LoL hesabı satmak için en güvenli site nedir?

Durumun size patlamaması için bunları yapabilirsiniz:

*Satıcıya ürünü sattıktan sonra iletişimi kesmemeniz
*Siteye konulan hesabını bilgileri elinizin altında bulunup yalnızca alıcının değiştirilmesi durumu
*Sİte'nin sözleşmesini ve geri çekme hakkına sahip olduğu durumları iyi bilmek
*Sattığınız kişinin hesabı başka yollarla bir başkasına satması durumunda oluşacak olaylarda en son satın alan kişi ilede yakından ilgilenmeniz durumunda

Bu durumlar minimal düzeye indirir tahminimce.
Hesap satma işleminin kendisinden başıma bir şey gelmez değil mi ? Daha önce az meblağlara hesap sattım, hesap satmaktan yada benzeri bir şeyden suç meydana gelmez beni hapse falan atamaz kimse yada sicilim kirlenmez değil mi ?

LoL hesabımı satmak istiyorum. Şu ana dek Game markt diye bir siteden yaptım satışları ve henüz bir sorun çıkmadı. Ancak şu ana dek yaptığım satışlar hep maksimum 500 liraydı, yani ortada bir meblağ yoktu iş ciddiye binecek bile olsa. Bu sefer hesabımı 5000 lira düşünüyorum ve internette okuduğum yorumlar sitenin çok alıcı dostu, satıcı düşmanı olup alıcı kaynaklı sorunlarda bile iade isteyip icra takibi ve dava ile tehdit edebildikleri söyleniyor ve bunu riske etsem mi bilmiyorum. Şu an hesap o sitede satıldı. Eğer verişi tamamlarsam parayı alabiliyorum ama alsam mı bilmiyorum çünkü siteye güvenmeli miyim emin değilim. Sizce satışı tamamlayayım mı? Ve tamamlamamalı isem hangi site tamamen güvenilirdir ve alıcı kaynaklı suçları bana yıkmaya çalışmaz ve satış aşırı uzun sürmez (yani site aktif, insanlar siteye bakıyor hesap almak için ve satış aylar aylar sürmüyor)? Bir tavsiyeniz var mıdır? Hesabın sahibi benim ve kesinlikle geri alma gibi şeyler gerçekleştirmem.
Hiç açıklamayı okumadan size şunu söylemek isterim, eğer toptan hesap satmıyorsanız ki bu da illegal yaptığınız iş de, lütfen elden satın yoksa zorluk yaşayabilirsiniz.

Hesap satma işleminin kendisinden başıma bir şey gelmez değil mi ? Daha önce az meblağlara hesap sattım, hesap satmaktan yada benzeri bir şeyden suç meydana gelmez beni hapse falan atamaz kimse yada sicilim kirlenmez değil mi ?
Rİot bu durumu yasaklamıştır. Dolandırıcılara uygulanan cezayı alırsınız. Tanıdıklara satmanız daha uygun olur. Site aracı görevinde olduğu için sıkınıtı olabilir.

Rİot bu durumu yasaklamıştır. Dolandırıcılara uygulanan cezayı alırsınız. Tanıdıklara satmanız daha uygun olur.
Riot yasaklamış diye dolandırıcılık suçu mu oluşuyor ? Öyle olmaması lazım bildiğim kadarı ile, aksi taktirde alanda, siteler de suç işliyor. Riot un kullanım sözleşmesinin bu işi suç yapmaması lazım bildiğim kadarı ile

Hiç açıklamayı okumadan size şunu söylemek isterim, eğer toptan hesap satmıyorsanız ki bu da illegal yaptığınız iş de, lütfen elden satın yoksa zorluk yaşayabilirsiniz.
illegal i açar mısınız ? Biliyorum Riot izin vermiyor ama bu işi ''yasa dışı'' yapmaz değil mi ? Başıma ne gelir mesela ? hapse atamazlar değil mi ?

Riot yasaklamış diye dolandırıcılık suçu mu oluşuyor ? Öyle olmaması lazım bildiğim kadarı ile, aksi taktirde alanta site de suç işliyor
Şöyle düşünün. Bu eylemi gerçekleştiren insanların tehlikenin farkında olup işlemesi, riotun bu durama karışmayacağı anlamına geliyor.
Sonuç olarak alan kişi de satan kişide bu riski kabul ediyor. Site sadece aracıdır.

Bir kişinin alınan üründen mağdur olması ve satan kişinin ilgilenmemesi veya para iadesi yapmaması dolandırıcılığa giriyor.

Şöyle düşünün. Bu eylemi gerçekleştiren insanların tehlikenin farkında olup işlemesi, riotun bu durama karışmayacağı anlamına geliyor.
Sonuç olarak alan kişi de satan kişide bu riski kabul ediyor. Site sadece aracıdır.
Birincisi yasa dışı olan şeye aracılık etmek de kanun dışıdır alan da satan da biliyor diye bir bahane olamaz. İkincisi sorduğum şey bu ''yasa dışı'' mı anlamına geliyor ? Yani herhalde riot hesabı sattık diye hapse atamazlar bir zahmet değil mi ? Onun cezası hesabın kapatılmasıdır. Bir sitenin kullanım sözleşmesinde satmaya izin verilmiyor denmesi onu kanun dışı yapamaz, yapamamalı. Zaten aksi taktirde ortada bu kadar hesap satış sitesi olamamalı

Birincisi yasa dışı olan şeye aracılık etmek de kanun dışıdır alan da satan da biliyor diye bir bahane olamaz. İkincisi sorduğum şey bu ''yasa dışı'' mı anlamına geliyor ? Yani herhalde riot hesabı sattık diye hapse atamazlar bir zahmet değil mi ? Bir sitenin kullanım sözleşmesinde satmaya izin verilmiyor denmesi onu kanun dışı yapamaz, yapmamalı. Zaten aksi taktirde ortada bu kadar hesap satış sitesi olamamalı
Birinci dediğinize zaten katılıyorum. Ancak bu durumunda alan veya satan olamaması durumunda aracının bir işlevi olur mu? İkinci hapis olmaz ancak iki katı para cezası olabilir. (Devlet ayrı, Mağdura ayrı.) Ben avukat değilim. Sadece tahmin edebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı