LOL oynarken bilgisayar donuyor ses takılıyor

Daha fazla  
Bilgisayarımı yeni topladım. Forza Horizon 4, kingdom come delivarence gibi oyunları sorunsuz bir şekilde en yüksek grafikte oynuyorum. Ama ne zaman LOL'e girsem arkada Spotify açık oluyor ses takılıyor bilgisayar donuyor 5-6 saniye böyle kaldıktan sonra siyah ekrana geçiyor. Restart tuşuna basıp oyuna tekrar girdiğimde böyle bir sorun olmuyor. Günde 1 kere oluyor hiç 2 kere olmadı. Her gün de olmuyor bazen 3 günde bir oluyor. LOL SSD'de kurulu diğer oyunlar HDD'de kurulu.
Sistem özelliklerim:
  • Ryzen 5 2600.
  • Sapphire RX 590 Nitro+ Special Edition.
  • 16 GB 3000MHz RAM.
  • 1TB Seagate HDD.
  • 256 GB Adata SSD.
  • 550W +80 bronz Corsair Power.

Son düzenleyen: Moderatör:

Aynı sıkıntı bendede oluyor ama bende Lol'de değil Chrome'da gidiyor sıkıntı SSD kaynaklı gibi geliyor bana.

OCCT ile ekran kartını test et. Sapphire Mağdurları Kulübü'ne kayıt olmak için başvuru formunu şimdiden doldurabilirsin.
Bu testleri yaptım. Memtest sırasında bahsettiğim sorun oldu donup siyah ekrana geçti daha sonra AMD catalyst Control Center'dan çerçeve hızı 30'a sabitlenmişti onu kaldırdım ve global WattMan ayarlarından güç limitini 50'ye getirip tekrar denediğim de kapanma sorunu yaşamadım.

Dosya Ekleri

• gpu 3d.JPG
    gpu 3d.JPG
    74,6 KB · Görüntüleme: 49
  • memtest.JPG
    memtest.JPG
    76,1 KB · Görüntüleme: 54
  • occt.JPG
    occt.JPG
    77,3 KB · Görüntüleme: 37
  • psu.JPG
    psu.JPG
    78 KB · Görüntüleme: 40
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı