LoL'de ALT + TAB yapınca oyun kapanıyor

Bilgisayarın kasa kısımlarını pek anlamıyorum ama RAM'leri söküp tak ve belki sorunu yaşamayabilirsin. Denemeni öneririm.

Belki senin teknik bir sıkıntı yapışından dolayı bilgisayar bu yüksek ihtimalli oyunu kapatma durumunu ezberlemiş, aklına kazımış olabilir. Bunun için RAM'leri söküp takmanı söyledim.

Bunun dışında oyundan önceki Alt-Tab hazırlıklarını yap ve oyundayken Alt-Tab işlemini gerçekleştirmemeni öneririm.

Yapılmaması gereken hatalardan biri. Dostum ramları neden söküyorsun ramlarla alakası yok artı statik elektrik aldırırsın kasaya elektrik boşalana kadar kasa çalışmaz bilgisayarın bir sorunu yok sorun driverlerle ilgili donanımdan anlamıyorsanız lütfen yanlış bilgiler vermeyin. Bu sorun donanımsal değil yazılımsal. Ayrıca benim fikrim; Yapımcılar Valorantı arka planda daha az güç harcaması için optimize etmiş ama sanırım arka planda kullandığı ram ve ekran kartı miktarı yapımcıların belirlediği miktardan fazla durum böyle olunca oyuna oyun gereksinimlerini karşılayamıyor ve kapanıyor. Yani şöyle düşünün 10 watt ile çalışan bir ampulünüz var siz buna 5 watt enerji veriyorsunuz ampul çalışırmı?
Yapılmaması gereken hatalardan biri. Dostum ramları neden söküyorsun ramlarla alakası yok artı statik elektrik aldırırsın kasaya elektrik boşalana kadar kasa çalışmaz bilgisayarın bir sorunu yok sorun driverlerle ilgili donanımdan anlamıyorsanız lütfen yanlış bilgiler vermeyin. Bu sorun donanımsal değil yazılımsal. Ayrıca benim fikrim; Yapımcılar Valorantı arka planda daha az güç harcaması için optimize etmiş ama sanırım arka planda kullandığı ram ve ekran kartı miktarı yapımcıların belirlediği miktardan fazla durum böyle olunca oyuna oyun gereksinimlerini karşılayamıyor ve kapanıyor. Yani şöyle düşünün 10 watt ile çalışan bir ampulünüz var siz buna 5 watt enerji veriyorsunuz ampul çalışırmı?
Ekran ayarlarını pencereli yapın düzelebilir.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, sorun yıllar önce paylaşılmış ancak bende 1 hafta önce aynı sorun oldu oyun içi ayarlar görüntü bölümünden pencere modunu çerçevesiz yapınca sorundan kurtuldum. Umarım sizde de işe yarar.

Windows sürümünü 21H1'e güncelledikten sonra sürekli yaşamaya başladım. Normalde hiç olmuyordu ama bu sürümü yükledikten sonra alt tab atınca fps düşmeye falan başladı, şuan ise her alt tab attığımda oyunu kapatıp açmam gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı