Logitech Z533 PC'ye AUX İle Bağlandığında Cızırtı Oluyor

brs.97

Hectopat
Logitech Z533 hoparlörüne sahibim hoparlörden şiddetli cızırtı gelmeye başladı. Macbooka AUX ile bağladığım zaman herhangi bir problem olmuyor ses gayet güzel geliyor fakat masaüstü bilgisayara AUX ile bağladığım zaman cızırtı çok fazla oluyor ve kullanamıyorum. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Anakart: TUF B450-Plus Gaming.
Audio sürücüm anakartın sitesinden indirdiğim en güncel sürüm.
İşletim sistemim W11.

Masaüstünün topraklamasında sorun olabilir. Ses sistemine telefon bağladığınızda da parazit duymasınız çünkü şebekeden yalıtılmış olur. Topraklamanın bir özelliği de parazitleri gidermek için kullanılmasıdır. Anakartın bütün vidaları takılı olsun ve topraklamalı bir prize takılı olsun.

Masaüstünün topraklamasında sorun olabilir. Ses sistemine telefon bağladığınızda da parazit duymasınız çünkü şebekeden yalıtılmış olur. Topraklamanın bir özelliği de parazitleri gidermek için kullanılmasıdır. Anakartın bütün vidaları takılı olsun ve topraklamalı bir prize takılı olsun.

Kasa topraklamalı prize takılı ama çözemedim sorunu bir türlü.

Genelde telefon çok yakın olduğu zaman cızırtı gelir kablolularda, ama Logitech ürünleri genelde sıkıntılı tek iyi yanları garantileri. Hoparlör için size teklifim var, 1000 TL bu saatten sonra iş yapmaz zaten.

Son düzenleme:
Bu aptal sorun yüzünden Z623'ü kaldırıp atıyordum, TV'ye bağladım :)
Bilgisayarda aynı şekilde cızırtı yapmaya başladı son zamanlarda, kafayı yedirtti bana. Bi türlü çözemedim. TV'ye bağladım en azından böyle kullanayım dedim.

Ancak Logi'lerin yıllardır bu sorunları devam ediyor kronik şekilde.

Daha Logi almam dedim, gittim Creative T60 aldım :D

Parazit gidericiler olabilir aux kablolarında, öyle bir deneyin isterseniz bi ihtimal çözülebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı