LOL oynanacak düşük bütçeli 2. el sistem

cagrikcksn

Centipat
Arkadaslar merhaba. Karantina surecince sadece LOL oynanacak 2.el bir sistem toplamak istiyorum. Low ayarlarda 60 FPS altina dusmemesi benim icin yeterli. Sadece zaman gecirmek icin toplayacagim. LOL harici hicbir sey yapilmayacak bilgisayarda. Dahili ekran kartli dedigim sekilde oyunu oynatabilecek islemciler olabilir. Ne kadar ucuz olursa benim icin o kadar iyi. 2 ay sonra rafa kaldiracagim kasayi.
Monitör ve kasa mevcut elimde. Yazmayı unutmuşum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sistemi olarak Windows 7 kullanırsan HDD yeterli gelecektir.
Ekran kartı (280₺):
İşlemci, anakart ve bellek (550₺):
HDD (70₺):

İşletim sistemi olarak Windows 7 kullanırsan HDD yeterli gelecektir.
Ekran kartı (280₺):
İşlemci, anakart ve bellek (550₺):
HDD (70₺):

Elinize saglik. Ama bu sistem bir tik fazla degil mi? Ekran karti konusunda okeyim ama geri kalan parcalar icin o kadar butce ayirmamistim. Bu sistem GTA 5'i de Low ayarlarda oynatabilir herhalde. Sadece 2 ay Low ayarlarda LOL oynamak icin bana fazla gelir diye dusunuyorum.

Elinize saglik. Ama bu sistem bir tik fazla degil mi? Ekran karti konusunda okeyim ama geri kalan parcalar icin o kadar butce ayirmamistim. Bu sistem GTA 5'i de Low ayarlarda oynatabilir herhalde. Sadece 2 ay Low ayarlarda LOL oynamak icin bana fazla gelir diye dusunuyorum.
Aynen öyle ama işlemci-anakart kombo setler yaklaşık aynı fiyatlara satılıyor. 100₺ daha düşüğe aşağıdakini buldum:
Daha eski mimariye bakmadım pek sıkıntı olur diye ama LoL sıkıntı çıkarmaz sanırım:

Son düzenleme:
Arkadaslar merhaba. Karantina surecince sadece LOL oynanacak 2.el bir sistem toplamak istiyorum. Low ayarlarda 60 FPS altina dusmemesi benim icin yeterli. Sadece zaman gecirmek icin toplayacagim. LOL harici hicbir sey yapilmayacak bilgisayarda. Dahili ekran kartli dedigim sekilde oyunu oynatabilecek islemciler olabilir. Ne kadar ucuz olursa benim icin o kadar iyi. 2 ay sonra rafa kaldiracagim kasayi.
Monitör ve kasa mevcut elimde. Yazmayı unutmuşum.
Hocam aslında olay şu hangi şehirde yaşıyor iseniz Letgo, sahibinden sitelerinden ilanların hepsine bakıp sıra ile eleyerek seçmeniz lazım satıcının güvenilirliğine bakıp test ederek almanız gerek. Bunu neden söylüyorum şu yüzden mesela bakın benim yaşadığım şehirde en son amd phenom x4 9750 yi 90 TL ye gördüm, şuan kullandığım amd athlon x2 260 70 TL ye gördüm, şuan da 4 GB 1333 Mhz rami 90 TL ye alacağım. Yani demem şu ki sadece lol oynatabilecek işlemci ve rami 180 TL ye bulabiliyorsun. Yani aslında bunu yapmak da size düşüyor. Temiz bir r7 240 civarında ekran kartı bulmakla başlayabilirsiniz. Sonrasında güzel bir anakart bulup onun desteklediği işlemci bulmanız gerek. Sonra ram, hdd derken böyle gidicek. Biz size direkt bunu al bunu al diyemeyiz 2. El sistemde. Senin oturup iyice her ilana, satan satıcıya, hakkında ki yorumlara, nerede buluşup ürünü alacağına, fiyatta ki pazarlığa kadar konuşman gerek test etmen gerek alırsın bir parçası çalışmaz olan parana olur. Bu yüzden her şeyini iyice araştırıp doğrusunu bulman gerek. Psu ve kasan olduğu için 700 TL ye rahatça LoL için bilgisayar toplayabilirsin.

Hocam aslında olay şu hangi şehirde yaşıyor iseniz Letgo, sahibinden sitelerinden ilanların hepsine bakıp sıra ile eleyerek seçmeniz lazım satıcının güvenilirliğine bakıp test ederek almanız gerek. Bunu neden söylüyorum şu yüzden mesela bakın benim yaşadığım şehirde en son AMD Phenom X4 9750'yi 90 TL'ye gördüm, şu an kullandığım AMD Athlon X2 260 70 TL'ye gördüm, şu an da 4 GB 1333 MHz RAM'i 90 TL'ye alacağım. Yani demem şu ki sadece LOL oynatabilecek işlemci ve RAM'i 180 TL'ye bulabiliyorsun. Yani aslında bunu yapmak da size düşüyor. Temiz bir R7 240 civarında ekran kartı bulmakla başlayabilirsiniz. Sonrasında güzel bir anakart bulup onun desteklediği işlemci bulmanız gerek. Sonra RAM, HDD derken böyle gidecek. Biz size direkt bunu al bunu al diyemeyiz 2. el sistemde. Senin oturup iyice her ilana, satan satıcıya, hakkında ki yorumlara, nerede buluşup ürünü alacağına, fiyatta ki pazarlığa kadar konuşman gerek test etmen gerek alırsın bir parçası çalışmaz olan parana olur. Bu yüzden her şeyini iyice araştırıp doğrusunu bulman gerek. PSU ve kasan olduğu için 700 TL'ye rahatça LOL için bilgisayar toplayabilirsin.

Aslinda Letgo'dan bir tane sistem buldum hesapli geldi bana. Core2 E6550 islemci, 6 GB RAM, MSI GeForce GT730 4 GB 128 Bit ekran kartli bir sistem. 350TL'ye satiyor. R7 270'in daha iyi oldugunu biliyorum bu ekran kartindan. Ama herhalde bu sistem de beni biraz da olsa götürür herhalde. Ne diyorsunuz?

Aslinda Letgo'dan bir tane sistem buldum hesapli geldi bana. Core2 E6550 islemci, 6 GB RAM, MSI GeForce GT730 4 GB 128 Bit ekran kartli bir sistem. 350TL'ye satiyor. R7 270'in daha iyi oldugunu biliyorum bu ekran kartindan. Ama herhalde bu sistem de beni biraz da olsa götürür herhalde. Ne diyorsunuz?
Bakın aynen Letgo da toplu sistem de satılıyor onlara da bakabilirsiniz. Bu sistem mi 350 TL GT 730 mu 350 TL ?

Bakın aynen Letgo'da toplu sistem de satılıyor onlara da bakabilirsiniz. Bu sistem mi 350 TL GT 730 mu 350 TL?

Sistemin tamami 350 TL. Kasa halinde satiyor. Anakartin modelini bilmiyorum. CS:GO vb. oyunlarda 100 FPS aldigini soyluyor. Goturur herhalde beni bir süre. Ne diyorsunuz?
Sistemin tamami 350 TL. Kasa halinde satiyor. Anakartin modelini bilmiyorum. CS:GO vb. oyunlarda 100 FPS aldigini soyluyor. Goturur herhalde beni bir süre. Ne diyorsunuz?

Bu arada anakartin modeli ASUS P5K SE. Bu sistemi alip en kötü Xeon islemci takarim dedim. Şu an sistemin tam hali ASUS P5K SE anakart MSI GeForce 4 GB 128 Bit ekran karti E6550 islemci ve 6 GB DDR2 RAM. Siz ne dusunuyorsunuz? Lol için yeterli sanirim. Kusuruma bakmayin cok darliyorum ama sadece sizi bulabildim yardimci olabilecek. Tesekkurler cevaplariniz icin.

Son düzenleme:

Bu arada anakartin modeli ASUS P5K SE. Bu sistemi alip en kötü Xeon islemci takarim dedim. Şu an sistemin tam hali ASUS P5K SE anakart MSI GeForce 4 GB 128 Bit ekran karti E6550 islemci ve 6 GB DDR2 RAM. Siz ne dusunuyorsunuz? Lol için yeterli sanirim. Kusuruma bakmayin cok darliyorum ama sadece sizi bulabildim yardimci olabilecek. Tesekkurler cevaplariniz icin.
Yok hocam estağfurullah da 350 TL kuşkulandırdı ama hani parçalar temiz gözüküyor ise ve satıcının satılan ürünleri var ise, hakkında iyi yorumlar var ise güvenebilirisiniz. İntel işlemciler hakkında bir bilgim yok kusura bakmayın işlemcisi hakkında birşey diyemeyeceğim. Ama 6Gb ram ve 4 GB 128 bit ekran kartı işinizi görür. LoL zaten çok sistem istemiyor. Ama kesin alacaksanız yine bir konu açıp sorabilirsiniz bilenler yardımcı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı