LOL Top Lane üstünlük nasıl kurulur?

LoL pişmanlıktır istediğin kadar iyi oyna kazanamazsın bende çıldırıyordum lol de bıraktım cs ye geçtim orda tek gerçek bilek istersen 1v5 de atarsın böyle oyunlara yönelmelisin.

Ya jungle ile pre girersin ya da baktın takım kötü pratiğine hakim olduğun bir şampiyonla ,belirli bir lige çıkana kadar, farma yatarsın ve sonrasında zaten kar topu etkisi başlar.

@Alpbeyy herkesin oyun zevki farklıdır başkasının oynadığı oyuna karışamazsınız. Sorunuzu gelecek olursak rakibi öldürmek koridorda öne geçmek anlamına gelmez. Top lane oyundan ne kadar bağımsız oynasa da takım savaşı içinde bir ışınlanma büyüsü her şeyi değiştirir. Farm miktarınıza dikkat edip kule barikatlarından kazandığınız altın ile alamet gibi genel olarak takıma katkısı olan tarafsız canlıları katledip rahat bir şekilde koridor kazanılabilir ama her el oyunu kazanacaksınız diye bir şey de yok tabii ki.

Her koridorda minyon odaklı oynayın, diğer takım arkadaşınızı oynatmaya çalışın. Karşınızdakine minyon bırakmamaya çalışın ve asla kuleye kadar ittirmeden base atmayın. Eğer mevcut oynadığınız koridorda üstünlük kurduysanız diğer kendi takımınızın koridordaki durumlara göre baskın atabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış ama asıl önemli nokta; takım içi iletişim, bu olmazsa olmazdır. Mümkün olduğunda kendi başına değil tanıdığınız takım arkadaşlarınızla girin, böylelikle kazanma oranınız hali artacaktır.

@Alpbeyy CS'de belki daha avantajlıdır ama orada da belli bir yere kadar. Ne kadar iyi oynarsanız oynayın birden çok kişiye karşı mücadele etmek sadece bilek olarak değil oyunun mantığına da ters.

Konuya gelecek olursak, malesef oynadığınız oyun bir takım oyunu ve bu yüzden bireysel performans bir yere kadar. Takımın bütünün uyum içinde olması gerekiyor. Sizin rakibinizi öldürmeniz oyunu taşımak için yeterli olmaz çoğunlukla.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı