LoL karakter önerisi

68055

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar oyuna yeni başladım. Bir ara oynuyordum ama amatörce oynardım herom Warwick idi. Şimdi telefona indireyim zaman geçsin derken yanlışlıkla Malphite seçtim. Bayağı hoşuma gitti karakter. Bilgisayara tekrar kuruyorum. Sunucu seçilebiliyor diye biliyorum kanser olmam umarım. Bu arada iyi oynayan var ise bu kahramanı bir sorum olacak. Ben genelde alt koridorda takılıyorum. Başlangıçta Jungle gidip karakterin özelliklerini açtıktan sonra üst ve alt koridordaki Fight'tan çıkmış kişileri ormandan önlerine atlayıp kesiyorum. Bu sayede biraz istatistik kasıyorum. Ama 2-3 kişi ile kapışır iken hangisine önce basıp hangisine sonra basacağımı bilmiyorum. Yardım eden herkese teşekkürler. Bu arada bana hem vur kaç yapabileceğim hem de 1V1'i iyi olan bir karakter önerir misiniz? 2 karakter birden kasmak istiyorum. Zor kullanılıyor olabilir oyunlara hızlı adapte olurum çok sorun olmaz.

Koridor belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz sanki. :)

Kindred çok zor ama öğrenirsen bayağı iyi olur. Hem vur kaç yapabilir(Q ile) hem de oyunun ortalarında ve sonlarında çok vurur. Biraz kırılgandır ama.

Arkadaşlar oyuna yeni başladım. Bir ara oynuyordum ama amatörce oynardım herom Warwick idi. Şimdi telefona indireyim zaman geçsin derken yanlışlıkla Malphite seçtim. Bayağı hoşuma gitti karakter. Bilgisayara tekrar kuruyorum. Sunucu seçilebiliyor diye biliyorum kanser olmam umarım. Bu arada iyi oynayan var ise bu kahramanı bir sorum olacak. Ben genelde alt koridorda takılıyorum. Başlangıçta Jungle gidip karakterin özelliklerini açtıktan sonra üst ve alt koridordaki Fight'tan çıkmış kişileri ormandan önlerine atlayıp kesiyorum. Bu sayede biraz istatistik kasıyorum. Ama 2-3 kişi ile kapışır iken hangisine önce basıp hangisine sonra basacağımı bilmiyorum. Yardım eden herkese teşekkürler. Bu arada bana hem vur kaç yapabileceğim hem de 1V1'i iyi olan bir karakter önerir misiniz? 2 karakter birden kasmak istiyorum. Zor kullanılıyor olabilir oyunlara hızlı adapte olurum çok sorun olmaz.

Öncelikle ben sana koridorlara göre kolay oynanacak karakterleri yazayım.
Solo: Solo için Garen, Darius, Diana, illoi gibi karakterleri oynayabilirsin.
Jungle: Jungle'de çok kolay karakterler yok fakat Diana, ww, Kayn, Volibear, Kha'Zix.
Mid: Mid oynama çok oyunu bilmiyorsan fakat: Diana, Lux, viegar gibi kolay karakterleri oyna.
SUP: Ben eskiden oynarken Morgana oynuyordum. Sende oynayabilirsin. Braum'da kolaydır. Yuumi de oynayabilirsin. Yuumi oynarken eline çay kahve alabilirsin :D
Adc: Lux, Caitlyn, ezrael oynayabilirsin.

Ben eskiden oynarken (1 2 yıl önce) Diana oynuyordum. Diana çok kolay bir karakter. Şampiyonların nasıl kullanıldığını görmek istiyorsan YouTube'a yazabilirsin. Örneğin benim gibi Diana main olacaksan fenix35 izleyebilirsin. Kha'Zix de 1V1 için bir karakter. TF olduğu zaman çok işe yaramıyor fakat 1V1 de yok ediyor. Onunda videolarına bak. Nasıl oynanır değil de maçta örnekli videoları izle.

Bir de arkadaşın varsa bot pre yapın. Sen Malphite al arkadaşın Yasuo alsın. Eğlenirsiniz.

Ayrıca metaya göre karakter seçmeye özen göster. Karakterin rünlerini yapmayı unutma.

Camille. Malphite oynuyorsan ap kas, adamların üstüne direkt ulti at ölürler.

Teşekkürler bakındım karakterin yeteneklerine ama çok ısınamadım.

Nişancı tarzında uzaktan oynayan karakterlerle oynamak yapıma aykırı ama teşekkürler.

Ben olsam üst koridorda Garen gibi kolay çarlar oynardım savaş mekanikerini öğrenirdim.

Garen'i önceden oynadım ama ısınamadım oynanışına.

Koridor belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz sanki. :)

(Ben genelde alt koridorda takılıyorum.)?

Kindred çok zor ama öğrenirsen bayağı iyi olur. Hem vur kaç yapabilir(Q ile) hem de oyunun ortalarında ve sonlarında çok vurur. Biraz kırılgandır ama.

Nişancı oynayamıyorum ne yazık ki yapıma ters.

Öncelikle ben sana koridorlara göre kolay oynanacak karakterleri yazayım.
Solo: Solo için Garen, Darius, Diana, illoi gibi karakterleri oynayabilirsin.
Jungle: Jungle'de çok kolay karakterler yok fakat Diana, ww, Kayn, Volibear, Kha'Zix.
Mid: Mid oynama çok oyunu bilmiyorsan fakat: Diana, Lux, viegar gibi kolay karakterleri oyna.
SUP: Ben eskiden oynarken Morgana oynuyordum. Sende oynayabilirsin. Braum'da kolaydır. Yuumi de oynayabilirsin. Yuumi oynarken eline çay kahve alabilirsin :D
Adc: Lux, Caitlyn, ezrael oynayabilirsin.

Ben eskiden oynarken (1 2 yıl önce) Diana oynuyordum. Diana çok kolay bir karakter. Şampiyonların nasıl kullanıldığını görmek istiyorsan YouTube'a yazabilirsin. Örneğin benim gibi Diana main olacaksan fenix35 izleyebilirsin. Kha'Zix de 1V1 için bir karakter. TF olduğu zaman çok işe yaramıyor fakat 1V1 de yok ediyor. Onunda videolarına bak. Nasıl oynanır değil de maçta örnekli videoları izle.

Bir de arkadaşın varsa bot pre yapın. Sen Malphite al arkadaşın Yasuo alsın. Eğlenirsiniz.

Ayrıca metaya göre karakter seçmeye özen göster. Karakterin rünlerini yapmayı unutma.

Sen adamın dibisin. Sondaki 2 cümleyi anlamadım da açıklar isen çok sevinirim.

Sen adamın dibisin. Sondaki 2 cümleyi anlamadım da açıklar isen çok sevinirim.

Teşekkürler :D.metayı şöyle açıklayayım: LoL'e belirli aralıklarla patchler ve güncellemeler gelir. Şampiyonlar dengelenir. Şampiyonlar buff ve nerf alırlar. Nerf yani zayıflatma alan karakterleri oynamayacaksın. Kazanamazsın. Buff alan güçlendirilen karakterleri oyna.
Rüne gelirsek, rün her karakter için farklıdır. Kaç seviyede açıldığını hatırlamıyorum ama menüde rün gibi bir yer olması lazım. Azıcık karıştır. Mesela sen Diana oynayacaksın ama soloda. Google'a girip Diana solo rün 2021 yazacaksın ve onları geçireceksin rün sayfasına. YouTube'da videolarında veriyorlar bazen.

resim_2021-11-02_203318.png

Mesela burada nerf adı altındaki şampiyonları oynama. Buffs yazanları oyna. Bu listede olmayan karakterleri de oynayabilirsin.

(Ben genelde alt koridorda takılıyorum.)?

Alt koridorda 2 tane rol olduğu için... Neyse ADC için önerim Ezreal, Caitlyn, Jinx gibi basit şampiyonlarla başlaman olur. Destek rolü içinse ne gibi bir oynayış stilin var bilmiyorum, ama tank oynamayı seviyorsan Malphite, Braum, Galio ya da Blitzcrank deneyebilirsin. Büyücü destek oynamayı seviyorsan Lux, Morgana ve Veigar önerebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı