Çözüldü LoL'de biri bizi dava edebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Öncelikle iyi Sosyaller ben bugün LoL midde Yasuo oynuyordum ve Ziggs ben Fight'a girdiğim an baitleyip kaçıyordu bende o anki sinirle küfür ettim ve şikayet edeceğini söyledi böyle bir şey yapabilir mi?

Sanırsam şikayet edecek derken rapor edecek seni, ve ban yeme ihtimalin var.
Dava edebilir, etmeli de. İşin ucunda adli para ve hapis cezası dahi var. Avukat vs. masrafıyla kimse uğraşmaz diyen arkadaşlar için ise yeter ki adam açmak istesin, avukat ve mahkeme masrafları da kaybeden taraftan tahsil ediliyor. Tabii üzerine bir de ödeyeceği ceza da var.

Eskidendi o takipsizlik vs. olayları, şimdi siber kısım çok büyük bir oranda yapması gerekeni yapıyor. Yeter ki iş kovalansın, kısa sürede inciğine kadar bilgilerle olay tamamlanıyor.

Bir de şunu ekleyeyim; Dışarıda yüz yüze birine hakaret ettiğinizde alacağınız ceza sosyal mecralarda ve internet ortamında alacağınız cezadan daha hafif oluyor. Yani kısaca internet üzerinden ettiğiniz hakaretlerin cezası çok daha ağır. Bununla ilgili özel düzenleme de mevcut alenileşmesi ile alakalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı