Logitech Ürün Değerlendirmesi

Merhabalar sevgili forum üyeleri.
Bi' iki yerde denk geldiğim "logitech ürünler alınır mı, üstüne para ekleyip başka markaya mı yönelmeliyim?" gibi sorulara elimden geldiğince cevaplamaya çalışacağım.

+Logitech mouselarda çift tıklama problemi çok fazla mı?
-Kullanmakta olduğum mouse logitech G502 olup 4 senedir tıklama ile ilgili hiç bir hataya denk gelmedim. Bunların yanı sıra G402 ve G203 de kullandım. Hiç birinde böyle bir sıkıntı yaşamadım.

+Logitech bir mouse alsam beni ne kadar idare eder?
-Hali hazırda 4 yıldır G502 kullanmaktayım. Sapasağlam duruyor.

+Logitech kulaklıkların 7.1'i kötü mü?
-Eğer Counter Strike Global Offensive gibi Rainbow 6 Siege gibi rekabetçi ve ses faktörünün yüksek olduğu oyunlar oynuyor iseniz almayın kesinlikle tavsiye etmiyorum. Ama diyorsanız ben müzik dinleyeceğim, film izleyeceğim, oynadığım oyunlar Battlefield tarzında rekabet faktörünün yüksek olmadığı oyunlar, o zaman alabilirsiniz. Gerçekten de bu aktivitelerde 7.1'i başarılıydı.

+G430 ve G230 kulaklıkları rahat mı? Uzun süre bilgisayar başında kaldığımda başımı ağrıtır mı? Kafamda hisseder miyim, ağır mı?
-Aslında gayet rahat olduklarını söyleyebilirim. Günde 12 saatini bilgisayar başında geçiren biri olarak şunu söyleyebilirim ki 6 saatten sonra kulak altlarını sıkmaya başlıyor. Rahatlar, hafifler ama 7-8 ya da daha fazla bilgisayar başında oturuyorsanız biraz ağrıtabilir.

+Logitech klavye önerisi, ne almalıyım?
-Almayın.

+Logitech'in mekanik klavyelerde kullandığı switch nasıl? Cherry MX switch'li mi Romer-G switch'li mi klavye almalıyım?
-Cherry MX'in Red switchlerini alın. Romer-g switchler dönüp bakıldığında ne kadar başarılı gözükseler de öyle değiller. Basış hissiyatı idare eder, basmak için gerek güç eli yoracak düzeyde değil. Ama önemli nokta şu switchlerin özünde klasik klavye switchleri yer alıyor. Tek farkı mekanik aksamlar içermesidir. CherryMX'in Red switchlerini önerme sebebim ise basış hissiyatının tatmin etmesi ve blue switch'in aksine "çat çat" seslerinin gelmemesidir. Gerçek bir mekanik klavye arıyorsanız -biraz konu dışı oldu ama kusura bakmayın :D- Wooting One veya Wooting Two öneririm bu arkadaşımız maalesef Türkiye'de yok lakin kendi sitesi sağ olsun Türkiye'ye gönderim yapıyor.

Şöyle bir toparlayacak olursam kulaklık olarak 7.1'inin müzik, film, video için, rahatlık bakımından 6 saatten sonrası biraz ağrıtıyor, mouse için çift tıklama probleminin olmadığını ve uzun ömürlü olduklarını, klavye için ise önermiyorum -zaten oyunlarda klavyenin pek bir anlamı yok rahat olsun yeter- diyebilirim. Umarım yazdıklarım sorusu olan arkadaşların sorularına cevap olmuştur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adınıza sevindim, rahatsız demedim zaten. MH751 daha rahat bu kadar.
Hocam kulağınıza Void Pro taktınız mı hiç? CM şekil itibariyle HyperX kulaklıklarına çok benziyor zaten. Daha rahat olabileceğine ihtimal bile vermiyorum ama bir gün deneyeceğim mutlaka. Corsair tasarım konusunda Void için BMW'nin tasarım ekibiyle çalışmıştı. Konfor olarak Void'in üstüne çıkıldığını sanmıyorum.
Sürücü büyüklüğü ile ses kalitesi daha iyi olmuyor MH751 Void Pro'dan fersah fersah daha iyi bir kulaklık, kullandık ki konuşuyoruz. Game One seviyesine çıkmadıkça daha iyi bir kulaklık yok 1000TL altına.
Deneyeceğim mutlaka.

Hocam kulağınıza Void Pro taktınız mı hiç? CM şekil itibariyle HyperX kulaklıklarına çok benziyor zaten. Daha rahat olabileceğine ihtimal bile vermiyorum ama bir gün deneyeceğim mutlaka. Corsair tasarım konusunda Void için BMW'nin tasarım ekibiyle çalışmıştı. Konfor olarak Void'in üstüne çıkıldığını sanmıyorum.
Havaya göre konuşmuyorum, kullandım. Kendim sahip olmadım ama arkadaşım aldığında bir hafta kadar kulaklıkları değişmiştik. Cooler Master babamın oğlu değil öveyim. Ayrıca Taksar Pro 82 modelinin üzerine değişikliklerle çıkmış bir kulaklık. Sürüyle kulaklık denedim, daha rahatı yok.

Havaya göre konuşmuyorum, kullandım. Kendim sahip olmadım ama arkadaşım aldığında bir hafta kadar kulaklıkları değişmiştik. Cooler Master babamın oğlu değil öveyim. Ayrıca Taksar Pro 82 modelinin üzerine değişikliklerle çıkmış bir kulaklık. Sürüyle kulaklık denedim, daha rahatı yok.
Anlıyorum.

Sennheiser nasıl peki bu iki markaya kıyasla?
Hocam gaming için değil. Oyunlarda yön belirleme konusunda vs. sıkıntı yaşarsınız.
Logitech controller kullanan arkadaşlar varsa ve deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.

Hocam F710 kullandım. Sinyal çekiş mesafesi düşük. Fiyatını hak etmeyen bir controller bence. Kesinlikle Xbox kolları daha iyi.

Şaka mısınız? Sennheiser kulaklıklar Corsair ve Steelseries ürünlerinden çoook daha başarılıdır. Yanlış bilgilendirmeyi ve fanboyluğu kesin!
Hocam okuma yazmada sıkıntı var galiba. Sennheiser gaming için kulaklık üretmiyor. Üretiyorsa da asıl alanı bu değil en azından. Corsair ve Steelseries de müzik dinlemeniz için kulaklık üretmiyor. Saldırmadan önce mantıklı düşünün. Hiçbir markanın "fanboy"u falan değilim bu arada. Üç marka da kendi alanında iyidir. Üçünü de severim.

"Gaming" diye bir kulaklık türü yoktur, bilinenin aksine. Kulaklıkların içindeki sürücülerin ne işe yaradığı hakkında fikriniz var mı? Şimdi sanal 7.1'i de üstünlük sayarsınız.

"Gaming" diye bir kulaklık türü yoktur, bilinenin aksine. Kulaklıkların içindeki sürücülerin ne işe yaradığı hakkında fikriniz var mı? Şimdi sanal 7.1'i de üstünlük sayarsınız.
Sanal 7.1 üstünlük değil Windows da bunu kendi sağlıyor biliyorum. Ama gaming kulaklık diye bşr tür vardır. İnanılmaz bilgisiz konuşuyorsunuz. Bir kulaklığı gaming kulaklık yapan bir sürü parametre var. Uzun süre boyunca kulakta kalsa dahi ağrı yapmaması, yön belirleme konusunda güçlü olmas gibi. Müzik dinlemeniz için yapılan kulaklıklarda bas-tiz dengesine dikkat edilir. Yön hissiyatına vs. Önem verilmez. Daha önemli olan enstrumanların ayrı ayrı duyulabilmesidir.

Sırf konuşmuş olmak için konuşmayın şurada. Rezil etmeyin kendinizi.

Sürücülerin büyük olması da sesin kulağa daha büyük bir alandan gelmesini sağlar. Yön hissiyatını kuvvetlendirir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı