Logitech G502 Hero vs Zowie EC1-A

Ertugrul1403

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/AVR
600 TL kadar bütçem var, araştırmalarım sonucu tüm yollar Zowie gösteriyor.
Fakat G502 Hero çok hoşuma giden tasarımı ile ilgimi çekti, sizce hangisini almalıyım?

Full FPS oyunları oynarım, yani Aim benim için önemli bir unsur.
Bir de ergonomi önemli, mouse elime tam oturmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Rival 310, Rival 600 gibi fareler de var. Rival 600 indirimde hatta, o da çok çok iyi bir faredir.

İki fare de çok iyi, ancak yapıları farklı biraz. Logitech'in sensörü bir tık daha iyi.

Gerçi her şey eline oturmasında bitiyor. Eline oturduktan sonra çok da önemi yok gerisinin.

G502 kullanmışlığım var ele çok güzel oturuyor alışınca vazgeçilmez bir fare ancak hem fiyatı hem de ağırlığı düşündürücü. Zowie'nin ise sade dizaynı ve hafifliği güzel ancak fiyatını hak eden bir fare olduğunu düşünmüyorum.

Rival 600 şu an hem Hepsiburada'da hem de İtopya'da çok güzel indirimde alternatif olarak düşünebilirsin.

Öncelikle merhabalar senelerdir zowie ve logitech den başka bir marka kullanmadığımdan dolayı sadece bu konuya mesaj atmak için üye oldum. Herkesin fikrine saygım sonsuz tabiki de ama bu iş görsellikten çok performans ve el rahatlığı elinin oturmasına bağlı. Demek istediğim şu ki gerçekten böyle bir miktar vereceksen kesinlikle zowie almanı tavsiye ediyorum. Ergonomik ve ağırlık açısından fps oyunlar için vazgeçilmicek bir marka zowie çok başarılı. Şimdiden hayırlı olsun.

Neden SteelSeries Rival 600 yazmadım, çünkü kenardaki kavuçuk alanlar soyuluyor diyenler var, derinlik algılayan sensör önüne toz geçince mouse bug giriyor diyenler var. Aynı kavuçuk sorunu Razer içinde geçerli.

Rival 600 uzun kullanıcı yorumuna ihtiyacım var, ele oturması olsun, yazılım performansı olsun.
Ve birde Razer Basilisk al kafan rahat olur diyor benim Razer fanı arkadaşım...

Velhasılı, aşırı şekilde kararsız kaldım :(

Öncelikle merhabalar senelerdir zowie ve logitech den başka bir marka kullanmadığımdan dolayı sadece bu konuya mesaj atmak için üye oldum. Herkesin fikrine saygım sonsuz tabiki de ama bu iş görsellikten çok performans ve el rahatlığı elinin oturmasına bağlı. Demek istediğim şu ki gerçekten böyle bir miktar vereceksen kesinlikle zowie almanı tavsiye ediyorum. Ergonomik ve ağırlık açısından fps oyunlar için vazgeçilmicek bir marka zowie çok başarılı. Şimdiden hayırlı olsun.
Kesinlikle Zowie ec-1a almalısın. her iki fareyi de denemiş biri olarak öneriyorum.
Ele tam oturuyor.

Zowie EC-1A veya Zowie EC-2A yani A modellerini almanı önermem, B modellerini almalısın daha A modellerinin iyileştirilmiş yeniden yapılandırılmış halidir. Sensör ergonomi bakımından her haliyle eğer elin normal ölçülerde ise 17-19 uzunluk 7-9 genişlik ölçülerine sahipsen kesinlikle Zowie EC-2B almalısın.

Zowie ec-1a veya Zowie ec-2a yani a modellerini almanı önermem b modellerini almalısın daha a modellerinin iyileştirilmiş yeniden yapılandırılmış halidir sensör ergonomi bakımından her haliyle eğer elin normal ölçülerde ise 17-19 uzunluk 7-9 genişlik ölçülerine sahipsen kesinlikle Zowie ec-2b almalısın.
Aralarındaki tek fark ölçüdür.

Zowie o kadar para vermek ahmaklıktır kimse kusuruma bakmasın tipi 20 liralık olan mouse 300-400 etmez G502 kullanıyorum gayet mükemmel donanımlı bir mouse zowie ise donanımdan uzak bir mouse

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı