LoL'de değişen hiçbir şey olmaması

Özellikle şunu belirtmek isterim ki, ben dahil bu oyunu uzun yıllardır oynayan oyuncular artık oyunun gitgide daha dayanılmaz hale geldiği konusunda hemfikir. 2015 yılından beri oynamaktayım ve oyun, her geçen gün daha kötü bir hâl alıyor. Uğursuz koruluk haritası kaldırıldığından beri her şey bozuldu.
Konuya benzer bir örnek de ben eklemek isterim. (bu durum EUW sunucusu için geçerlidir.)
Girdiğim herhangi bir normal oyunda oyunu kaybetmeme neden olan ve çok sayıda rakibe skor veren oyuncuları (dakika başına ölen), diğer oyuncularında raporlaması amacıyla oyun sonu sohbete "rapor (şampiyon ismi") şeklinde yazıyorum ve bu yeteneksiz oyuncular da bana karşılık olarak "for what?" yazıyor. Hani gel de sinirlenme, üstelik karşı takım oyuncuları da bu yeteneksizleri destekliyor. Maçı bana kaybettiriyor ve feedliyor sonra rapor yazınca da ne için deniyor. Sabrının bu kadar sınandığı başka bir oyun olamaz.

Özellikle şunu belirtmek isterim ki, ben dahil bu oyunu uzun yıllardır oynayan oyuncular artık oyunun gitgide daha dayanılmaz hale geldiği konusunda hemfikir. 2015 yılından beri oynamaktayım ve oyun, her geçen gün daha kötü bir hâl alıyor. Uğursuz koruluk haritası kaldırıldığından beri her şey bozuldu.
Konuya benzer bir örnek de ben eklemek isterim. (bu durum EUW sunucusu için geçerlidir.)
Girdiğim herhangi bir normal oyunda oyunu kaybetmeme neden olan ve çok sayıda rakibe skor veren oyuncuları (dakika başına ölen), diğer oyuncularında raporlaması amacıyla oyun sonu sohbete "rapor (şampiyon ismi") şeklinde yazıyorum ve bu yeteneksiz oyuncular da bana karşılık olarak "for what?" yazıyor. Hani gel de sinirlenme, üstelik karşı takım oyuncuları da bu yeteneksizleri destekliyor. Maçı bana kaybettiriyor ve feedliyor sonra rapor yazınca da ne için deniyor. Sabrının bu kadar sınandığı başka bir oyun olamaz.
West tam olarak çözüm değil. Geçenlerde westte 30 lvl unranked hesap alıp oynamaya başladım keşke hiç başlamasaydım. Daha ilk 10 oyunu atarken takıma 2400 oyun gold stuck verdi. Abartmıyorum bakın 2400 oyun gold stuck adamı veriyor. 23 win 23 bozgun olunca direkt oyunu tekrar sildim. West'te toksiklik çok daha az olabilir ama plat veya elmasa çıkana kadar eminim ki TR'ye göre bin kat daha fazla 1000-2000 oyun p4 g4 stuck geliyor.

@Flandreee bence LoL'ü doğrudan bırakmak en iyisidir. Uzun süredir LoL oynamıyorum, mutluyum. LoL'den ziyade hikayeli oyunlar oynuyorum, Technopat'ta takılıyorum. Daha çok keyif veriyor bence.

@Flandreee bence LoL'ü doğrudan bırakmak en iyisidir. Uzun süredir LoL oynamıyorum, mutluyum. LoL'den ziyade hikayeli oyunlar oynuyorum, Technopat'ta takılıyorum. Daha çok keyif veriyor bence.
Kesinlikle doğru. Ben de arada bir değişmiş mi diye bakmaya girip 1-2 hafta içinde hemen siliyorum. 2020'de pc alınca 2.5 senede 200 oyun bitirdim. Lolü oynamak yerine aynı oyunu 30000 kere bitirmek bile daha mantıklı. Bu arada dediğin bence de doğru kanka. Lol bilerek böyle insanları takıma koyuyor. 2013'ten 2020'ye kadar pc olmayınca mecburen oynadım, her geçen yama da daha da kötüleşiyor.

Merhabalar,
Normalde LoL'ü bırakmıştım. Uzun bir süre sonra da dün bir el gireyim dedim, girdim. Sonucunda da hâlâ değişen bir şey olmadığını gördüm. Abi gerçekten bilemiyorum, LoL bunu kasıtlı mı yapıyor? Oyuncuları sürekli oyuna itmek için nerede değişik adam varsa milletin oyununa mı denk getiriyor? Elo Hell denilen şeyle ciddiyim gram alakası yok. Ne kadar iyi oynarsanız oynayın bu kötü oynayanlardan gerçekten kaçış yok, sürekli oyununuza illaki gelecekler. Riot Games'in bunu kasıtlı yaptığını düşünüyorum.

Onun dışında dün yaşadığım basit bir olayı sizlere anlatmak isterim. Dün flex bir el support olarak girdim, Karma oynuyordum. Takımımız gayet iyiydi, oyunu kazanıyorduk. Sonucunda da ADC'miz oyunu ben olmasam kazanamazdınız, benim sayemde kazanıyorsunuz gibi söylemlerde bulundu. Oysaki alakası yok, herkes güzelce oyununu oynuyordu. Tam bir takım oyunu gibi oynuyorduk kısacası. Sonucunda da orman rolündeki oynayan şahısla kavga etti, ormancı arkadaş "Sana oyun kazandırmıyorum" dedi ve AFK kaldı. Sonrasında da karşı takım üstünlüğü kurdu ve ADC'miz sizinle uğraşamam dedi, o da AFK kaldı.

Oyunu da kaybettik, ondan sonra oyunu sildim zaten. Artık hiçbir şekilde oynamak istemiyorum, Riot'un bunlara gereken cezayı vermediği sürece oyunda da daha çok kan kaybı olacağını düşünüyorum. Millet kafa dağıtmaya giriyorken böyle çoluk çocuklarla uğraşmak istemez dolayısıyla oyunu bırakan kişi çok fazla olacaktır. Her neyse bunu niye burada anlattığımı bilmiyorum, konusunu açayım dedim. Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.
Hatayı kendinizde arayın hocam.

Oynadığım yıllardan biliyorum West, TR'den daha kötü sunucu.

@Acemi Cadı neden? Burada benim hatam nedir?

Bilmem. Genelde bu tarz konulara herkes hatayı kendinde ara diyor konu sahibine.

Geri
Yukarı