Logitech G27 Yarış direksiyonu incelemesi

Arkadaşlar herkese merhaba. Forumda yeni yarış direksiyonu almayı düşünen veya ilgilenen arkadaşlarımıza rehber olabilecek bir inceleme yapmaya çalıştım. Sözü daha fazla uzatmadan Logitech G27'nin incelemesine geçelim. :)

PC ve Play Station 3 (belki güncellemeler ile Play Station 4'te de çalışabilir, henüz kesin bir bilgi bulunmuyor) için tasarlanmış olan, simülasyon ve yarış oyunlarında gerçekçiliği hat safhada yaşatan bir ürün Logitech G27. :)

G27 Özelliklerinden bahsedelim:

* 900 derece dönüş açısıyla gerçek arabalardaki gibi direksiyon 2,5 tur dönüş imkanı sağlıyor.

* Gerçek otomobillerde kullanılan sarmal direksiyon dişlilerine eşdeğer dişliler kullanılmıştır. Bu da yol gürültüsü olmadan direksiyonu daha gerçekçi ve sanki gerçek bir otomobil kullanıyormuş gibi hissettiriyor.
jt8io4.png

* Direksiyon simidi gerçek deriyle kaplandığından dolayı yarışırken hem kontrollü hem de rahat biçimde direksiyonu kumanda edebilirsiniz.
28i573d.png

* Direksiyon mili, direksiyon simidi, vites kulakçıkları, vites kutusu, pedallar paslanmaz çelikten yapıldığından biz kullanıcılarına kalite ve sağlamlık sunuyor.
osgznr.png

* Ne zaman vites değiştireceğinizi bildiğinizde daha iyi tur zamanları ve daha çabuk hızlanma sağlayabilirsiniz. Bunu sağlayan ledli vites/devir indikatörü direksiyon simidinin ortasında rahatlıkla görülebiliyor.
mwpiqx.png

* 6 ileri 1 geri vites olmak üzere tasarlanan paslanmaz çelikten vites kutusu hem sağlamlık hem de hissetmek istediğiniz gerçekçiliği ortaya çıkarıyor.
2usjrl5.png

* Tekerleklerin çekiş gücünün azaldığını, yoldaki her bir tümseği veya çukuru hissetmenizi sağlayan güçlü ve sağlam çift motor geri güç bildirimi sayesinde gerçek yarış ve araba kullanımını neredeyse birebir simüle ediyor.
2h6aez9.png

Logitech G27'nin özelliklerine değindikten sonra kendi çekmiş olduğum videolarda 2 yarış oyunu test ettim. İşte videolar (720p-1080p kalitesindedir);

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Daha gerçekçi tepkimeler isterseniz masaüstünüzde veya taskbar da bulunan Logitech Profiller sayesinde bu ayarlamaları yapabiliyorsunuz. Zira Logitech Profiller'deki ayarlamaların dışında ek olarak oyun içerisinde (oyunda feedback desteği varsa) bu feedback ayarlamalarını yapmak mümkün.

2daf776.png

Aklınızda fikir sahibi olmanızı sağlayacak kadar yardımcı olduysam ne mutlu bana. :) İzlediğiniz ve okuduğunuz için teşekkür ederim. :) Herkese iyi forumlar. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende G27 sahibiyim ve alacak arkadaşlara farklı bakış açısından yorumumu aktarayım.Direksiyonu geçen sene bir hevesle gidip aldım oynadığım ilk haftalar gerçekten zevk veriyordu fakat hevesimi alınca zevk vermemeye başladı.Birde direksiyonu kurduğunuz zaman başka oyun oynama şansınız kalmıyor söküp takması desen 30 dakikayı bulur.Sonuç olarak ürün parasını hak ediyor fakat benim yaptığım hatayı yapıpta bir anlık hevesle gidip almayın gerçekten oynayacaksanız alın.

Bir şey diyeceğim 30 dakikada nasıl kurabiliyorsunuz? :D Lütfen yanlış anlama dalga geçmek anlamında sormadım. :) Ben 2 dakikadan az zamanda kurup oynuyorum. :D Bende direksiyonu alalı 1 yıl oldu ve hala zevk alıyorum. Fakat herkesin zevki farklıdır. :)

Belirttiğim gibi o benim yorumumdu 30 dakika kısmına gelirsek ben kurma ve kaldırma toplamı olarak demiştim kutudan çıkarma takma ayar yapma ve tekrar kabloları bağlayarak kutuya sığdırma çabası derken rahat oluyor.Bu arada merak ettim siz 2 haftadan uzun süreyle oynayabildiniz mi direksiyonla?

Neyse tartışmayı bırakın :D Sonuçta 900 liralık direksiyon seti. Evdeki 35 TL'lik Snopy direksiyon setinin incelemesini yaptırtacaksınız bana :D

Sen yap, ben de yapayım. Kardeş inceleme olsun

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı