LoL şampiyon önerisi

Rog Aura

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba LoL'de üst koridorda genelde Olaf oynuyorum arada da Volibear alıyorum.
Oynaması kolay üst koridor şampiyonu ne önerirsiniz?

Yone. Oynaması zor değil ama ustalaşması her şampiyon gibi biraz zaman alır. Tank bir şampiyon olmadığı için takımda bir tank açığı oluşturabiliyor ama pek sıkıntı olmuyor.
Yone mainim bu arada. Sormak istediğin bir soru varsa sorabilirsin.

Yone. Oynaması zor değil ama ustalaşması her şampiyon gibi biraz zaman alır. Tank bir şampiyon olmadığı için takımda bir tank açığı oluşturabiliyor ama pek sıkıntı olmuyor.
Yone mainim bu arada. Sormak istediğin bir soru varsa sorabilirsin.

Adam oyuna yeni başlamış yone öneriyorsun :D

Garen, tryndmare, Darius

Ee, Yone zor bir şampiyon değil ki? Adama gidip de Aphelios, Qiyana, Zoe falan önermedim ya?

West Master 160LP peakim var kanka sadece yone oynayarak. Toplane için yone zor sayılabilecek bir champ. Özellikle matchup bilgisi ve spacing çok fazla gerektiriyor. Kite bilgin de olması lazım. Yone'nin temel playstyle zaten karşıdaki adamı sürekli kitelayıp out trade edip lane kazanıp split atıp scale olmak. Tabii ki GP, Aphelios, Akali kadar zor değil ama kolay da değil yani.

West Master 160LP peakim var kanka sadece yone oynayarak. Toplane için yone zor sayılabilecek bir champ. Özellikle matchup bilgisi ve spacing çok fazla gerektiriyor. Kite bilgin de olması lazım. Yone'nin temel playstyle zaten karşıdaki adamı sürekli kitelayıp out trade edip lane kazanıp split atıp scale olmak. Tabii ki GP, Aphelios, Akali kadar zor değil ama kolay da değil yani.
Elo yükseldikçe şampiyonu çok daha iyi oynamanız gerekiyor çünkü takımda bir Tank-Dövüşçü açığı bırakıyorsunuz. Kolay counterlanabilen ve kolay ezilebilen bir şampiyon olduğu için burada matchup bilgisi ve şampiyon tecrübesi de epey ön plana çıkıyor. Geçen sezon Türkiye sıralamasında ilklerde yer aldım
ben de; Ama dediğimin hala arkasındayım. Bu şekilde düşünürseniz konu sahibi Garen, Tryndamere, Master Yi, Yuumi gibi şampiyonlardan başka hiç bir şampiyonu oynayamaz. Arkadaş daha oyuna yeni başlamış ki bu da Bronz-Gümüş derecelerinde oynayacak demektir. Bronz-Gümüş derecelerinde de Yone oynamak bir hayli kolay. Abartmamak lazım.

Peki Mordekaiser alsam oynayabilir miyim sizce daha denemedim ama herkes övüyor oynaması basit midir?
Basit (yine de bilinmesi gereken trickler elbet var) ancak first time morde isen şunu bil, ilk seferlerde bol bol koridor kaybedebilirsin. Matchupları ve onlara göre rün dizmeyi/maça göre item seçmeyi iyi bilmen gerek. Sorun varsa alabilirim.

Övenlerin morde main olarak abarttığını düşünüyorum, s13 morde ile s14 morde arasında ilk itemde fark olabilir ama 3 itemde kesinlikle fark yok.

Basit (yine de bilinmesi gereken trickler elbet var) ancak first time morde isen şunu bil, ilk seferlerde bol bol koridor kaybedebilirsin. Matchupları ve onlara göre rün dizmeyi/maça göre item seçmeyi iyi bilmen gerek. Sorun varsa alabilirim.

Övenlerin morde main olarak abarttığını düşünüyorum, S13 morde ile S14 morde arasında ilk itemde fark olabilir ama 3 itemde kesinlikle fark yok.

Cevabın için sağ ol mordeden vazgeçtim Olaf - Garen-Nasus arasında gidip geliyorum maçlarda acemi olduğumdan daha yeteneklerin hangi safada ne kadar vurduğunu bilmediğim için korkak oynuyorum ama zamanla alışırım.

Illaoi, garen, jax oynayabilirsin. Oynamak istediğin şampiyonun en iyi oynayan oyuncularının videolarını izleyebilirsin. Mesela ben Illaoi mainledim ve youtube da dirtymobs diye bi adam var illaoi yi çok iyi oynuyor matchup ları falan öğretiyor. Onu izleyerek oyunumu biraz daha geliştirdim. Illaoi şu an çok güçlü sadece e skilini iyi tutturman ve pasifinin olduğu bölge de savasman gerekiyor.

Geri
Yukarı