LoL'de ani FPS düşmeleri oluyor

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, uzun zamandır LoL oynuyorum. Hiçbir zaman kasma yoktu, oyunu orta ayarlarda 50 60 FPS oynuyor iken bir an bir şeyler oldu. Yarın oldu ve oyunda mesela Yasuo ile e + Q attığımda oyun 3 saniye takılı kalıyor, bir bakıyorum ki ölmüşüm.

Klasik ani FPS düşmeleri. Sebebi sıcaklık. Bilgisayarınızın termal macununu yenilemeli, fanını temizlemelisiniz. Eğer hala devam ederse işlemcinizin hızını sabitlemeniz gerekecek daha fazla ısınmasın diye. Eğer temizledikten sonra devam ederse yazarsanız yardımcı olurum. İyi günler.

Dosya Ekleri

• 1613228520565.png
    1613228520565.png
    16,2 KB · Görüntüleme: 34
Hocam sıcaklık değerleri normal gözüküyor , sistemde virüs yada zararlı bir yazılım olma ihtimaline karşı Kaspersky ile taratabilirsiniz çünkü virüsler işlemciyi sömürdüğü için kullandığınız uygulamaya yetecek kadar cpu olmayabilir.

Arkadaşlar bilgisayarı temizlettim tanıdığa temiz şekilde LoL hâla drop yiyor.

Klasik ani FPS düşmeleri. Sebebi sıcaklık. Bilgisayarınızın termal macununu yenilemeli, fanını temizlemelisiniz. Eğer hala devam ederse işlemcinizin hızını sabitlemeniz gerekecek daha fazla ısınmasın diye. Eğer temizledikten sonra devam ederse yazarsanız yardımcı olurum. İyi günler.

Temizledim işlemci hızını sabitlesek iyi olur.

Merhabalar, uzun zamandır LoL oynuyorum. Hiçbir zaman kasma yoktu, oyunu orta ayarlarda 50 60 FPS oynuyor iken bir an bir şeyler oldu. Yarın oldu ve oyunda mesela Yasuo ile e + Q attığımda oyun 3 saniye takılı kalıyor, bir bakıyorum ki ölmüşüm.

Reis bende de aynı sorun vardı çoğu şeyi denedim çözüm bulamadım sildim oyunu GeForce Now'dan oynuyorum. 😁

Arkadaşlar bilgisayarı temizlettim tanıdığa temiz şekilde LoL hâla drop yiyor.

Temizledim işlemci hızını sabitlesek iyi olur.

Anlatıyorum. Masaüstünde sağ alttaki pil simgesine sağ tıklayın. Güç seçeneklerine tıklayın. Çıkan pencerede yüksek performansı seçip plan ayarlarını değiştir'e tıklayın. Gelişmiş güç ayarlarını değiştir simgesine tıklayın. Çıkan pencerede işlemci güç yönetimi kısmını bulup genişletin. Pilde ve prize takılı kısımlarının %100 olduğunu göreceksiniz. Yani bilgisayarınız işlemciyi son hızına kadar kullanıyor demek bu. Ama unutmayın ne kadar yüksek hız o kadar sıcaklık. Orada bulunan bütün %100 değerlerini değiştireceğiz unutmayın. Size önerim %85'ten başlayarak o değerleri düşürmelisiniz. Değerleri %85 ile değiştirdikten sonra oyununuzu kontrol edin her seferinde değeri 5 5 düşürün. Sorununuz düzeldiği değeri not alın ve bir daha planı değiştirmeyin. İyi günler.

Bu aralar güncellemeden sonra bu tarz sorunlar yaşıyordum. Diğer oyunlarda da aynı sorun olunca güç seçeneklerinin güç tasarrufunda olduğunu öğrendim. Ekran kartı sürücünüzü güncelleyin ve tekrar deneyin ayrıca oyundan tasarruf modunu ve oyun sırasında istemciyi kapatmayı aktif et. Performansa katkısı olacaktır.

Sürücü için linkten donanımızı seçerek gerekli indirmeleri yapabilirsiniz.

Son olarak Windows'u güncellemeyi unutmayın. Sistemin her türlü yetmesine rağmen RURF modun da bende FPS düşüşü yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı