LoL'deki kitle neden böyle?

Eskiden beri oynayanlar bilir kurallar daha katıydı. Sırf oyuncu kaybetmemek için kurallarından döndüler. Yok neymiş efendim genel sohbeti kapatacaklarmış. Bunlar hikaye. Oyunculara çok fazla göz yumuluyor. Bu oyunda küfürden ceza alman için yalnızca oyunun başından sonuna kadar durmadan sövmen lazım ancak öyle ceza alıyorsun.

Düşük ya da yüksek lig de ayrı bir hikaye, genelde her ligde küfür kıyamet kopuyor. Elmas ve üstünü bilemem görmediğim için.

Sezon 2 de üniversitedeydim. O yıllardan beri oynarım. Sezon 5'e kadar oynanabilir bir kitlesi vardı. Sonrası malum. Artık çekilir dert değil ama lanet oyunda bir bağımlı olma olayı var. Evlendim hala hafta sonları vakit bulursam oynuyorum.

Bu oyunun tek kötü yanı FTP olması.

Eskiden beri oynayanlar bilir kurallar daha katıydı. Sırf oyuncu kaybetmemek için kurallarından döndüler. Yok neymiş efendim genel sohbeti kapatacaklarmış. Bunlar hikaye. Oyunculara çok fazla göz yumuluyor. Bu oyunda küfürden ceza alman için yalnızca oyunun başından sonuna kadar durmadan sövmen lazım ancak öyle ceza alıyorsun.

Düşük ya da yüksek lig olayı da ayrı bir hikaye, genelde her ligde küfür kıyamet kopuyor. Elmas ve üstünü bilemem görmediğim için.
Aynen öyle bir kelime küfür ettiğin zaman chat ban vardı. 2015 yılıydı yanlış hatırlamıyorsam biraz kötü oynadım. Yanımdaki adam da küfür etti bu velet kostüm denemeye girmiş dedi. Bende bir cümle yazdım sadece küfür ettim. Sessize aldım adamı 5 Maç Chat verilmişti. Chat banlara rağmen ceza bitince aynı şeylere devam edenlerin hesabı askıya alınıyordu. Şimdi ise adam lobby'de başlıyor. Oyun bitene kadar demediği laf kalmıyor. Report ediyosun ama ceza aldığına dair bildirim gelmiyor.
Daha yarım saat önce bir gireyim dedim. Ulti kitabı modu mu ne vardı onu oynayayım dedim. 4 tane pre denk geldi. Hepsi birbirinin ana, avrat, din, kitap adamlar her alanda sövüyorlar. Konuşmalarına göre aynı lisede sınıf arkadaşıymış bide bunlar. Adam arkadaşının annesine demediğini bırakmadı benim bile ufkum genişledi, yani ne fantaziler varmış dedim. Diğerleri de annelerine böyle düşünüldüğü için teşekkür ediyorlar nasıl bir tarikata denk geldim anlamadım ki.
Yani eskiden şu vardı karşıdakiyle tartışırsın küfür edersin falan, o sana söver sen ona söversin. Ama sonuçta sen onu tanımıyorsun oda seni tanımıyordu. 5 Dakika sonra yeni oyuna başlıyorsun o adamı unutuyorsun gidiyor. ama bunlar ertesi gün yüzyüze bakacaklar bide.

Yani uzun lafın kısası eskiden oynarken belki ilerde Türkiye Server'ı düzelir diyorduk. Yeni oyunlar çıkar küçük çocuklar o oyunlara gider burada has çekirdek kitle kalır diyorduk. Her geçen gün daha da kötü oldu. Yani oyun sayesinde yeni yetişen çocukların her geçen gün ne kadar kötü ahlaklara sahip olduklarını ne kadar kötü yetiştirildiklerini de gözlemlemiş olduk.
Bir oyun için insanların değerlerine hakaret etmeye ne gerek var. Örneğin; Sen iyi bir üniversite okuyorsun kariyerinde çok iyisin aile kurup çoluk çocuk sahibi oluyorsun. Bu ülkeye faydalı işler yapıyorsun yada yaptığını düşünüyorsun. Çok kaliteli bir hayatın var gayet iyi bir konumdasın. Bir gün sadece 30 dakika vakit geçirmek için oyuna giriyorsun. Sadece 2 kere oyunda öldün diye. 12 Yaşındaki bir çocuk gelecek senin her şeyine ağzına geleni sayacak.

Bunlardan kurtulmanın çözümü katı cezalar getirip bu kitleyi bir güzel banlayıp temizleyecekler. Ardından oyuna gerekirse yaş sınırlaması getirip oyunu free to playdan kaldırıp ücretli hale getirmek. Onun dışında daha da kötüleşmeye devam edecek yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı