Logitech G PRO X Superlight vs Razer Viper Ultimate

Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi bu iki mouse arasındayım. Razer Viper Ultimate'i tanıdığım 3 hafta kullanmış, 1000 TL'ye satıyor, temiz. Logitech G PRO X Superlight'a 1700 TL vermeye değer mi yoksa 1000 TL'ye RVU alayim mi? Fortnite oynuyorum. İyi bir mouse istiyorum. Aralarında çok fazla fark var mıdır?

Logitech'i alıp da öven yayıncılar var. Alt skatezler iyi kaymoyordu değiştirdim diyor. İlk aylarda kronik olan anahtar bozulmasını yaşadım, uyumlu başka marka switch alıp taktım diyor (haliyle garanti bozuldu). Bütün bunları anlattıktan sonra da övüyor. Kesinlikle uzak durulmalı o modelden. Razer ise gerek skatezde gerekse opyik anahtarın sorunsuzluğu ile cazip duruyor.

Garantili ve herhangi bir sorunu yoksa tercihim viper ultimate olur. Kişisel kullanımda, daha kolay kavrama ve kaymayan bir yüzey, tekerleğin kullanımı oyunlarda daha iyi deneyim sağlıyor. Superlight'n ergonomisi güzel. Fiziksel olarak viper ultimate biraz daha basık, superlight'n tekerleği biraz daha çıkıntılı. DPI tuşu yok. Skatezleri kullandığım mouseped modellerinde sürtme sesi yaptı. Denemeden seçim yapmayın. 🙂

IMG_7789.JPG

Garantili ve herhangi bir sorunu yoksa tercihim Viper Ultimate olur. Kişisel kullanımda, daha kolay kavrama ve kaymayan bir yüzey, tekerleğin kullanımı oyunlarda daha iyi deneyim sağlıyor. Superlight'n ergonomisi güzel. Fiziksel olarak Viper Ultimate biraz daha basık, superlight'n tekerleği biraz daha çıkıntılı. DPI tuşu yok. Skatezleri kullandığım mouseped modellerinde sürtme sesi yaptı. Denemeden seçim yapmayın. 🙂

Eki Görüntüle 1418920

Hangisini önerirsiniz? Yani Rampage mouse padim var hızlı kaygan bir şey istiyorum ikisi de hafif sanırsam.
Eğer skatez sensör olarak RVU iyi ise 700 TL daha fazla vermek istemem açıkçası.

Dediğim gibi garantisi ve sorunu yoksa viper ultimate tercihim olur. Mouseped'e göre performansı farklılık gösterebilir. 11G superlight daha hafif. Viper ultimate'den superlight'a geçtiğimde 11G hafifliği algılıyorum. Daha çok battle royal oynadığım için sprey yapmak ağır mouse'ta daha kontrollü oluyor. Sensör olarak kullanımda bir fark olacağını sanmıyorum fakat viper ultimate'n skatezi daha iyi. Deneme imkanın varsa mutlaka denemelisin. Sonuçta kişisel ekipmanlar.

Dediğim gibi garantisi ve sorunu yoksa Viper Ultimate tercihim olur. Mouseped'e göre performansı farklılık gösterebilir. 11g superlight daha hafif. Viper Ultimate'den Superlight'a geçtiğimde 11g hafifliği algılıyorum. Daha çok Battle royal oynadığım için sprey yapmak ağır Mouse'ta daha kontrollü oluyor. Sensör olarak kullanımda bir fark olacağını sanmıyorum fakat Viper Ultimate'n skatezi daha iyi. Deneme imkanın varsa mutlaka denemelisin. Sonuçta kişisel ekipmanlar.

Garantisi var mı bilmiyorum yok sanırım ama sorunu yok fakat deneme şansımda yok tutuş şeklim claw palm arası daha çok clawa yakın.
@MisafirTerliği34 bir de diyelim ki ikisi de aynı fiyat olsa sıfır hangisini almalıydım. Eğer 700 TL farka değer ise almışken alabilirim.

Garantisi var mı bilmiyorum yok sanırım ama sorunu yok fakat deneme şansımda yok tutuş şeklim claw palm arası daha çok clawa yakın.
@MisafirTerliği34 bir de diyelim ki ikisi de aynı fiyat olsa sıfır hangisini almalıydım. Eğer 700 TL farka değer ise almışken alabilirim.
Kusura bakma geç dönüş yapıyorum. Viper ultimate basık olduğundan pençe tutuşunda rahat edersin. 2 mouse'da elimde olduğundan ancak deneyimlerimi anlatabilirim. Direkt git bunu al demek yanlış olur. Şahsen superlight 500TL olsa bile tekrar alacağımı sanmıyorum. 1650TL'ye gelmişti bana. Viper ultimate yanlış hatırlamıyorsa 800TL'ye gelmişti. Tekrar almam gerekirse vereceğim 1500TL'ye asla acımam. Viper Ultimate'in tekerleği biraz sert. Dikkat etmen gereken diğer konu ise seri numarası 2034'e kadar olanları tercih etme. 2037 ve sonrası mouse'ların anahtarları yenilendi. Superlight kullanıcıların yaşadığı genel sorun çift tıklama. 🙂 Umarım kafanı çok karıştırmamışımdır. 🙏

Kusura bakma geç dönüş yapıyorum. Viper Ultimate basık olduğundan pençe tutuşunda rahat edersin. 2 Mouse'da elimde olduğundan ancak deneyimlerimi anlatabilirim. Direkt git bunu al demek yanlış olur. Şahsen superlight 500TL olsa bile tekrar alacağımı sanmıyorum. 1650TL'ye gelmişti bana. Viper Ultimate yanlış hatırlamıyorsa 800TL'ye gelmişti. Tekrar almam gerekirse vereceğim 1500TL'ye asla acımam. Viper Ultimate'in tekerleği biraz sert. Dikkat etmen gereken diğer konu ise seri numarası 2034'e kadar olanları tercih etme. 2037 ve sonrası Mouse'ların anahtarları yenilendi. Superlight kullanıcıların yaşadığı genel sorun çift tıklama. 🙂 umarım kafanı çok karıştırmamışımdır. 🙏

Yani Viper Ultimate almak daha mantıklı o seri numarası dediğiniz olay superlight için mi Viper Ultimate için mi bir de Viper Ultimate'te hafif değil mi?

Yani Viper Ultimate almak daha mantıklı o seri numarası dediğiniz olay superlight için mi Viper Ultimate için mi bir de Viper Ultimate'te hafif değil mi?
Viper ultimate'in seri numarasına dikkat edin. Viper ultimate 74G, superlight 63G ağırlığında.

Anladım 700 TL farka değmez değil mi skate olarak falan Viper Ultimate iyi sanırsam Viper Ultimate alacağım teşekkürler.

Viper Ultimate'in seri numarasına dikkat edin. Viper Ultimate 74G, superlight 63G ağırlığında.
@MisafirTerliği34 hocam gene rahatsız ediyorum sizi kusura bakmayın 1000 TL endgame Gear XM1 da satıyormuş o nasıldır viprr Ultimate mi XM1 mı daha iyidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı