Lol Hesap Dolandırıcılığı

Bir bardak soğuk su iç kardeş. Aynısı arkadaşın başına geldi ve hiçbir şey yapamadı. LoL de hesap satış-alımı yasak dolayısıyla sadece FB konuşmalarını attık ve hesabı perma ban yedi. Onun dışında polise falan gidince hiç iplemiyorlar bile. 25 TL için pek birşey yapacaklarını sanmam. Yani şuan sen dolandırılmıyorsun. Bu aynen şuna benziyor: Sen birinden gidip uyuşturucu almaya kalkışıyorsun ama adam uyuşturucuyu göndermiyor. Hadi bakalım ne yapacaksın? Polise gitsen suç gitmesen adamın yanına kar. Aynı o durum. Polise gitsen hesap banlanacak o kadar. Ki polis olayla ilgilenir mi bilmiyorum bile. Recep Baltaş abimiz ve diğerleri sanırım LoL'de sihirdar kanunlarını bilmiyorlar. O yüzden polisle veya suç duyurusu ile çözüleceğini sanıyorlar. Ne yazık ki yaptığın şey illegal. Yani illegal bir işten nasıl dava açarsın bilemiyorum.
Hesap alım satımı yasak biliyoruz da bizim ilgilendiğimiz şey bu mu? Yazılanları okuyup yorum yapın lütfen.

İlgilendiğiniz şeyi anladım. Ama buradan haklı çıkabilecek bir taraf yok. Sihirdar kanunlarını o yüzden söyledim. Bu şuna benziyor: Sen gittiğin yerde anayasayı bilmiyorsun ve gidip alkol alıyorsun. Bi bakmışsın alkolün içinden su çıkıyor. Ama ülkede alkol yasak. Adam illegal şekilde satıyor. Ne yapacaksın şimdi? Hiçbir şey. Aynı durum.

Nesi aynı? Saçma örnekler veriyorsunuz. Yasaya göre bu adam dolandırılmış, oyunun kuralları önemli değil. Burada karşı taraf haksız kazanç sağlamış ve bu illegal. Bunun anlaşılmayacak bir tarafı yok bence. Düpedüz şerefsizlik ve sahtekarlıktır bu.

Öncelikle geçmiş olsun. Herkesin'de dile getirdiği gibi LOL'de hesap alım satımı yasak.Savcılığa gidip suç duyurusunda bulunup sağa sola koşturup bürokrasi ile uğraşmak daha fazla para harcamana neden olacaktır.Hadi yaptın diyelim suçlu büyük ihtimal hiç bir ceza almayacak veya çok az bir ceza ile işin içinden sıyrılacaktır. Bence bu olaydan ders çıkarmaya bak.

Ama sonunda namussuz bir dolandırcı diye fişlenecek belki bu iyi olacak birilerinin gözüne girecek gel aslan parçası iki lafla 25TL aldın bizimle kim bilir milyonlar kaldırırsın der amcası...

Ben 50 skinli lol hesabı vereyim silver 5. En son okul açıldığında girmiştim. Eğer böyle bırakırsam değeri kalmayacak. Kaça satarsam kârdır. 30 liraya platin yaptırırsın istersen.
Ama sonunda namussuz bir dolandırcı diye fişlenecek belki bu iyi olacak birilerinin gözüne girecek gel aslan parçası iki lafla 25TL aldın bizimle kim bilir milyonlar kaldırırsın der amcası...
Aynen öyle, sen savcılığa git, önemli olan onun sabıkasına geçmesi. İş başvurularında sabıka kaydı istiyorlar, dolandırıcılık olursa firmalarda çalışması imkansız. Facebook adresi ve telefon numarasından yada parayı çektiği atm'nin kamerasından bulunur. Eğer bunu yaparsan o dolandırıcı hiçbir şirkette çalışamaz, dükkan açıp oturur.

Sen o adamı şikayet et ben sana yollarım 25 tl.

Aracı siteleri kullanmanız en iyisi oluyor bu durumlarda, oyunfor 'u kullan bir sorun yaşamazsın ücüzü bir durum olmuş. Daha önceden bir kaç kez alışveriş yaptım siteden canlı destek lerine bağlanıp lol hesabı satacağım dedim senin konunu okuyunca ve bana bu mesajı gönderdiler;

Satmak istediğiniz karakter için, anasayfamızda bulununan ilan vermek istiyorum menüsünden satışa çıkarırsınız.Satış gerçekleştiğinde telefonunuza ..... nolu ilanınız satılmıştır mesajını alırsınız ve canlı desteğe gelip,tüm bilgileri bize aktarırsınız. Biz tüm bilgiler kontrol ederiz. (detayda yazan, item, level , ırk, jop vs gibi yazılan tüm özellikler)Eğer eksiklik söz konusu ise satış iptal olur.Bilgiler alındıktan sonra alıcıya sms gönderilir ve teslimat için canlı desteğe davet edilir.steslimat yapılır alıcı tarafından onaylanır tutar oyunfor bakiyenize blokeli olarak yansır.24 Saat sonunda bakiyenizi kullabilirsiniz.Bakiye ile ilgili Önemli husus 24 saat alıcının onayı alındıktan sonra başlar.. Alıcının satıcıyı bekleme süresi oldugu gibi, satıcının da alıcıyı bekleme süresi oldugu unutulmamalıdır.

Not: Kimlik zorunluluğu varmış LOL hesaplarında daha önceden geri alınma sorunu yaşandığı için satıcıdan kimlik ön yüzünü alıyorlar. Canlı destek elemanın anlattığına göre, satın aldığı hesabı geri alınan kişiler savcılığa suç duyurusunda bulunmuşlar savcılık kimlik bilgilerini istemiş olmadığı için bundan sonraki satışlarında kimlik alınmasını istemişler.

Yeni konular

Geri
Yukarı