LoL'de nasıl iyi toplaner olunur?

egmeen02312

Femtopat
Daha fazla  
Selam, başlıktaki gibi top lane oynamak istiyorum fakat koridoğru mu eziyorum? Dakika 12'de kule açıyorum ama oyunun orta aşamasında adamlar gelip 3V1, 4V1 kesiyorlar. Ne yapmalıyım?
Mesela gidip diğer koridorlarda kule mi almalıyım ya da koridoğru mu ittirip roam mı almalıyım vs. bir sürü soru var aklımda.
Not: Olaf, Warwick, Sett, Trundle gibi barzo olan tüm şampiyonları oynuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun genel kuralı yok. İlk olarak başarılı bir oyuncu olmanın yolu şampiyon havuzunu daraltmaktır barzo olan bütün şampiyonları oynamaktansa barzo olan 2 şampiyonla uzmanlaşmak daha iyidir. Sonra o barzo şampiyonları oynayan yüksek ligdeki insanları Youtube üzerinden izle. Üst koridor videolarını izle. Oynadığın şampiyonlar 1-1 durumlarda kuvvetli, kuleleri hızlı yok eden şampiyonlar dolayısıyla ayrık ittirme yapmak istiyorsun burası gayet mantıklı lakin ayrık ittirmenin asıl olayı rakip takımın baskısını üstüne almaktır. Sen ayrık ittirirken rakibe "ya bana en az 2 kişi gelin ya da ben buradan oyunu bitiririm" dersiniz. Eğer adamlar size gelirse takımınızın bir şey alması lazım eğer takımınızın alabileceği başka bir objektif yoksa ya da takımınız o objektiflere yönelmiyorsa ise güvenli bir noktaya çekilmeniz lazım.

Uzun lafın kısası ne koridoru durmadan itip 3-4 kişiye kafa atıp ölüp takıma laf atmanız lazım ne de durmadan rakibe tehdit oluşturmadan kulelere uzak durup minyon kesmeniz. Orta yolu bulmanız gerek bu da tecrübe ve oyunu okumak ile olur.

Ligin ne kardeşim?

Liginden bağımsız olarak fazlaca şampiyon oynayabilmen ve bilmen top lane de önemli bir şey çünkü tamamen eşleşme koridoru ama elinde 3 tane bütün eşleşmelerini bildiğin oyun içinde ne yapmanı gerektiğini bildiğin şampiyonlar olsun. Üst koridoru kazanmak dk 12'de kule açmak adamı 50 kere kesmek sana oyunu kazandırmaz hiçbir zaman karşı bot over feed olur 2 stun koyup keserler vs. vs. Bu oyun takım oyunu sen Olaf'la deli gibi kasılırsın takım oturur izler bir işe yaramaz. Sana tavsiyem şu olur gerçekten iyiysen ve doğru kararlar veriyorsan oyun içinde zaten eninde sonunda ligin yükselecek ve üst liglerde daha takım odaklı oyunlar oynandığında da topu kazanmanın karşılığını daha iyi alacaksın. Ben senin yerinde olsam mid pre bulurum kendime. Jungle pre de bulabilirsin ama oyunda taşıyıcı konumunda bulunan birisiyle iletişimin daha iyi olursa karakterini daha iyi ortaya koyarsın tanklayarak vs. bir de sana verebileceğim en iyi tavsiye ormancınla oynaman olur o sana gelmiyorsa sen ona git karşı ormana girin mide 3 kişi gidin bota TP at oyunun içinde ol sürekli.

Geri
Yukarı