LoL'deki kitle neden böyle?

Kötü oynamakla beyinsizlik arasındaki farkı anladığın gün sitem etmenin gereksiz olduğunu çözersin
Ben genelde Jungle oynarım ve rakip Jungle ile yampiri kavgası yaparız. Rakip adamın top LAN'e oyuncusu gelir ve bende rakip top LAN'e gelmeden bizim top Lane'den yardım isterim. Bu adam gelmez ve beni öldürürler. Bizim top LAN'e hiçbir şey yapmaz. Şimdi tek sorum var. Burada kim ha
Sen haksizsin eger rakip top sana yardima gelebiliyosa orda olmaman lazim zaten , takimin push aldiginda orda savasabilirsin

Uzun yıllardır oynuyorum bu oyunu ve yine uzun yıllardır dereceli yerine tamamen zevk almaya baktım. Genelde normal oyun girip birkaç el atıp çıktım. Fakat o kadar iğrenç bir kitle var ki bu oyunda, unranked olup sadece oyun oynamak istersiniz, yargılanırsınız. Dereceli kasayım dersiniz, sanki herkes diamond ve üstüymüş gibi sizi o seviyelere gelmediğiniz için yargılar. Halbuki oyunda genelde kendi elonuzdaki insanlarla maç yaparsınız. Hadi diyelim yüksek bir eloda oynuyorsunuz, o zaman da sakın kötü bir gününüze denk gelmesin, hemen eloboost damgası yersiniz. Hiç kötü oynama hakkınız yoktur. İyi bir oyuncusunuzdur fakat hiçbir çabanız el vermeyipi, bu saydığım tipteki insanlar yüzünden düşük seviye kalmışsınızdır. E bu sefer de olduğunuz yer size zevk vermez ve oyun sizi sıkmaya başlar.

Tüm bunların haricinde bir de her şeyin en iyisini ben biliyorum diyen bir kitle var. Örneğin mid oyuncususunuzdur ve karşınızdaki adam sizden çok daha rahat roam atabilecek bir yetenek kitine sahiptir. Bu durumda yapmanız gerekenler basittir aslında değil mi? Rakibiniz yoksa uyarı atarsınız, lane durumuna göre laneyi üstünüze alıp adama exp ve gold kaybettirirsiniz, ya da laneyi itip kule altını alıp minyonları öldürtürsünüz. Bu bilince sahip bir takımınız yoksa oyun size maalesef zehir olur. Halbuki sen doğru olanı yaptığın halde yargılanırsın. Neden takip etmiyorsun, ama sen çok kötüsün, leş bir oyuncusun, report gibi gibi toxic ve moral bozucu o kadar fazla cümleye maruz kalırsınız ki..

Arkadaşlar yapmayın. Eğer bunu okuyup da içinizde de yapanlar varsa yapmayın. Bakın insanlar bu oyuna vakit ayırıyor. Kapatın sohbetinizi susun. Eğer bilmiyorsanız yorum yapmayın. İnsanların mentalini ve zamanını çalmayın. Abi jungle oynayan adam gidip 1v1'de ölüp nasıl başka takım arkadaşına sallama hakkını kendinde bulabiliyor? Bunu bana açıklayın. Ya 1v1'de ölmüşsün işte. Ulan bunun nesi zor? Demek ki adam senden iyi ya. Demek ki o an takım olarak oraya destek sağlayamadık ki karşı takımın da müdahalesi yok. İyi olan almış işte. Neden boş bir kitle var bu oyunda? Genel olarak aşırı ego ve kendini bilmişlik hakim oyunda. Maalesef gördüğüm bu. Düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum bu konuda.
Mid oyuncusuyum ve her maç bahsettiğin durumdan muzdaripim. Uyarı atmama rağmen bot pushluyor. Adam roam atıp kill topluyor. Oyun early de bana sonra tüm takıma zehir oluyor.

Normalde West'de oynuyorum. Bronz ELO'da Fransızlar > Türkler. Çok net. Bütün Fransızlar mı troll olur :D

Böyle sinirlenince Tr'ye geçip Ormanda Rammus, Skarner, Shaco; üst koridorda Vayne, Teemo; Orta koridorda Renekton alıyorum.

TR'de chat ve ifade kapatacaksın. Ya West'de geçeceksin, ya da chat kapat. West'e geçersen oynarız beraber :)

Bu bir oyun. Takma. Bir şey derdim de ban tuşu soğuktur.

Gerçekten ben de bunu düşünüyorum. Bakın ben de bazen kendimi kaybedip sinir küplerine biniyorum. Ama abi Allah'a, aile değerlerine ve daha fazlasına sanki çok normalmiş gibi düzenli küfür eden gördüm ya. Bu bir oyun. Gerçekten şuna bağlıyorum ben. Aileden ve hayattan beklediğini alamadığı için psikolojik düzeyde bunu oyundan sağlamaya çalışıyor. Bir başarı olarak LoL'ü görüyor. Ayrıca ahlak ve insani eğitimden yoksun bir toplum olmaya doğru gittiğimiz iiçin, en yeni nesil de bunun bir yansıması olarak ortaya çıkıyor maalesef.
Bu her zaman böyle devam edecek. Ben de çok yaşadım zamanında ve bıraktım. Yaş sınırı gelmeli ve cezalar artmali. Belki de başka bir şey, bilemiyorum.

8 Yıllık LoL Kariyerimi geçen sene sonlandırdım. Ve hayatımda aldığım en doğru kararlardan olabilir. Şuan çok daha güzel oyunlar oynuyorum. Örnek RDR 2, GTA V ve daha bir çoğu. Bırakın artık şu LoL'ü. Bağımlı ediyor insanı. LoL Yüzünden bilgisayar bağımlısı oldum.

Her F2p oyunda böyle. Ama bu kadar toxicliğe LoL de ve Valorant da şahit oldum. İşte sırf babası annesi başının etini yememesi için veriyor bilgisayarı ondan sonra salıyor çocuğu. Ondan sonra annesinden babasından terbiye görmeden millete sayıp duruyor. Ama küçük yaştaki çocuklarda çok fazla küfür duyduğu içinde özeniyor. Daha geçen en az yaşı 20 olan arkadaşlar en küçük yaptığım hatada sövüp duruyolar, işte bunları duyan çocuklar bu küfürleri de başkalarına söylüyor. İlk bence çocuktan beklemek yerine büyük yaştaki abileri kendine çeki düzen versin. O yüzden en güzeli kardeşim sal LoL'ü git singeplayer oyunlar oyna. Alıyorum altıma atımı, vuruyorum kendimi kırlara çayırlara çimenlere ohh mis vallahi.

Kardeşim dışarı çık ve futbol oynayan çocukların konuşmalarını dinle, arkadaşlarının ya da karşılaştığın bir yaşıtının nasıl konuştuğuna dikkat et, 5. sınıfta senin veya arkadaşlarının nasıl konuştuğunu hatırla. Belki küçükken küfür etmiyordun ben de etmiyordum ama şimdiki nesil böyle ne yapacaksın...

Valorant'ta dğer sunuclarsaki kitleler o kadar iyi ki, bakın TR de sona kalırsın yenilirsin kolsuz oç olursunuz yabancı sunucularda istersen havaya sıkarak ol sadece gülerler ve ntnt falan yazarlar.

Arkadaşlar tamamen riotgames Turkiye çalışanlarının vasat olması yüzünden. Valorant Tr serverina giriyorum girer girmez adamlar, Allah kitap küfür ediyorlar. Adamların verdiği cevap üst üste sürekli yaparsa 1 ay içinde banlanir hemen banlamiyoruz. Tr yöneticilerinin ve ban ekibinin direk kovulması lazım. Lol desen adam bilerek besliyor, doğru sohbete de siz bittiniz falan yazıyor, report ediyorum doğru katogoriden diğer oyun yine benim takımda aynı şeyi yazıyor oyunu bozuyorum lobide, birde tanıdık arkadaşları söyleyince Tr riot çalışanları direk banliyor. Onada sahit oldum iki kişi bir birine sövdü, birinin tanıdığı varmış diğer adam banlandi. Banlar düzgün doğru ve kısa süreli atılmadığı sürece bir şey beklemeyin Riottr serverlarindan
Onca yıl okadar kötü yönetti ki Trriot ekibi, artık düzgün oyuncular ya toksit oldu ya oyunu bıraktı

Eskiden beri oynayanlar bilir kurallar daha katıydı. Sırf oyuncu kaybetmemek için kurallarından döndüler. Yok neymiş efendim genel sohbeti kapatacaklarmış. Bunlar hikaye. Oyunculara çok fazla göz yumuluyor. Bu oyunda küfürden ceza alman için yalnızca oyunun başından sonuna kadar durmadan sövmen lazım ancak öyle ceza alıyorsun.

Düşük ya da yüksek lig olayı da ayrı bir hikaye, genelde her ligde küfür kıyamet kopuyor. Elmas ve üstünü bilemem görmediğim için.

Yeni konular

Geri
Yukarı