Logitech G815 Tactile Türkçe klavye izlenimlerim

2016 yılından beri kullandığım Razer BlackWidow 2016 klavyemin çıkardığı gürültü artık pek de hoşuma gitmediğinden emektarı emekli etmeye ve yeni iyi bir mekanik klavyeye terfiye karar verdim. Oyun oynayan bir kişi değilim ama bilgisayar başında işim nedeniyle uzun zaman harcayan biriyim ve tuş geri bildirimi sağlayan tactile mekanik klavyeler ile çalışmayı seviyorum. Razer BlackWidow'un yeşil Razer Switch'i gayet tatmin edici bu konuda ama gürültülü. Çocuklara yakın zamanda satın aldığım Redragon K552 kumara kırmızı Switch ise lineer özellikte, bir geri bildirim sağlamıyor tuşlar. Bu nedenle gürültüsüz ama tactile, brown Switch ve muadili klavyelere baktım ve G815'de karar kıldım.

20210331_173119.jpg

20210331_173443.jpg

20210331_183443.jpg

Klavye oldukça şık gözüküyor, yazma hissi mekanik bir klavyeden çok kaliteli bir notebook klavyesi hissi oluşturdu bende. Low-profile bir klavyeye alışmam biraz zaman alacak gibi. Ama en çok zorlandığım şey klavyenin en solunda konumlandırılmış g tuşları oldu maalesef. Bunun bir handikap olduğunu biliyordum ve alıp deneyince korktuğum bu konuda haklı olduğumu gördüm. Elim CTRL, Tab ve Shift tuşları için klavyenin en dış sınırına gidiyor sürekli. Bu nedenle mecburen profilin birinde bu tuşlara yine bu fonksiyonları atadım. Bu durumda da klavyeye bakmadan yazarken diğer tuşların nispi konumlarını bulmada güçlük çekiyorum. Zamanla alışmayı umuyorum ama yine de serçe parmağımla doğru CTRL tuşuna basarken bile G tuşuna dokunuyorum illa.

20210331_183520.jpg

Klavye gayet sessiz bir öncekine kıyasla. Aşağıda yer alan ses kaydında ilk kaydedilen ses halef Razer'a, sonraki selef G815'e ait.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı