LoL'de nasıl bir maç rotasyonu izlemeliyim?

uncontenderr

Decapat
Evet arkadaşlar başlıktan gördüğünüz gibi LoL'de kendimi baya bi geliştirip yüksek elolarda yer almak istiyorum günde 15 maç atma potansiyelim var ama şimdi Gümüş 1'im ve Gümüş 3'e bile düşebilirim bundan dolayı 15 maç atıp 10 lose 5 win almak gibi bu demek istediğim sizce, günde 2 maç atıp dozunda mı bırakmalıyım (Oyunu ciddiye alan birisiyim, hedeflerim var.) Yoksa 15 maç atmalı mıyım? Bu soruyu soruyorum çünkü lose alıp düşmekte var kazanmakta, ama olayın sonucunu bileyim ve sizin bilgilerinizi bileyim yeter. 2 maç ile 15 sorusunu sormamın nedenini daha açıklığa kavuşturmak gerekirse 15 maç atıp 10 lose alırsam dahada geri düşerim ileriye çıkma hedefim varken. Ama 2 maç atıp 2 win alıp öyle yavaş yavaş yükselebilirim diyeceğim ama şimdide 15-17 LP felan alıyorum daha fazla LP kaybediyorum lose alınca, 6 win streak yapmama rağmen hala elo helldeyim. 20 lp verse 2 maç kazansam 40 lp olsa yeter o bana zaten. (Bu arada diğer hesabım Gümüş 1 olan elo hellde olduğu için 30 level olan hesabımdan tekrar sıfır kasmayı planlıyorum sizce yapmalı mıyım?)

Son düzenleme:
Dostum öğrenmen lazım :)

Challengerları izle ( youtube'a challenger replays yaz)

Ha yok türklerden istersen sana apophis'i öneririm.

Kendisi açık sözlüdür ama sen iyi bir oyuncudur. Şu anda tr sunucusunda 3. Hesabını kasıyor challenger'a.

Fakat izlerken düşünerek izle;
Hangi şampiyonun karşısına ne aldı,
Ne zaman dive attı,
Nasıl farm aldı,
Koridor manipülasyonu nasıl?

Lose Streak'a kapılınca 1-2 gün oyuna girmiyorum, ben ormancıyım. En kilit oyuncu bana göre benim :) Takımdaki oyuncu kötü olsa bile 2-3 Gank ile ileri geçirebiliyorsun. Heroyu tamamen ezberle, ve skill dodgelamaktan çok rakibin hangi skill'i kullanabileceğini bilmen lazım. Cooldownları ezberleyip ona göre hareket etmelisin, rakibin spellerini hesaba katmalısın.

Eğer gelen LP 20'den aşağı ise yeni hesap kas. Ne kadar oynadığının bir önemi yok ancak üst üste maç kaybedersen biraz mola ver.

Üst koridor.
Farma yat karşındaki adam darius gibi ise hata yapmasını bekle eninde sonunda kule altı gelecektir bir hatasında affetme. Eğer karşındaki adamın TP'si yok ise görüşün var ise vur kuleye dakika 14'den önce kule alabilirsen çok iyi karşındaki adam topu iterken sen alamet kesebilirsin.

Orman için
Eğer şampiyonun elverişli ise 2 level olunca mide gank git ya ölür ya da sıçrasını atar ama pozisyon yoksa zaman kaybetme, 2 yengeci de alabilirseniz çok iyi. Dakika 8 gibi ejderi alabilirsin, ayrıca 2 alamet yapabilirseniz çok daha hızlı olur ayrıca top preniz ise 2 kişi invade gidebilirsiniz duruma göre.

Orta koridor.
Tavsiyem yasuo zed gibi şampiyonlardan uzak dur menzilli Hero'lar daha iyi olur farma yat sadece, büyük takaslara girme totemini güzel kullan roama çık, orman gelince adamı alırsınız zaten.

Nişancı
Kolay Hero'lar tercih edin, farma yatın eğer yanınızdaki adam az kafası çalışıyor ise sizi korur zaten, kesersiniz adamları, eğer ormancı ejderi almaz ise siz alın.

Sup.
Bunu bilmiyorum nişancını koru.

Arkadaşlar, top lane mainim. Bu sezon başladım Gümüş I oldum dediğim gibi, mainim Mordekaiser - Urgot - Pantheon (O kadar sık oynamıyorum Pantheon) o hariç yok farklı herolarda oynamak istiyorum ama zor geliyor Morde kadar iyi oynayamıyorum ve bir çok kez hata yapabiliyorum normal bu da zaten. Ufak ufak oynamaya başladığım heroları söylemem gerekirse top'da; Vayne, Garen, Malzahar oynamaya çalıştım. Vladimir gibi herolarıda oynamaya çalıştım ama hiç alışık değilim çok zor geliyor bana. 140k gibi bir Mordekaiser puanına sahibim 7. seviye, 2. olarak Urgot geliyor 40k ve 6. seviye. O hariç 5. seviye olan Kai'Sa var yani adam akıllı oynayabildiğim 2 tane hero var, gönül ister daha fazla hero oynayayım Jax gibi ama zor. Ve çok iyi farm yapabiliyorum istersem bir kereliğine 10 dakikada 90 farm yapmıştım tryhard oynarsam o da oyuna focuslanırsam.
Dostum öğrenmen lazım :)

Challengerları izle ( youtube'a challenger replays yaz)

Ha yok türklerden istersen sana apophis'i öneririm.

Kendisi açık sözlüdür ama sen iyi bir oyuncudur. Şu anda tr sunucusunda 3. Hesabını kasıyor challenger'a.

Fakat izlerken düşünerek izle;
Hangi şampiyonun karşısına ne aldı,
Ne zaman dive attı,
Nasıl farm aldı,
Koridor manipülasyonu nasıl?

Ayrıca kanka bunu baya bir sık yapıyorum. Jax replay, profesyonel oynadığım heroda bile replaylara bakıyorum. LCP'yi takip ediyorum. ^^
Evet ama hala soruya cevap veren olmadı. 15 oyun mu yoksa 2 oyun mu?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı