Logo Tasarımı Yapma

Radian

Hectopat
Makaleler
2
Yer
CIA
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Sistem: AMD Ryzen 5 3600 / MSI RX5600 XT Mech OC / MSI B450M-A Pro Max / CRUCIAL 3000MHz DDR4 (8X2) 16 GB Ram / WD Blue 500GB NVMe SSD / CORSAIR Carbide Spec Delta / ACER EK220QAbi 21.5" 75Hz 5ms
Kendimi logo tasarım alanında geliştirmeye çalışıyorum, siz benim bir müşterim olsanız bu logoyu beğenir miydiniz ve eksiklerimi söyler misiniz?

das.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimi logo tasarım alanında geliştirmeye çalışıyorum, siz benim bir müşterim olsanız bu logoyu beğenir miydiniz ve eksiklerimi söyler misiniz?

Eki Görüntüle 990238
Yazı fontu daha iyi seçilebilirdi ve arkada oluşan renk karmaşasıyla "Name Here" yazısında ki renk karmaşası çok olumsuz bir görsel çıkarmış. Onları düzeltirsen 10 numara 5 yıldız.

Ben bu işten pek anlamıyorum lakin kendi kişisel zevkime göre yorum yapacak olursam eğer isim ve şekilin arka plandan daha ön planda olması lazım. Daha dikkat çekici olmalı mesale isim sıcak bir renkle yazılıyorsa, arka plan soğuk bir renk olmalı gibi.

Biraz simetri olmamış. Ya da ben öyle gördüm. Bir de font seçimi biraz uygun olmamış bence. Onun dışında ben olsam beğenirdim. 4-8 TL arasında bir fiyat verirdim hatta.

Logo'yu Photoshop'ta mı yaptınız? Vektörel değil anladığım kadarıyla.
Evet hocam Photoshop kullandım. Vektörel dediğiniz ne oluyor?

Yazı fontu daha iyi seçilebilirdi ve arkada oluşan renk karmaşasıyla "Name Here" yazısında ki renk karmaşası çok olumsuz bir görsel çıkarmış. Onları düzeltirsen 10 numara 5 yıldız.
Ben bu işten pek anlamıyorum lakin kendi kişisel zevkime göre yorum yapacak olursam eğer isim ve şekilin arka plandan daha ön planda olması lazım. Daha dikkat çekici olmalı mesale isim sıcak bir renkle yazılıyorsa, arka plan soğuk bir renk olmalı gibi.

Hocalarım böyle daha iyi oldu mu?
dsa1.jpg

Son düzenleme:
Raster ile vektörel farkını Google'dan bir okumanızı tavsiye ederim. Başlangıç için iyi. Umarım gelişiminiz sürer. Fakat ben sizin müşteriniz olsaydım kendi adıma Photoshop'ta yapılmış bir logoyu kabul bile etmem. Başka bir soruda şu; ortadaki silahlı, çantalı adamı siz mi hazırladınız, internetten mi buldunuz? Haklarına sahip olmadığımız herhangi bir şeyi kullanmamız etik de değil yasal da. Bunu müşteri açısından düşünerek söylüyorum, yoksa kendini geliştirmeye çalışmakta bir sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı