Logitech Garanti Deneyimi

Benim şöyle oldu: Bana da aldığınız mağazaya gidin dendi ben de Vatan'dan almıştım gittim söyledim durumu garanti kapsamına alamayız bunu kullanıcı hatası dediler. Ben de durumu Logitech'e söyleyince kendileri garanti kapsamına aldılar.
peki kabul ettirmek için ne diyebilirim knk mesela ben 2 kişiye yazmışım biri direkt video istedi biri öneri yaptı öneri yapana dedim işte mağaza size gelmemi söyledi filan dedim video isteyene de şimdi atıcam double click attığı için biraz denedim gerçekten double click atıyor sence kabul ederler mi

Tek bilet numarası üzerinden işlemlere devam etmeni öneririm. Yani 1 kişi üzerinden devam et işlemlere. Yoksa garanti işlemlerin kabul edilmeyebilir. Eğer ürünün gerçekten bozuksa mağazanın seninle ilgilenmediğini söylersen kabul görür. Arkadaşım öyle yapmıştı. Tabi onun klavyesi gerçekten bozuktu.

Tek bilet numarası üzerinden işlemlere devam etmeni öneririm. Yani 1 kişi üzerinden devam et işlemlere. Yoksa garanti işlemlerin kabul edilmeyebilir. Eğer ürünün gerçekten bozuksa mağazanın seninle ilgilenmediğini söylersen kabul görür. Arkadaşım öyle yapmıştı. Tabi onun klavyesi gerçekten bozuktu.
Kanka bende videoyu attım gerçekten double click atıyordu sence kabul edilir mi

Hocam post sahibi ve garanti deneyimi yaşayanlara bir soru soracağım. Mailleri İngilizce mi yoksa Türkçe mi atıyoruz? G403 Prodigy faremde spray atarken kesilmeler yaşıyorum yani anlayacağınız üzere basılı tutmada problem var, spray anlık olarak 1 saniye kesiliyor ve devam ediyor. FPS oyun oynayanlar için büyük bir sorundur, deneyimi olanlar bilir.

Hocam post sahibi ve garanti deneyimi yaşayanlara bir soru soracağım. Mailleri İngilizce mi yoksa Türkçe mi atıyoruz? G403 Prodigy faremde spray atarken kesilmeler yaşıyorum yani anlayacağınız üzere basılı tutmada problem var, spray anlık olarak 1 saniye kesiliyor ve devam ediyor. FPS oyun oynayanlar için büyük bir sorundur, deneyimi olanlar bilir.

Hocam İngilizce olarak yazdım ben. Onlar size bir site atacak sorunu gösterin gösterirken sürecin uzamaması için videoda faturayı da gösterebilirsiniz bu sürecin kısalmasına sebep olacaktır.

Hocam İngilizce olarak yazdım ben. Onlar size bir site atacak sorunu gösterin gösterirken sürecin uzamaması için videoda faturayı da gösterebilirsiniz bu sürecin kısalmasına sebep olacaktır.
Hocam merhabalar, Logitech destek benden ev adresimi, telefon numaramı, E-faturayı, kağıda bilet numarası ve seri no şeklinde istedi. Video çekerken 1 dakikalık video içerisinde faturamı, farenin altındaki lisans numarasını ve onların bana yolladığı bilet numarasını videoda görünecek şekilde gösterdim yani istedikleri her şeyi yaptım.Fakat geçmiş postlarda öğrendiğim kadarıyla Logitech'in bu iyi niyeti defalarca suistimal edilmiş ve yeni ürün politikasında bu kadar artık yumuşak davranmıyormuş. Eğer ben bunu satın aldığım (gamegaraj) satıcıya gönderirsem ürün yaş olur çözebileceklerini sanmıyorum, sizce benden bu kadar bilgiyi istedikten sonra yeni ürün yollarlar mı? Ürünün güncel fiyatı yaklaşık 500 liradan daha fazla ve bazılarında stokta bulunmuyor (G403 prodigy).

Başka bir post üzerinden bana verdiğiniz yanıta da dönüş yapayım hocam, aynı şekilde tahminim üzerine mağaza ile uğraşmamak için direkt olarak mağaza bana yardımcı olmuyor, size yönlendirdiler. Gibi bir dönüşte yapmıştım. En son işte kişisel bilgilerim adresim vs. istediler.

Son düzenleme:
Hocam merhabalar, Logitech destek benden ev adresimi, telefon numaramı, e-faturayı, kağıda bilet numarası ve seri no şeklinde istedi. Video çekerken 1 dakikalık video içerisinde faturamı, farenin altındaki lisans numarasını ve onların bana yolladığı bilet numarasını videoda görünecek şekilde gösterdim yani istedikleri her şeyi yaptım. Fakat geçmiş postlarda öğrendiğim kadarıyla Logitech'in bu iyi niyeti defalarca suistimal edilmiş ve yeni ürün politikasında bu kadar artık yumuşak davranmıyormuş. Eğer ben bunu satın aldığım (GameGaraj) satıcıya gönderirsem ürün yaş olur çözebileceklerini sanmıyorum, sizce benden bu kadar bilgiyi istedikten sonra yeni ürün yollarlar mı? Ürünün güncel fiyatı yaklaşık 500 liradan daha fazla ve bazılarında stokta bulunmuyor (G403 Prodigy).

Başka bir post üzerinden bana verdiğiniz yanıta da dönüş yapayım hocam, aynı şekilde tahminim üzerine mağaza ile uğraşmamak için direkt olarak mağaza bana yardımcı olmuyor, size yönlendirdiler. Gibi bir dönüşte yapmıştım. En son işte kişisel bilgilerim adresim vs. istediler.

Hocam hiç endişelenmeyin başka siteler Logitech'i kötülemişler bunu ben de fark ettim. Fakat Logitech'in desteği forumda da söyledikleri gibi lokum gibi bu kadar bilgiyi benden de istemişlerdi eğer ki videoyu iyi bir şekilde attıysanız bir sıkıntı olmaz size yenisini gönderirler. Logitech'in bu iyi niyetini suistimal eden çok kişi olduğu için biraz tedbir almış olabilirler fakat siz sorunu iyi bir şekilde ve faturalarıyla gönderdiyseniz yardımcı olacaktırlar :)

Merhabalar, bu yazıda sizlere Logitech destek birimi ile yaşadığım tecrübelerimi aktaracağım.

1.5 yıl önce aldığım Logitech G102 faremin DPI tuşu bir anda çalışmamaya başladı, ben de bunun üzerine Logitech Destek birimine canlı sohbet üzerinden ulaştım ve durumu anlattım. Destek birimi de sağ olsun çok kibar ve anlayışlı biriydi ve benden ürünün seri numarasını istedi, ben de gönderdim ve daha sonra belli başlı çözüm önerileri sundu (Logitech G HUB varsa sil geri yükle, aygıt yöneticisinden kaldır vs. yazılımsal öneriler). Hepsini denememe rağmen yine de çalışmadı. Destek birimi bunun üzerine ürünün arızalı olduğunu ve garanti sürecinde inceleneceğini söyledi. Mail olarak adres, telefon, seri numarası vs. istediler ben de gönderdim. Sonra bilet numarasını bir parça kağıda yazıp ürünün seri numarasının da görüneceği bir video istediler. İnternette gördüğüm kadarıyla bazı arkadaşlardan ürünü parçalamaları istenmiş ancak benden öyle bir şey istenmedi.

Videoyu da gönderdikten sonra bana G102'nin stokta olmadığını, onun yerine G203 gönderebileceklerini söylediler. Ben hep kablosuz fare istediğim için G305 gönderip gönderemeyeceklerini sordum, onlar da sağ olsunlar kabul ettiler ve 24/48 saat içerisinde takip numarasını içeren bir mail geleceğini söylediler. Ve Mail'i attıkları günün gecesinde UPS'den kargo takip numarası içeren mail geldi. Sabah da kargo İstanbul'a ulaşmıştı. Gümrüğe ulaştıktan sonra UPS size yetki belgesi içeren bir SMS atıyor. O yetki belgesini PDF düzenleyiciden ya da çıktı alıp el ile doldurup belgenin üzerinde yazan mail adresine gönderiyorsunuz. Benim kargom gümrükte 7 gün bekledi, gümrük sanırım yoğun bu aralar. İlk mailden son maile süreç 1 hafta, kargo süreci ise yine 1 hafta sürdü. Yani toplam süreç 2 hafta sürdü. Okuduğunuz için teşekkürler.

Dostum merhaba benim de G432 kulaklığımda bazı sorunlar oluştu tam da geçen sene bugün almıştım ve 2 yıldır garantisi var. Fakat Logitech Türkiye ile ilgili hiçbir muhatap bulamadım ki. Canlı destek nerede? Sitesinde bir adet destek var ona da galiba İngilizce yazmak gerekiyor ya da Türkçe de oluyor galiba başka biri Türkçe yazmış anlamadım kafam çok karışık. Vatan Bilgisayar'a göndermek istemiyorum oradan almıştım süreç çok uzayacak çünkü. Napmam lazım? Logitech'e nereden ulaşacağım?

Dostum merhaba benim de G432 kulaklığımda bazı sorunlar oluştu tam da geçen sene bugün almıştım ve 2 yıldır garantisi var. Fakat Logitech Türkiye ile ilgili hiçbir muhatap bulamadım ki. Canlı destek nerede? Sitesinde bir adet destek var ona da galiba İngilizce yazmak gerekiyor ya da Türkçe de oluyor galiba başka biri Türkçe yazmış anlamadım kafam çok karışık. Vatan Bilgisayar'a göndermek istemiyorum oradan almıştım süreç çok uzayacak çünkü. Napmam lazım? Logitech'e nereden ulaşacağım?

Hocam ona Penta Teknoloji bakıyormuş galiba yetkili servis olarak. Onlara bir sorabilirsiniz.

Logitech Destek + Karşıdan Yükleme bu siteye girip en aşağıdan "Bize Ulaşın" tuşuna bas. Çıkan sayfadan kendi ürünün seçip ( ya da seri numarasını girip) devama tıkla. Daha sonra "Tell us about your problem" kısmına herhangi bir şeyler yaz (Ne yazdığının bir önemi yok.). Sonra sayfa aşağı doğru genişleyecek ve aşağıda "Hala yardıma ihtiyacım var" tuşu çıkacak ona bas. ona bastıktan sonra "Live Chat" tuşu çıkacak aşağıda ona bastıktan sonra sağ alt köşede "Canlı Destek" gelecek oradan Türkçe bir şekilde iletişime geçebilirsin. (Live Chat sadece mesai saatlerinde oluyor sanırım emin değilim) Direkt mail atarak da ulaşabilirsin onlara ama ben mail attıktan 1 hafta sonra geri döndüler Live Chat daha hızlı bir yol.

Geri
Yukarı