LoL açınca internet bağlantısı kopuyor

iyardimci06

Hectopat
Daha fazla  
LoL'e girince internet kesilmeye başladı. Yani Youtube'a giriyorum, her yere giriyorum internet var ama LoL'e girince atıyor beni ağdan ve 3-4 kere denedikten sonra artık Youtube falan girince de atıyor. Ta ki yeniden başlatıp böyle 1 saat bekleyinceye kadar. Bir yapıyor bir yapmıyor. Kafayı yedim. Ev arkadaşım da Windows 10 kullanıyor, onda öyle bir sorun yok. Araştırdım, kullandığım çözüm önerileri :

1. COMINTREP diye bir program indirdim, ağdaki sorunları onarıyormuş onu yaptım.
  2. DNS adreslerimi değiştirdim elle girdim.
  3. Wireless driver güncelledim.
  4. Modem driver güncelledim.
  5. Güç ayarlarından ağ bağdaştırıcılarını en yüksek performans yaptım
  6. Yönetici olarak çalıştır yaptım. Virüs programlarını kaldırdım.
  7. Güvenlik duvarını kapattım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenlik duvarını açın. Ayarlarını varsayılan olarak sıfırlayın. Oyuna tekrar giriş yapın.

Konuyu hortlatıyorum ama bende de aynı sıkıntı var çözüldü mü acaba? LoL'e girince kablo çıkmış gibi oluyor, modemden de LAN ışığı sönüyor. Sanki LoL Ethernet portunun enerjisini kesiyormuş gibi çok saçma.

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Resmen bağlantı kopuyor ama modemden Wi-Fi'yi kesince oyun düzeliyor.
Mesela arkada LoL açık olsun, sadece istemci bile olsa bağlantı kopuyor ama modem arayüzüne girip Wi-Fi'yi kapatınca geçiyor. Oyun istemcisi kapalıyken asla kesilme olmuyor.

Geri
Yukarı