LoL'de maç nasıl kazanılır?

Garen kesebilsin seni bir zahmet. Büyücülerin amacının tank kesmek olduğunu hiç sanmıyorum.

Misal verdim. Kolay şampiyonlar her zaman zor şampiyonlardan daha güçlü.

@yaraliordek işte platin ya da elmas falan olsan muhtemelen şampiyonda ilk 10 içerisine girerdin. Benim demek istediğim bu, yüksek elodan birkaç maç izle. Demek istediğimi iyi anlarsın, bir kişi laneyi kaybetti diye oyun tamamıyla kaybedilmiyor. Takım oyunu bu, Metin2 değil. Ek olarak o elodaki oyuncular haritada daha düz yolda yürüyemiyorlar zaten. Totemin ne olduğunu bilmeyen bir elo.

Dk 13'te koridorundan ilk kuleyi açtı diye mide gelip beni geri düşüren bot Lane'e ne demeli peki? Oyunu tamamen takım oyunu odaklı ve kazanmaya yönelik oynuyorum, laneing pek umurumda olmuyor açıkçası, ama takımda en çok karşılaştığım sorun da takım arkadaşlarımın benim kadar çok çabalamıyor olması, adamlar oynamak istemiyor resmen, kötü de değil eğer oynasa kazanırız. Ama yeterli çabayı sarf etmiyorlar.

@yaraliordek oynadığınız şampiyonu değiştirebilirsiniz. Katarina ve Syndra olabilir mesela. Otp olursanız o iki şampiyonda rahat sizi platine kadar çıkartır.

Eğer başka bir karaktere döneceksem büyücü oynamayı düşünmüyorum, ırelia nasıl olur? Oyundaki bütün karakterleri oynamayı biliyorum 150'nin 100'üne gayet hakimim, zor karakterleri de dizginleyebiliyorum. Bana iyi oynadığım sürece karşılığını alacağım bir karakter lazım, zor olup olmaması önemli değil bana şunu de; bu karakteri al ve iyi oyna iyi oynarsan kazanırsın.

@yaraliordek Irelia'da fena bir tercih değil. O şampiyonda oldukça bozuk ve taşıma potansiyeli oldukça yüksek bir şampiyondur. Kendiniz lanede öne geçip diğer lanelere roam atarak onların laneyi kazanmasını sağlayabilirsiniz.

@yaraliordek ırelia'da fena bir tercih değil. O şampiyonda oldukça bozuk ve taşıma potansiyeli oldukça yüksek bir şampiyondur. Kendiniz lanede öne geçip diğer lanelere roam atarak onların laneyi kazanmasını sağlayabilirsiniz.

Evet bir süredir oynuyorum, hiç lane kaybetmedim roamlarım da takımımdaki maymunlar yardım ettiği sürece başarılı. Karakter çok güçlü, ama sanki bir şeyler eksik gibi. Late de, özellikle 5V5 fightlarda işe yaramıyorum ve 2V1 de atamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı