Logitech'in Yeni Oyuncu Klavyesi: G513

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 7B
Geçtiğimiz günlerde Logitech yeni mekanik klavyesi G513'ü duyurdu. Romer-G veya Romer-G Lineer mekanik anahtarlarına, RGB aydınlatmaya ve bilek desteği mevcut. Klavyenin arkasında da USB çıkışı mevcut. Carbon ve silver olarak 2 ayrı şekilde satışa sunulacak. Aynı anda 26 tuş desteği sağlıyor ve gölgelenmeyi önlüyor. Logitech Gaming Software ile klavyeyi daha da özelleştirmeniz mümkün.

Cherry MX seçeneği de sunulsaydı daha güzel olabilirdi. Şu an Amazon üzerinden 150 $ gibi bir etikete sahip. Henüz satışa çıkmadı.

Tanıtım videosu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ürün Fotoğrafları:

g513-backlit-mechanical-gaming-keyboard.gif

g513-backlit-mechanical-gaming-keyboard.png

g513-backlit-mechanical-gaming-keyboard.png

Romer-G ve Cherry MX çok farklı anahtarlar. Ben beğeniyorum açıkçası. Beğenmesem de almazdım. Yukarıda da akşamları kullanırım derken sessiz olması içindi.

2 yıl Cherry MX Red, 1 yıl Steelseries'in kendi ürettiği switchleri ve kısa bir süre de Romer-G switchli klavyeler kullandım. Hissiyat, dayanıklılık olarak Cherry MX ailesi daha üstündür.

Logitech'in Romer-G kullanması çok ayrı bir konu. Logitech, Cherry MX anahtarların eski ve oyun için tasarlanmadığını söyleyerek Romer-G switche daha çok önem verdi ve artık bunun üzerinden yürüyor. Bu switchlerin ortalama 45 gramlık bir çalıştırma kuvveti olduğu için %25 daha hızlı olduğunu iddia ediyordur.

Bunun sebepleri arasında Corsair'in, Cherry MX ile özel bir anlaşma yaptığı da yer alıyor.

Romer-G çok başarılı, G410 Atlas Spectrum kalvyemde bu switchlerden var ve gerçekten eski klavye olan Razer Black Widow Chroma'yı aratmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı