LOL: Oyun Bilgisi Geliştirme

Rehberler genel oyun için bulunmaz. Her bir şampiyon için ayrı rehber bulunuyor.
Profesyonel oyuncuların yayınlarını seyredebilirsin.

Oynadıkça öğreneceksin dostum. Herkes bu oyuna profesyonel başlamadı ya :) En kötü 1 yılda öğrenirsin bütün teknikleri.
Istediğin yap oyundakiler oyunun içine ediyor. Adama 10 kere gang atıyorsun gene feedliyor. Sonuç jung bize bakmiiii.
Soloya hiç jung gelmediği halde 1v1'de ölüyor, sonra ''Karşı jung 1000 kere geldi jung farkı, jung mal, jung ananaı s4'%!!%, jung farkı gg ez'' ''Bu mallara oyun yok ben feed'' diyip oyunu satıyorlar. Ben feed diyor halbu ki skoru zaten 0/15 zaten feedliyor :d Çoluk çocuk dolu server 16 yaş altında ki kitle oyunun yarısını oluşturuyor. Diğer yabancı serverlerde de böyle. Dota2'de çok fazla yok bu tiplerden Dota'da biraz rahat oynayabiliyorum.

En önemlisi seçtiğin karakterin, hatta bütün karakterlerin özelliklerini güçlerini pasiflerini bilmen gerek. Örnek verecek olursak seçtiğin karakterin güçlerini bilirseniz ve karşınıza gelecek olan rakibin karakterini bilmek çok büyük bir önem taşıyor. Mesela bir güç kullandığınızda veya bir saldırı yaptığınızda karşı hamlenin ne geleceğinizi kavramanız gerek. Minyonları olabildiğince son vuruşu yapıp almanız gerek. Mesela Annie karakterinin Q skilini minyolara son vuruş olarak kullandığınızda mananız gitmiyor. Bu tarz şeyleri bilirseniz oyunda daha iyi oynarsınız. Solo da veya bot yada mid fark etmiyor her zaman ward ile oynamalısınız. Combo yapmayı ve karakterlerin combolarını iyi öğrenmelisiniz. Koridorunuza hakim olduktan sonra bota veya soloya atacağınız ganglar hem sizin için hem takım için bir artı olacaktır. Arkadaşlarınız ile girdiğinizde ve oyun içi veya dışı konuşma yaparak oynarsanız da sizin için daha iyi olacaktır. Açıkcası oynamanız gerek öğrenmeniz gereken tek şey karakterleri takip etmek, hangisi nerf yedi hangisi bufflandı hangisinin skilleri değişti gibi. Karakterlerin özelliklerini skillerini veya pasiflerini çözdüğünüz zaman ve hangi itemleri kullanmanız gerektiğini bildiğiniz zaman çok daha rahat oynarsınız.

Oynadıkça öğreneceksin dostum. Herkes bu oyuna profesyonel başlamadı ya :) En kötü 1 yılda öğrenirsin bütün teknikleri.

Soloya hiç jung gelmediği halde 1v1'de ölüyor, sonra ''Karşı jung 1000 kere geldi jung farkı, jung mal, jung ananaı s4'%!!%, jung farkı gg ez'' ''Bu mallara oyun yok ben feed'' diyip oyunu satıyorlar. Ben feed diyor halbu ki skoru zaten 0/15 zaten feedliyor :d Çoluk çocuk dolu server 16 yaş altında ki kitle oyunun yarısını oluşturuyor. Diğer yabancı serverlerde de böyle. Dota2'de çok fazla yok bu tiplerden Dota'da biraz rahat oynayabiliyorum.
EUW'da hiç görmedim daha bunun gibileri. TR'deki yasuo oyuncuları işte.

Youtubede yada twitch te yayıncılar var ve bunların oynadığı mainleri var. Her heroyu maininden öğreniceksin. Öğretici videoları var youtubede bunların. Öyle her heroyu rastgele oynayandan oyun öğrenme. Koridorda skill atarken adam minyona son vuruşu atmak icin gelince at kaçamaz yani timing önemli. Kolay gelsin

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı