LoL şampiyon önerisi

Zaten şu anlık Mordekaiser oynuyorum. Ama sıkıntılı bir durum var. Şu Sett diye bir şampiyon var ona karşı ne yapmalıyız söylerseniz sevinirim
Mordekaiser dünya 3.süyüm Sett bana göre zor bir matchup değil. Sett'in bir yeteneği var onu oku karakter altındaki bar dolunca kalkan alıp ortadaki bir çizgiye gerçek hasar atıyor onun dodgelaman yeter. Hep mordekaiser oynayacak halin yok ama Mordekaiser oynarken Sett denk gelirse kalkan yeteneğini beklet dodgelayamıyorum diyorsan Sett'in W atmasını bekle ona harca. Ayrıca savaşlarda Mordenin kalkanını tutmak can olarak basmaktan daha çok iş yapar mesela Sett ile savaşın ortasındasın kalkanını fulleyip bastın direk 2 kez basıp can basarsan zararlı çıkarsın. Kalkanı savaş uzuyorsa kalkan olarak beklet cana çevirme savaş kısa sürüyorsa hiç erimeden direk canı bas. Bu arada yeni başlayan bir oyuncunun üst koridorda çekeceği en büyük sıkıntı karşısındaki şampiyonları bilmemek. Aklında bulunsun oyunda 200 tane falan karakter var sen hangisi ne yapıyor bilmediğinden ezilebilirsin kötü oynadığını göstermez bu. Zamanla karakterleri öğrendikçe oyuna da alışırsın şahsi tavsiyem alışma oyun git gide bitişe gidiyor zaten.

Aurelion Sol diye bir şampiyon da vardı. Adam saniyeler içerisinde midden topa geliyordu. O nasıl?

Mordekaiser dünya 3.süyüm Sett bana göre zor bir matchup değil. Sett'in bir yeteneği var onu oku karakter altındaki bar dolunca kalkan alıp ortadaki bir çizgiye gerçek hasar atıyor onun dodgelaman yeter. Hep Mordekaiser oynayacak halin yok ama Mordekaiser oynarken Sett denk gelirse kalkan yeteneğini beklet dodgelayamıyorum diyorsan Sett'in W atmasını bekle ona harca. Ayrıca savaşlarda mordenin kalkanını tutmak can olarak basmaktan daha çok iş yapar mesela Sett ile savaşın ortasındasın kalkanını fulleyip bastın direk 2 kez basıp can basarsan zararlı çıkarsın. Kalkanı savaş uzuyorsa kalkan olarak beklet cana çevirme savaş kısa sürüyorsa hiç erimeden direk canı bas. Bu arada yeni başlayan bir oyuncunun üst koridorda çekeceği en büyük sıkıntı karşısındaki şampiyonları bilmemek. Aklında bulunsun oyunda 200 tane falan karakter var sen hangisi ne yapıyor bilmediğinden ezilebilirsin kötü oynadığını göstermez bu. Zamanla karakterleri öğrendikçe oyuna da alışırsın şahsi tavsiyem alışma oyun gitgide bitişe gidiyor zaten.

Önceden DotA oynardım. O zamandan beri bırakamıyorurdum bu tarz oyunları. Neyse sonunda sildim ve LoL'le karşılaştım. Bırakmak zor oluyor. Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler.

Top lane ve orman demiş Qiyana diyorsun ayrıca yeni başlamış adam bekle mekaniklere alışsın Qiyana oldukça zor bir karakter.
Top lane ve ormanda da oynuyorum ben. Oynadıkça alışır o kadar zor değil ve öğrenince epey zevkli o yüzden dedim. Gidip basit garen master yi vs oynayacağına daha iyi vizyonu gelişir.

Aurelion Sol diye bir şampiyon da vardı. Adam saniyeler içerisinde midden topa geliyordu. O nasıl?

Önceden DotA oynardım. O zamandan beri bırakamıyorurdum bu tarz oyunları. Neyse sonunda sildim ve LoL'le karşılaştım. Bırakmak zor oluyor. Bu arada tavsiyeniz için teşekkürler.
Mid karakterleri şuanlık sana göre değil. Qiyana, Zed, Yasuo, Yone, Akali, Katarina vesaire bunlar senin için şuanlık hızlı ve narin karakterler tavsiyem tank ve off-tank karakterler oyna yani hem hasarını vur hem de yeni başladığından çok dodge atamayacağın için katarina,yasuo gibi 2 skill yiyip yok olma. Urgot, Darius, Mordekaiser, Sett, Renekton, Sion oynarsın dene hangisi hoşuna giderse. Bu arada amacın rekabetse (önceden dota oynamışsın diye söylüyorum) dediğim karakterlerden devam edebilirsin gidip de Yone, Yasuo, Zed, Katarina gibi bebe belik karakterleri oynarsan gümüşten yukarı çıkamazsın.

Mid karakterleri şu anlık sana göre değil. Qiyana, Zed, Yasuo, yone, Akali, Katarina vesaire bunlar senin için şu anlık hızlı ve narin karakterler tavsiyem tank ve off-tank karakterler oyna yani hem hasarını vur hem de yeni başladığından çok dodge atamayacağın için Katarina, Yasuo gibi 2 skill yiyip yok olma. Urgot, Darius, Mordekaiser, Sett, Renekton, Sion oynarsın dene hangisi hoşuna giderse. Bu arada amacın rekabetse (önceden DotA oynamışsın diye söylüyorum) dediğim karakterlerden devam edebilirsin gidip de yone, Yasuo, Zed, Katarina gibi bebe belik karakterleri oynarsan gümüşten yukarı çıkamazsın.

Dostum bence Katarina ve yone ile kolayca lig atlanabilir gayet iyi durumdalar.

Warwick ya da Mordekaiser iyi bi' seçim olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı