Logitech G300S İncelemesi

• Konuyu başlatan Mr.Acar
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 13
  • Görüntüleme 4B
Merhabalar Okurlar. :D

Bugün sizlerle G300S + (Beleşten gelen) Mouse Pad setini inceleyeceğim. Ürünü VatanBilgisayar'dan 121 liraya aldım. @Selim C.'ye mantıklı fikri ile görselleri ''Spolier Kutusuna'' koyuyorum böylelikle daha az yer kaplar. (y)

Neden G102 almadım?
Bu sorunun cevabı DPI takıntım yok 2600 keser ve baş parmak makrosunu gram sevmemem. Aynı zamanda mouse pad parasından kurtuldum. G102 malzeme ve sensör yapısından tercih edilebilen bir model. (baş parmak makrosuna olumlu bakarsanız onu düşünün)

indir.jpg
IMG_20171004_230247-2976x1680[1].jpg

Dış görünüşü:

Ürünün dış görünüşü sade tutmaya karar vermişler. Parmak tutma kısmı pürüssüz bir plastıkle yerleştirilmiş. Baş parmağımızı ve serçe parmağımızı koyduğumuz yer gayet yumuşak ve FPS oyunlarında bize nokta atışlar için yardımcı olabilir. Onun da üstünde ledler var bence ledelr gayet gereksiz ve boş olmuş açık konuşmak gerekirse. Ve bu yer Plastikten daha yumuşak bir maddeye sahip ama bu maddenin adını hatırlayamıyorum.

Şimdi makrolara bakalım. Makrolar normal tuşa göre biraz daha tiz ses veriyor ve biraz daha sert basmamız gerekiyor. Bunu sanırım bilerek yapmışlar istemeyerek basmamak için. Cihazda toplam 6 adet makro var ve hepsi gayet kullanışlı. (2 tane ortada 2 tane sağda 2 tane solda) şahsen orta makroları hiç sevmedim yaylı tuşa sahip değil bildiğin takoz tuşlar. Onun dışında cihazın alt kısmı olduğu gibi hafif plastik masraftan baya kaçınmışlar.
Biri uzun 3 tane sert plastik ile kaydırmayı son derece azaltmaya çalışmışlar ve mouse pad ile baya uyumlu olmuş.

Kabloya gelirsek, olmamış bildiğin kırpmışlar kötü kablo kullanmışlar.

IMG_20171004_230247-2976x1680[1].jpg
IMG_20171004_230314-2976x1680[1].jpg
IMG_20171004_230332-2976x1680[1].jpg
IMG_20171004_230339-2976x1680[1].jpg

İşlevi Oyun Performansı:
Şahsen oyun performansı sevdiğim tek kısmı herhalde. Oyun performansı gayet başarılı 2400 DPI ile uçuyorum. :D Makrolar gayet stabil çalışıyor yazılım gayet akıcı ve kullanılabilir.

Yazılım:
Benim en sevdiğim oyun yazılımı Logitech'in yazılımı sade ve hoş. Kendi makromuzu kolayca yapmamız için bize büyük bir fırsat sunuyor. Mesela ben CS:GO ayarlarımı sağ 1 AK47 makrosu ikincisi ise tabancalar için seri sıkma makrosu. Sol taraf ise DPI yukarı/aşağı görevini görüyor AWP'de DPI düşük olması önemli :D .

k.jpg

Mouse Pad:

Mouse pad hakkında söyleyecek fazla bir şey yok. :D Zaten bedava geldi ama mouse ile baya uyumlu ve ikisi birbirini tamamlıyor mouse pad çamaşır makinesine giriyor 3 defa yıkadım. :D Fotoğrafa bakınca 4. defa yıkanması lazım gibi. :D

IMG_20171004_230455-2976x1680[1].jpg
IMG_20171004_230428-2976x1680[1].jpg

Artılar:

• Rahat ve kullanışlı olması.
  • Fazla makrolu
  • Kolay yazılımı
  • Sade ve hoş olması.
  • Bedavadan pad vermeleri.

Eksileri:
  • Ürünün malzeme kalitesi.
  • Kablosunun 20 liralık mouselerle eş değer olması.
  • Alt kısmının iyice sallama olması.

Evet bugünlük incelemem bu kadar. :D Sorularınız varsa alalım. :D

@Selim C.'ye fikri için teşekkür edelim. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Önerilen konulardan düştük incelemeye :) Güzel ilerlemeli inceleme olmuş. Unuttuğun yüzey kauçuk plastik sanırım :D Kablo konusunda son derece haklısın biraz fazla ucuza kaçılmış. Alt yüzeye de takılmaya gerek yok, skatezleri fiyat bandına göre oldukça geniş zaten :)

Ben G300s kullandım uzun zamandır. Sanırım bu kullandığım beşinci G300s. Malesef bu mouse çok kaliteli değil 6-8 ayda bir bozuyorum. Tuşları basmamaya başlıyor, sanırım switch'leri kötü ama bu kadar ucuza böyle bir mouse olmadığı içinde almak zorunda kalıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı