Logitech neden yeni nesil gamepad üretmiyor?

Pahalı yapsalar satış olarak azalır. Bu riski almazlar diye düşünüyorum.
F310 ve F710 satışlarını kaldırsınlar demiyorum ama bir üst model daha getirseler iyi olur, seçenek çoğalır ve insanlar bütçelerine göre farklı modeller tercih ederler. Bence şöyle yeni ve güzel bir modele ihtiyaç var Logitech tarafında.

Her ikisiyle rekabet edecekler açıkcası. Bilgisayardan gamepad ile oyun oynayan insanlar noname bir kablosuz gamepad yerine kesinlikle Logitech gibi güçlü bir markayı tercih edecektir.
Eski ürünlerle rekabet etmesi, ucuz ürünler çıkarması demek ama eski modeller kadar ucuz olmayacak bu yeni modeller, alıcıların çoğu da eski modellere yönelecek doğal olarak.
PS ve Xbox ile rekabet etmesi de pahalı modeller çıkarması demek ki bu da iki dev firma ile rekabet etmek, iki konsol üreticisinin ürünlerinden iyisini çıkarmak için çabalamak anlamına geliyor. Aynı veya benzer fiyata Logitech ile Xbox arasında kalsam, Xbox seçerdim ben; ya siz?

@Yunus Emre Gürbüz zaten piyasa malum. Daha kaliteli bile olsa millet gider Xbox kolu alır. Bence zaten Xbox kolundan sağlam. Ki Xbox kolu fiyatını hak etmiyor. Bunu da elimde 3 adet orijinal tamirli kol sahibi olarak söylüyorum.

Hala talep olduğu sürece niye yenisini üretmek içn masrafa girsinler ki? Millet yeni çıkana 1500 TL vermektense gidip yine F710 alacaktır.

@Yunus Emre Gürbüz zaten piyasa malum. Daha kaliteli bile olsa millet gider Xbox kolu alır. Bence zaten Xbox kolundan sağlam. Ki Xbox kolu fiyatını hak etmiyor. Bunu da elimde 3 adet orijinal tamirli kol sahibi olarak söylüyorum.
Evet aynı fiyatta olsalar muhtemelen insanlar XBOX kolu satın alırdı, açıkçası ben Logitech'ten güzel bir gamepad modeli görmeyi isterim fakat çıkaracak gibi durmuyorlar yakında. XBOX kolunu deneme şansım oldu, fena gelmedi aslında ama dayanıklılık konusunda problemleri var sanırım öyle mi?

F710 gibi bir gamepad daha üretilmedi bence. Belki 30 kere yere düştü, sağı solu çizildi. 8 yıldır aynı cihazı kullanıyorum. Ben F710'u aynı Nokia 3310'a benzetiyorum. Görünüşü deyim yerindeyse " kütük gibi " ama bozulmamak için üretilmiş sanki 😁

NOT: Bu arada farkında olmadan konuyu hortlatmışım. " Logitech neden gamepad üretmiyor " diye arattım direkt bu konuya geldim. ehehe 😍

F710 gibi bir gamepad daha üretilmedi bence. Belki 30 kere yere düştü, sağı solu çizildi. 8 yıldır aynı cihazı kullanıyorum. Ben F710'u aynı Nokia 3310'a benzetiyorum. Görünüşü deyim yerindeyse " kütük gibi " ama bozulmamak için üretilmiş sanki 😁

NOT: Bu arada farkında olmadan konuyu hortlatmışım. " Logitech neden gamepad üretmiyor " diye arattım direkt bu konuya geldim. ehehe 😍
Evet öyle dış dayanıklılık konusunda oldukça iyi fakat analog tuşlar bence stabil değil ve çok sık kayma yapabiliyor. 2 farklı gamepad tecrübemde de bir süre sonra bunlar başıma geldi.

Evet öyle dış dayanıklılık konusunda oldukça iyi fakat analog tuşlar bence stabil değil ve çok sık kayma yapabiliyor. 2 farklı gamepad tecrübemde de bir süre sonra bunlar başıma geldi.

Evet benimde son 4-5 aydır sol analog stick kendi kendine sağa ya da sola kayma yapıyor. Yani 8 yıl oldu aynı cihazı kullanıyorum. Temiz kullandım bir de. Eh yani artık bozulursa da üzülmeyeceğim. 😁

Zaten dün itibari ile amazon'dan yeni bir Xbox 9. nesil gamepad ile 5.0 özelliği olan bir bluetooth siparişi verdim. Bir arkadaşımın yazlığında 8. nesil gamepad'i deneyimleme fırsatım olmuştu daha önce. Cidden Xbox gamepad'i çok net daha ergonomik.

Geri
Yukarı