Logitech G231 Prodigy İncelemesi

Arkadaşlar merhaba, umarım sağlığınız yerindedir. Bugün Technopat'da dolaşırken G231 hakkında hiç inceleme olmadığını fark ettim. Çok satılan bir kulaklık olduğu için eğer almayı düşünen olursa diye, kulaklığın "uzun kullanım" incelmesini yapacağım.

Evet, bu kulaklığı 2 yıl önce PS4 ile uyumlu olduğu için hiç araştırmadan almıştım, ama iyi ki de diğer markalara yönelmemişim.

Kulaklığın kutu içeriği;
  • Logitech G231 Prodigy
  • Bilgisayar'da kullanım için ses, mikrofon ayırıcı kablo

• IMG_20210117_180517.jpg

İlk önce artılarından bahsedeyim;
  • Malzeme kalitesi. Malzeme kalitesi çok tatmin edici düzeyde. Kulaklığın kasası mat gri renkte sert plastikten. Bugüne kadar hiçbir çatlama veya deforme olmadı. Ayrıca kulaklığın uzatma kısmı da alüminyumdan, çok sağlam ve şık duruyor.

IMG_20210117_180605.jpg

• Ses kalitesi. Ses kalitesinden ben gayet memnundum. Tabii bu kişiden kişiye değişebilir. Ben kulaklığı oyun için kullandım ve R6, Apex Legends ve CoDW gibi oyunlarda beni yarı yolda bırakmadı.
  • Kulaklığın hareket kapasitesi. Kulaklık düz bir şekilde durabiliyor ve kulağınızdan çıkardığınızda boynunuzu daha çok hareket ettirebiliyorsunuz. Ayrıca asacak bir yeriniz yok ise bu şekilde masanızın üzerinde de muhafıza edebilirsiniz. Benim çok hoşuma gidiyor bu özelliği.
  • Örgülü kablo. Sizi bilmem ama benim örgülü kablo hastalığım var. Oraya buraya dolaşmıyor ve neredeyse hiç düğüm olmadı. Tabii ben yine işin kozmetik tarafındayım.

IMG_20210117_180706.jpg

• Mikrofon. Mikrofonu çok sık kullanan biriyimdir. Özellikle oyunlarda dışarıdan gelen sesleri arkadaşlarıma iletmemesi ( annemin süpürge çalıştırması gibi) gayet yeterli derecede. Ayrıca kulaklığı kullanmadığınız zamanlarda yukarıya kaldırabilir veya ağzınıza göre bükebilirsiniz.

IMG_20210117_180839.jpg

• Kontrolcü. Kablonun üzerinde sesi azaltıp arttırabildiğimiz bir tekerlek ve mikrofonu kapatıp açabildiğimiz bir kilit var.

IMG_20210117_180936.jpg

Şimdi de eksilerine bakalım;
  • Tıslama sorunu. Bu sorun kulaklığı aldığım zaman yoktu ama sanırsam zamanla gelişti. Müzik veya oyun açık değilse gerçekten can sıkıcı bir hal alıyor.
  • Pedler. Bu da zamanla gelişen sorunlardan birisi. Yaz aylarında kullanırken kulağım pişme derecesine geliyor ve çıkartıyorum. Ayrıca teri de hatırı sayılır derecede emiyor ve yıkamak zorunda kalıyorsunuz. Asıl sorunda burada başlıyor aslında. Pedler yıkandıktan sonra sertleşiyor ve uzun kullanımda kulaklarımı ağrıtıyor.

IMG_20210117_181021.jpg

• Jak. Yüksek ihtimalle benim ile alakalı bir durum ama yine de söyleyeyim. Kulaklığın jakına artık ne olduysa bazen ses, sağ veya sol tarafa yoğunlaşıyor ve rahatsız edici bir durum ortaya çıkarıyor.
  • Son olarak mikrofon. Mikrofonda ses iletimi olarak bir sıkıntı yok ama bir süre sonra bükerken içindeki tel özelliğini yitiriyor. Yani ağzıma doğru büktüğümde bıraktığım yerde kalmıyor.
Umarım bir hatam olmamıştır, eğer olmuşsa da tecrübesizliğime verin lütfen. Sorunuz olursa veya eklememi istediğiniz bir kısım varsa belirtebilirsiniz.

Kulaklığın daha detaylı teknik bilgileri için; Logitech G231 Prodigy Tek Yönlü Mikrofona Sahip Oyun Kulaklığı

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı