LOL Can Barı Küçültülebilir mi?

RTX3080TiSuper

Hectopat
Oyunu 1920*1080'de oynuyordum bu aralar laptop da oynuyorum. Mâlum onun çözünürlüğü 1366*768. Can barları büyük duruyor küçültme imkânım var mı?

Bir de panolarda şöyle bir yazı gördüm herhalde çözüm böyle.

Alıntıdır.

Arkadaslar problemin ne oldugunu internet uzerinden ogrendim. Ben de oyunun destekledigi Max cozunurluk 1366*768. sanirım bunun 1920*1200 gibi bir degere yukseltilmesi gerekiyor fakat oyun icinde bu cozunurluk yok. Max 1366*768 var. Eu forumlarndaki adminler cozum olarak C: \Riot Games\League of Legends\Config klasorundeki Game adli dosyayi notepad ile acip Height ve Width degerlerini uygun cozunurluk ile degistirin yazmislar.

Bilgisayarim Dell inspiron 15R ATI Mobility Radeon 5400 serisi HD ekran karti kullaniyor bu laptop. Ekrani 15' widescreen.

Widescreen laptopda oynayan arkadaslar varsa bana kac cozunurlukte oynadiklarini soyleyebilirler mi? ( Max degerler )

Ya uygun cozunurlugu dogru yazamiyorum ya da oyun benim yazdigim cozunurlugu desteklemiyor problemi anlamadim. Cunku 1920*1200 gibi bir rakam yazip oyuna girdigimde oyun otomatik olarak 1024*768'e otomatik olarak geri düzeltiyor.

Bu bendeki gorundugu gibi karakter ve HP bar

Bu da benim istedigim sekilde olan.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran karti driverlarim guncel her seyi karistirdim fakat bulamadim. Eger RİOT teknik ekibinden calisip bu foruma bakanlar warsa teknik bilgi ve yardim istiyorum.

Dikkat ettim NA ve EU forumlarinda bu tarz problemlere direk cevap verilmis.

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız video da görsel de eskiden kalma. Günümüzdeki bar öyle değil. Boyutu da değiştirilmiyor. Yapabileceğin tek şey yüksek çözünürlüğe alarak küçültmek, tersi ile de büyütmek olabilir. Bu arayüzdeki bazı şeylerin boyutunu da değiştiriyor. Örneğin imleç boyutu, ama imleç boyutunu arayüz sekmesinden değiştirebilirsin.
1920*1080 ile 1366*768 çözünürlüklerinin en/boy oranı neredeyse aynı. Ekran genişliği ile alakası yok.
Ayarlar kısmında arayüz boyutu gibi bir seçenek vardı diye hatırlıyorum.
Onunla alakası olmadığımdan emin olmama rağmen denemek için maça girdim. Alakası yokmuş. Daha da ilginci bunu denerken bir bug keşfettim 😄

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı