Logitech G502 vs Zowie

furkan23235

Hectopat
Daha fazla  
Yaklaşık 7 yıldır G502 kullanıyorum. Artık yan tuşları basmıyor ve Skatez'leri bitti diyebilirim. Hizmetini tamamladı kendisi, ellerim büyük fareyi claw ve fingertip tarzı tutuyorum. Kararsız kaldığım konu ise bunca yıldır kullandığım fareyi mi alayım yoksa Zowie modellerinden birini mi? Ağırlıklı FPS oyunları oynuyorum ve baktığımda profesyonel oyuncuların %90'ı Zowie kullanıyor. Nasıl bir tercih yapmalıyım? Eğer Zowie ise hangi modeli?

Mouse alırken elinizin boyutlarına ve tutuş şeklinize göre almanızı tavsiye ederim. Zowie'nin mouse'ları arasından elinize ve tutuş şeklinize uyan modellere bakabilirsiniz.

Zowie abartılan bir marka. Sözde üst seviye olan çoğu ürününde üst seviye olmayan sensörler kullanılmış.

PC Endgame Gear XM1 Gaming Mouse Beyaz bunu alın derim Zowie yerine.

Yaklaşık 7 yıldır G502 kullanıyorum. Artık yan tuşları basmıyor ve Skatez'leri bitti diyebilirim. Hizmetini tamamladı kendisi, ellerim büyük fareyi claw ve fingertip tarzı tutuyorum. Kararsız kaldığım konu ise bunca yıldır kullandığım fareyi mi alayım yoksa Zowie modellerinden birini mi? Ağırlıklı FPS oyunları oynuyorum ve baktığımda profesyonel oyuncuların %90'ı Zowie kullanıyor. Nasıl bir tercih yapmalıyım? Eğer Zowie ise hangi modeli?

Elinin eni ve boyu kaç cm ayrıca fareyi nasıl tutuyorsun fingertip, claw, palm belirtirsen ona göre öneride bulunabiliriz.

Merhaba Furkan,

Öncelikle ürünlerimize olan ilgin için teşekkürler.

Mouse işi belli bir switch ve sensör kalitesinin üzerindeki ürünlerde tamamen tutuş alışkanlığı odaklıdır. Dolayısı ile 7 yıl kullandığın bir mouse'tan başka bir mouse'a geçerken alışmakta sorun yaşayabilirsin. Eğer kullandığın mouse'tan çok memnunsan değiştirmeni tavsiye etmeyiz.

Lakin illa ki Zowie ürünlerini denemek istersen tabi ki memnun oluruz. Bu noktada hali hazırda kullandığın mouse'a en yakın Zowie modeli EC serisidir. Sağ el ergonomik olarak. Diğer FK, ZA, ve S serisi modellerimiz simetriktir.

EC serisinde EC1 ve EC2 isminde 2 modelimiz bulunmakta, bu iki model arasındaki tüm fark boyuttur.

Aşağıda paylaşacağımız linkten bu iki modeli boyut olarak karşılaştırabilirsin;

Her peek'inin frag, her flickinin headshot olması dileği ile :)

Geri
Yukarı