Logitech G213 Prodigy Alınır mı?

seriouspotato

Centipat
Daha fazla  
Ben bu sene sınava hazırlanıyorum oyun pek oynayamıyorum. Oynasam da haftada 3-4 saati geçmiyor. Gelecek sene için de bu sene için de G213 düşünüyorum klavye olarak. Daha önce Motospeed CK108 aldım ama mekanik olması çok rahatsız etti sesinden dolayı. Hemen sattım ve eski dandik klavyeme geçtim. Son 6 aydır dandik klavye ile idare ediyorum. Geçen mağazada dolaşırken attım cebe Logitech G102 aldım ve çok memnunum. Logitech olursa ikisi de aynı program üzerinden kullanılabilir ve stilleri ve tasarımları aynı olur. Fakat tek korkum membran klavye olacağı. Mekanik red Switch bile istemiyorum çünkü onun çıkan basış sesi ve basış hissinin 0 oluşu rahatsız ediyor. 260TL bir membran klavyeye vermek istiyorum membran sevdiğimden. Tuşlar sertleşir mi bilmiyorum, bilen varsa aydınlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Alınır mı yani membranlığına rağmen? Kendimi zorlamalı mıyım mekaniğe?
Elimde olsa 1 dakika düşünmem mekanik alırım, o ses hissiyatına bayılıyorum. Ayrıca oyun oynarken özellikle tuşlara bastığımda çıkan ses beni daha tatmin ediyor, sanki boşa basmışım hissi yaşamıyorum. Bir süre arkadaşım bizdeyken onun klavyesini denemiştim, cidden harika.

Elimde olsa 1 dakika düşünmem mekanik alırım, o ses hissiyatına bayılıyorum. Ayrıca oyun oynarken özellikle tuşlara bastığımda çıkan ses beni daha tatmin ediyor, sanki boşa basmışım hissi yaşamıyorum. Bir süre arkadaşım bizdeyken onun klavyesini denemiştim, cidden harika.
Evet ilklerde insan öyle oluyor. Sonra sinir bozuyor ama. Kullanman lazım. Blue switch zaten kafa şişiriyor pc başında. Red switch ise boşa basıyor hissi veriyor. Membran en rahatı.

Şu an için mekanik klavyelerin fiyatları uçmuş vaziyette. Bulunduğunuz yerde bir teknoloji mağazası varsa gidip G213'ü test edin, güzel klavye. Basış hissiyatı tamamen öznel olduğundan bir yorum yapamayacağım ama bir mekanik klavye geçmişiniz varsa gerçekten membranda biraz tırt hissi uyanıyor ister istemez. Fakat biz çocukluğumuzda a4tech'in 20 liralık klavyeleriyle ne turnuvalar yapardık, eskiden hep membranlıktı buralar 😁 Yani diyeceğim o ki membranda olsa alışırsınız. Geçen yıl Steelseries Apex M400 ile Logitech G213'ün arasında kalmıştım. İkisi de indirimlerle 250₺'ye geliyordu, mekanik olduğu için Steelseries tercih ettim. Şu an bu piyasa şartlarında alacak olsam Logitech G213'ü gözüm kapalı alırım.

Şu an için mekanik klavyelerin fiyatları uçmuş vaziyette. Bulunduğunuz yerde bir teknoloji mağazası varsa gidip G213'ü test edin, güzel klavye. Basış hissiyatı tamamen öznel olduğundan bir yorum yapamayacağım ama bir mekanik klavye geçmişiniz varsa gerçekten membranda biraz tırt hissi uyanıyor ister istemez. Fakat biz çocukluğumuzda a4tech'in 20 liralık klavyeleriyle ne turnuvalar yapardık, eskiden hep membranlıktı buralar 😁 Yani diyeceğim o ki membranda olsa alışırsınız. Geçen yıl Steelseries Apex M400 ile Logitech G213'ün arasında kalmıştım. İkisi de indirimlerle 250₺'ye geliyordu, mekanik olduğu için Steelseries tercih ettim. Şu an bu piyasa şartlarında alacak olsam Logitech G213'ü gözüm kapalı alırım.
Ben zaten mekanik kullandım. İlk başlarda güzeldi, hoştu ama sonra sonraya rahatsız etti blue switch. Red bile olsa kullandım ve beğenmedim. Membran bence daha güzel zaten. Ama gerçekten mekaniğe zorlamalı mıyım kendimi.. Sorun burada

Ben zaten mekanik kullandım. İlk başlarda güzeldi, hoştu ama sonra sonraya rahatsız etti blue switch. Red bile olsa kullandım ve beğenmedim. Membran bence daha güzel zaten. Ama gerçekten mekaniğe zorlamalı mıyım kendimi.. Sorun burada
Neden mekaniğe zorlayasınız ki? Kesinlikle mekanik klavye kullanılmalı diye bir şey yok. Ben de laptop klavyeme alıştığım için ne membran ne de mekanik klavye kullanamıyorum mesela. Oyunlarda laptop klavyesi ile daha rahat oynuyorum. Kendini zorlamana gerek yok. Oyuncu ekipmanlarında önemli olan kendini neyle rahat hissettiğindir. Kaliteliyse ne kadar ücret ödediğin çok önemli değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı