Logitech G213 Prodigy Alınır mı?

Aldınız mı ? Eğer aldıysanız alacak olan arkadaşlar için cevap yazarmısınız ?
Şu an Logitech G810 Orion Spectrum aldım biraz çalışıp bütçemi genişlettim. Klavye Romer-G olması çok iyi gerçekten. İstediğim gibi sessiz ve hisli çalışıyor. Sadece klavye açısını yükselten klipsler birazcık sağlıksız. Aldığımda 450 Lira gibi bir fiyatı vardı. Alacak olanlara kesinlikle tavsiye etmem çünkü sonuçta membran klavye.

Ben bu sene sınava hazırlanıyorum oyun pek oynayamıyorum. Oynasam da haftada 3-4 saati geçmiyor. Gelecek sene için de bu sene için de G213 düşünüyorum klavye olarak. Daha önce Motospeed CK108 aldım ama mekanik olması çok rahatsız etti sesinden dolayı. Hemen sattım ve eski dandik klavyeme geçtim. Son 6 aydır dandik klavye ile idare ediyorum. Geçen mağazada dolaşırken attım cebe Logitech G102 aldım ve çok memnunum. Logitech olursa ikisi de aynı program üzerinden kullanılabilir ve stilleri ve tasarımları aynı olur. Fakat tek korkum membran klavye olacağı. Mekanik Red Switch bile istemiyorum çünkü onun çıkan basış sesi ve basış hissinin 0 oluşu rahatsız ediyor. 260TL bir membran klavyeye vermek istiyorum membran sevdiğimden. Tuşlar sertleşir mi bilmiyorum, bilen varsa aydınlatabilir mi?

Mekanik klavyelerde siyah, kırmızı, mavi Switch anahtar olayı var çok ses çıkarır tuşları ve membran klavyelerde ses çıkarır ama mekanin klavyeler gibi değil mekanik klavyeler fiziksel klavyedir yani her tuş kendine ait iş yapar membran klavyede böyle bir durum yok ama işin içine Logitech giriyorsa bildiğimiz diğer markalar göre hem sağlam yapıya sahip hem de oyun alanında kendini kanıtlamış eğer ses konusunda beni rahatsız ediyor dersen sana Logitech'i tavsiye ederim yok mekanik olsun diyorsan SteelSeries Apex 5 tavsiye ederim has mekanik klavyedir piyasadaki dandik mekanik klavyelere benzemez.

Mekanik klavyelerde siyah, kırmızı, mavi Switch anahtar olayı var çok ses çıkarır tuşları ve membran klavyelerde ses çıkarır ama mekanin klavyeler gibi değil mekanik klavyeler fiziksel klavyedir yani her tuş kendine ait iş yapar membran klavyede böyle bir durum yok ama işin içine Logitech giriyorsa bildiğimiz diğer markalar göre hem sağlam yapıya sahip hem de oyun alanında kendini kanıtlamış eğer ses konusunda beni rahatsız ediyor dersen sana Logitech'i tavsiye ederim yok mekanik olsun diyorsan SteelSeries Apex 5 tavsiye ederim has mekanik klavyedir piyasadaki dandik mekanik klavyelere benzemez.
Apex 5 yerine K68 çok daha iyi. 20 milyon tıklama ömrü var Apex 5 te ve hibrit switch kullanıyor. K68 ise Cherry MX kullanıyor yani çok daha kaliteli.

G213 çok iyi bir klavye basım hissiyatı çok iyi hassas. Bu klavyede bulunan rgb çok güzel bir görünüm kazandırıyor. Forumlarda sürekli adı bilinmeyen Çin menşeli firmaları övüyorlar. G213 kalite kokuyor. Mekanik çok sesli. Kalitelisi de pahalı. 350 tl ye en iyi seçenek bana göre bu. Yanına da g102 mouse. Mükemmel uyum.

G213 çok iyi bir klavye basım hissiyatı çok iyi hassas. Bu klavyede bulunan rgb çok güzel bir görünüm kazandırıyor. Forumlarda sürekli adı bilinmeyen Çin menşeli firmaları övüyorlar. G213 kalite kokuyor. Mekanik çok sesli. Kalitelisi de pahalı. 350 tl ye en iyi seçenek bana göre bu. Yanına da g102 mouse. Mükemmel uyum.

Bir kaç gün önce Amazon Türkiye'de 240 TL'ye düşmüştü direk aldım geçtim. Şu anda 360 TL'ye yükseltmişler fiyatını yuh dedim. Ailesiyle birlikte yaşayanlar için güzel bir klavye basım hissi olsun, sessizliği olsun, kalite algısı olsun 240 liranın hakkını veriyor da 360 fazla geldi bana biraz. Mekanik klavyemi çıkarttığı sesten dolayı kaldırmak zorunda kaldım maalesef. Geceleri çatır çutur sesten gına geldi, milleti de rahatsız etmeyeyim dedim söktüm. Membran canmış, şimdi anlıyorum. RGB aydınlatması da gayet başarılı. Eskiden yapılmış yorumlarda ses açma kapama tuşuna baskı uygulanması gerektiğini söylemişler hatta aldığımda basmıyordu iade ettim diyenler de var en büyük sorunu buydu sanırım fakat yeni üretim serilerde bu sorun kalkmış gibi gözüküyor. En ufak güç uygulamadan hem + hem - tıkır tıkır çalışıyor bende. Diğer multimedya tuşları da sorunsuz. Hem Cooler Master MK110 hem de HyperX Alloy'dan daha iyi bir klavye bence. Ve daha önemlisi, malzeme kalitesi daha yüksek ve bilek desteği var.

Geri
Yukarı