü diyenlere aldırış etmeyin kesinlikle. Dandik bir mouse ped kullanıyorum ve mükemmel kayıyor. Yetmeyen arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. Sırf etrafta bu tarz yorumlar gördüğüm için GPX alırken, Tiger Ice skatez sipariş ettim. İnan takma gereği duymadım.

WhatsApp Image 2022-06-22 at 04.56.14.jpeg

Son düzenleme:
Seçenekler arasına viper ultimate eklenebilir. Kullanmaktan keyif aldığım bir model. Yan tarafı kauçuk kaplama olduğundan daha iyi bir tutuş hissi veriyor. Biraz daha basık olduğundan pençe şeklinde kullanılabilir. Bende ki modelde tekerleği yukarı kaydırırken ses çıkarıyor sadece. Onun dışında çok memnunum. Superlight'ın tekerleği bana göre fazla çıkıntılı. Sanırım birçok kişi kulaklık takıp kullandığı için farkında değil fakat özellikle geç saatlerde stakezlerin çıkardığı sürtünme sesi su zımparasıyla kapışır. Normalde var mı bilmiyorum fakat bende ki mouse kasasının birleşme yerlerinin izleri çıkmaya başladı. Kullanımda şuan bir sıkıntı çıkarmıyor. Umarım parçalara bölünmez. 🙂

Seçenekler arasına viper ultimate eklenebilir. Kullanmaktan keyif aldığım bir model. Yan tarafı kauçuk kaplama olduğundan daha iyi bir tutuş hissi veriyor. Biraz daha basık olduğundan pençe şeklinde kullanılabilir. Bende ki modelde tekerleği yukarı kaydırırken ses çıkarıyor sadece. Onun dışında çok memnunum. Superlight'ın tekerleği bana göre fazla çıkıntılı. Sanırım birçok kişi kulaklık takıp kullandığı için farkında değil fakat özellikle geç saatlerde stakezlerin çıkardığı sürtünme sesi su zımparasıyla kapışır. Normalde var mı bilmiyorum fakat bende ki mouse kasasının birleşme yerlerinin izleri çıkmaya başladı. Kullanımda şuan bir sıkıntı çıkarmıyor. Umarım parçalara bölünmez. 🙂
Mouse neredeyse elinde parçalanarak kendini imha edecek. Pek tavsiye edilecek bir cihaza benzemiyor. :)

Gönder gitsin derim. GPX ve Katana dışında kablosuz top tier diyebileceğim fare yok en azından benim için. Viper V2 PRO beklediğim ve denemek istediğim bir cihaz fakat şuan 2 GPX parasına satılıyor. :)
Diğer tarafında da bitiş yerinde belli olmaya başladı. Sonradan mı oldu yoksa ben mi çok dikkat etmedim bilemiyorum.

IMG_7806.JPG

Geri
Yukarı