Logitech G910 ve Aerocool P7-C1'i beyaz renge kaplamak

Geçen senelerde size sormuş olduğum klavye kaplama ve bilgisayar kaplama modlama işlemlerini bugün itibari ile bitirdim.

Aramızda da bu tür bir kaplama işlemi yapacak arkadaşlara yaşadıklarımı önerilerimi yazma gereksinimi buldum çünkü bu konu hakkında pek de elde tutulur bir bilgi kaynağı bulunmamakta.

Öncelikle zor olan kısımdan anlatmaya başlıyayım kasanın kaplaması:
Bu kısmın videosunu geçen sene YouTube kanalımda kısa bir şekilde anlatmıştım link:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

--bu kısımda yaşadıklarımı anlatacağım
: Kasamı Aerocool P7-C1 Pro bu kasayı alırken kasamın beyaz olmasını çok istemiştim fakat anakartla senkronize çalışan Pro modeli sadece siyah renkte üretime çıkmıştı ve bende içime sinmeyerek siyah kasa almış bulunmuştum ama aklımda hep bir bilgisayar boyama fikri bulunmaktaydı bundan dolayı bilgisayarımı beyaz renge modlamak için araştırma yaptım ve boyama işlemlerinin istediğim sonucu vermediğine kanaat getirdim. Bundan sonra bilgisayarımı kaplayabileceğimi akıl edip birkaç metre boyunda mat beyaz kaplama satın aldım.

--Bu kısımda yaptığım işlemlerden bahsedeceğim: İlk olarak kasamın tüm parçalarını çıkardım fanlar ızgaraları vs ve elime fön makinesi falçatayı alıp bu parçaları teker teker kaplamaya başladım ilk yaptığım işlemlerde çok fazla hata payımın olacağını tahmin ettiğimden göz önünde bulunmayacak kaplamaları kapladım ve haklıydım ilk iki aşamada hata payım az çok vardı, bundan sonraki işlemlerimde daha kusursuz kaplama işlemi elde ettim en sonunda fanlarımı temizleyip güzelce yerlerine taktım en son olarak da dikkatli bir şekilde kapladığım parçaları yerlerine yerleştirdim ve sonuç olarak 7-8 saatte titizlikle bitirmiş olduğum beyaz kasam karşımda duruyordu! Bu işlemlerden sonra geçen gün kasamın içine bir parça strafordan kesmiş olduğum parçayı kaplayıp yerleştirdim sonuçlar fotoğrafllarda bulunmakta. Ek olarak eklemek isterim ki kasamdaki kaplamalar 1 sene içerisinde asla yerlerinden oynamadı soyulmadı erimedi vs. ilk günkü gibi duruyor.

----------------------------------------------------------------

Geçelim nispeten kaplaması kolay olan klavyeyi kaplama kısmına, klavyemin kaplamasını ise bugün itibari ile bitirdim.

--bu kısımda yaşadıklarımı anlatacağım: Klavyeyi kaplamak nispeten daha kolay görülebilir ama bir el alışkanlığı gerektiğinin kanatindeyim çünkü klavye daha çok el altında bulunan bir eşya olduğu için kaplamaların tam ayarında gergin olması ve doğru yerlere yerleştirilmesi gerekmekte.

--bu kısımda yaşadıklarımı anlatacağım: İlk olarak klavyemin temizliği ile başladım bu süreç 20 ila 30dk mı aldı sonrasında klavyemi söküp teker teker aralarını temizleyip parçaları nasıl kaplayamaya başlayacağıma düşünmekle geçirmek 1 saatimi aldı çünkü klavyenin çok fazla eğimli alanları vardı ve çok fazla birbirini takip etmeyen çizgileri vardı G910 modelinin klavyeyi ilk olarak bilek desteğini kapladım ama kaplarken elim çok fazla yandı fön makinesi yüzünden. Kıvır kıvır bitmedi klavyeyi kaplamak en sonunda bilek desteğini kaplamayı bitirdiğimde 4 5 kere tekrar deneme yapmıştım içime sinmediğinden ötürü. Klavyenin iskeletini kaplamak nispeten daha kolay oldu düz şerit tuşların geçeceği deliklere doğru fön makinesiyle üfleyerek kıvrımlarını belirgin hale getirip jiletle kesmekle iş bitmişti klavyeyi kapatıp taktım ve kusursuz bir şekilde beyazlara bürünmüş G910 önümde durmuş bana sırıtıyordu.

Böylelikle farem dışındaki tüm ekipmanlarım bembayaz oldu! :)

Dosya Ekleri

• IMG_6843[107].JPG
    IMG_6843[107].JPG
    89,5 KB · Görüntüleme: 41
  • sdf.JPG
    sdf.JPG
    112,5 KB · Görüntüleme: 32
  • SDFFGSD.JPG
    SDFFGSD.JPG
    198 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:

Geri