Logitech G923 ile ETS 2'de gaz sürekli basılı kalıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Onat06

Femtopat
Daha fazla  
RAM
32 GB
Ekran kartı
RTX 4070 Ti
Merhaba, geçen hafta G923 direksiyon seti ve tabii tadını çıkarabileceğim bir oyun olan ETS 2 ve DLC'lerini satın aldım. Ağız tadıyla girip biraz uzun yol yaparım, müzik dinlerim diye heveslenirken yemin ederim aldığım günden beri düzgünce 1 sefer oynayamadım.

Öncelikle internette sorunu arattığımı ve öneri sunan birçok kişinin söylediği şeyi denediğimi belirtmek isterim.
Oyunun direksiyon kurulumunu defalarca sil baştan yaptım ama ne yaparsam yapayım, gaz kısmı sürekli basılı gösteriyor. Ayarı ters ve ortalanmış olarak ayarladığımda, gazı ortalarsam 0'a, tam basarsam 100'e kadar alıyor fakat ayağımı çekince yine 100'ü gösteriyor ve Full gaz veriyor. Yani gazı kesmek için gaz pedalını ortaya kadar basmam gerekiyor. Tüm ayarları denedim olmadı. Yine sonuç aynı.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, geçen hafta G923 direksiyon seti ve tabii tadını çıkarabileceğim bir oyun olan ETS 2 ve DLC'lerini satın aldım. Ağız tadıyla girip biraz uzun yol yaparım, müzik dinlerim diye heveslenirken yemin ederim aldığım günden beri düzgünce 1 sefer oynayamadım.

Öncelikle internette sorunu arattığımı ve öneri sunan birçok kişinin söylediği şeyi denediğimi belirtmek isterim.
Oyunun direksiyon kurulumunu defalarca sil baştan yaptım ama ne yaparsam yapayım, gaz kısmı sürekli basılı gösteriyor. Ayarı ters ve ortalanmış olarak ayarladığımda, gazı ortalarsam 0'a, tam basarsam 100'e kadar alıyor fakat ayağımı çekince yine 100'ü gösteriyor ve Full gaz veriyor. Yani gazı kesmek için gaz pedalını ortaya kadar basmam gerekiyor. Tüm ayarları denedim olmadı. Yine sonuç aynı.

Oyundan kontrol sihirbazına gir, direksiyonu sec ardından gaz hassasiyeti bolumunden basa basa ayar yapman lazım ölü noktayı 0'a indirmek icin. Ayrıca gaza basılı kalma olayı baska oyunlarda da oluyor mu?

Öncelikle bende de aynı sorun olmuştu. Gaz ve fren kendi kendine basılı kalıyordu. Sorunu kendim çözdüm ama çözümümün sende işe yarayacağını sanmıyorum.

İnternette araştırdım bu pedal olayını ve fark ettim ki pedalların sensörleri uzun kullanım sonucu ve bakımsızlık sonucu tozlarla kaplanmış, bu da sensörlerin yanlış çalışmasına neden oluyormuş. YouTube'dan bakım nasıl yapılır diye aratıp bir video izledim. Videoda kontak sprey alıp pedalları açıp, sensörleri temizliyordu. Ben de kontak sprey alıp temizleyip pedallari kapattım. İşe yaradı ama seninki yeni olduğundan bahsettiğim şeyin olma ihtimali düşük. Büyük ihtimal fabrika hatası olabilir veya software sorunları. Logitech yazılımları hiç iyi çalışmıyor. Berbat. Garanti belgelerin varsa garantiye götür. Götürmeden önce başka oyunlarda da dene. Olmadı götürürsün.

Son düzenleyen: Moderatör:

G HUB yüklü mü?

2 neden olabilir.
1. Hatalı ayar. Ortalanmış olarak kullanılmaması lazım. Ters düz ayar menüsünde nasıl doğru çalışıyor ise ona göre ayarlanmalı.
2. Pedalın kendi menüsünde nasıl görünüyor durum. Eğer orada bir basılı olma durumu varsa potaslar tozlanmıştır temizlenmesi lazım.

Oyundan kontrol sihirbazına gir, direksiyonu sec ardından gaz hassasiyeti bolumunden basa basa ayar yapman lazım ölü noktayı 0'a indirmek icin. Ayrıca gaza basılı kalma olayı baska oyunlarda da oluyor mu?
Tüm ayarları deniyorum fakat gaz bölümünün hangi seçeneğini seçersem seçeyim ayağımı gazdan çekince, gaz full gösteriyor. Forza Horizon 5 oynuyorum ve orada böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Gayet stabil ve sorunsuz kullanıyorum.

Öncelikle bende de aynı sorun olmuştu. Gaz ve fren kendi kendine basılı kalıyordu. Sorunu kendim çözdüm ama çözümümün sende işe yarayacağını sanmıyorum.

İnternette araştırdım bu pedal olayını ve fark ettim ki pedalların sensörleri uzun kullanım sonucu ve bakımsızlık sonucu tozlarla kaplanmış, bu da sensörlerin yanlış çalışmasına neden oluyormuş. YouTube'dan bakım nasıl yapılır diye aratıp bir video izledim. Videoda kontak sprey alıp pedalları açıp, sensörleri temizliyordu. Ben de kontak sprey alıp temizleyip pedallari kapattım. İşe yaradı ama seninki yeni olduğundan bahsettiğim şeyin olma ihtimali düşük. Büyük ihtimal fabrika hatası olabilir veya software sorunları. Logitech yazılımları hiç iyi çalışmıyor. Berbat. Garanti belgelerin varsa garantiye götür. Götürmeden önce başka oyunlarda da dene. Olmadı götürürsün.
Direksiyon setini alalı 1 hafta oldu. Yani öyle bir sorun olması ihtimali mümkün değil diye düşünüyorum :)

G HUB yüklü mü?
Evet yüklü

2 neden olabilir.
1. Hatalı ayar. Ortalanmış olarak kullanılmaması lazım. Ters düz ayar menüsünde nasıl doğru çalışıyor ise ona göre ayarlanmalı.
2. Pedalın kendi menüsünde nasıl görünüyor durum. Eğer orada bir basılı olma durumu varsa potaslar tozlanmıştır temizlenmesi lazım.
Ters düz tüm ayarlarda dediğim problemi yaşıyorum. Programın kendi uygulamasında böyle bir sorun yok. Dediğim gibi Forza 5 oynuyorum ve gayet güzel kullanabiliyorum. Problem sadece ets2 de mevcut.

Son düzenleme:
lohitech g hup ta sorun gözükmüyor ets de gözüküyor sanırım
Az önce bende benzer sorunu yaşdım çözümü şu şekilde buldum

Ets de klavye ayarlarını ve konsol ayarlarını var dayılana alıp tekrar yaptım
Bendede gaza bastıgımda bir gaz veriyor bir el fireni çekiyordu
Umarım işinize yarar

Tüm ayarları deniyorum fakat gaz bölümünün hangi seçeneğini seçersem seçeyim ayağımı gazdan çekince, gaz Full gösteriyor. Forza Horizon 5 oynuyorum ve orada böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Gayet stabil ve sorunsuz kullanıyorum.

Direksiyon setini alalı 1 hafta oldu. Yani öyle bir sorun olması ihtimali mümkün değil diye düşünüyorum :)

Evet yüklü.

Ters düz tüm ayarlarda dediğim problemi yaşıyorum. Programın kendi uygulamasında böyle bir sorun yok. Dediğim gibi Forza 5 oynuyorum ve gayet güzel kullanabiliyorum. Problem sadece ETS 2 de mevcut.

Zaten olamama ihtimalini söylemiştim yeni almışsın diye. En iyisi garantiye götür.

Logitech g hupda durum nasıl ekran resmi gönderirseniz
Bendede gaza yada frene basılı kalıyordu
Ters ters ters yaptıgım halde oyunda degişiyordu sürekli dün logitech klavye tus atamalarınıda sıfırladım düzeldi

G hubta görüntü bu. Durumun direksiyonla ve gaz pedallarıyla alakalı olmadığını Forza Horizon 5 te sorunsuz kullandığımı tekrar hatırlatmak isterim. Sorun sadece ets2 de oluyor. Sorunun etsnin ayarlarında olduğunu düşünüyorum fakat ben bir yolunu bulamadım. Çözümü bilen kişiler yardımcı olursa sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-03-19 201703.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-19 201703.png
    289,9 KB · Görüntüleme: 4
  • Ekran görüntüsü 2024-03-19 201730.png
    Ekran görüntüsü 2024-03-19 201730.png
    268,4 KB · Görüntüleme: 3

Geri
Yukarı