LoL'e başlayamıyorum

Öncelikle kendinizi; solo, orman, mid, nişancı veya destek gibi hangi alanda geliştireceğinize karar vereceksiniz. Ardından bu koridorlardaki karakterleri inceleyip hangisinin elinize en yatkın olduğunu seçin. Karakter seçimini tam anlamıyla doğru yapmak için güncel sürümde hangi karakterlerin en çok tercih edildiğini göz önünde bulundurun. Atıyorum Ashe önceki yamada çok kötüyken son yamada daha iyi olabiliyor. Bundan sonra YouTube'da karakterlerin tanıtım videoları var. 3-5 video izler çözersin. İzlediğin videoların güncel olmasına yani son yamayla çekilmiş olmasına dikkat et. Sonra elini ısıtana kadar bot oyununa gireceksin. Ardından hepsini susturup oyun keyfine bakacaksın. Oynarken yanında yumruklayacak bişeyler bulundurursan iyi olur. Çok gerilmezsin.

İnsanların seni demoralize etmesine izin vermemen gerekiyor. Chati kapatmalısın ayarlardan takım içi sohbeti kapat butonu var. Rakip takımı da susturabilirsin. Sana yıllarını bu oyuna vermiş ve belirli şeyler başarmış biri olarak şunları tavsiye edebilirim.
1) Oyuna eğer yeni başladıysan mutlaka Youtube, Twitch gibi platformlardan bu oyunu orta seviyede oynayan (profesyonell oyuncuları izlemek ağır gelir) ve hitabını beğendiğin akıcı anlatabilen kafa bulduğun insanları izlemen gerekiyor.
2) Oyuna yeni başladığında belirli bir rol seçip ona odaklanmak doğru değil, oyunu öğrendikçe oynamak istediğin roller de değişecek. Hatta zaman içinde oyun da değişeceği için aslında her zaman rolün değişebilir.
3) İzlediğin videolardan oynamasını en çok keyifli bulduğun,sana uygun olan, karakteri satın alıp sürekli onu oynamanı öneririm. Yeni başlayan birisi bence önce tek şampiyon üzerinde kendini geliştirmeli. Satın aldığında evvela botlara karşı birkaç maç atıp elini ısındırabilirsin. Sonrasında normal oyunda bol bol oynamalısın. Eğer bir şampiyonda belirli bir seviyeye geldiğini hissediyorsan yani karşındaki rakiplere karşı koridorunu kazanabiliyorsan yahut koridorunu kazanamasan bile oyunun kazanılmasını sağlayacak hamleler yapabiliyor isen bu şampiyonda belirli bir seviyeye gelmişsin demektir.
4) Yeni başlayan birisi olarak birkaç tane şampiyonda kıvama geldiğini hissettiğin zaman vakit kaybetmeden dereceli oyunlar atıp bir lige atanmaya bakmalısın. Çünkü normal oyunda karşına rastgele rakip gelirken rankedda bir lige yerleştikten sonra karşına senin seviyende oyuncular gelmeye başlayacak. Bu sayede adaletli bir şekilde oynayabileceksin.
5) Sorgulamayı öğrenmen lazım. Aslında bu oyun için değil hayatta her zaman gerekli olduğunu düşündüğüm bir şey. Hazırcı olursan mesela op.gg'ye girip rünleri hiç okumadan geçirirsen ya da adamların kastığı itemlerin aynısını her el kasarsan yani ezberci davranırsan oyunu öğrenemezsin. Sorgulamalısın bunu da bilen ve yayın açan video çeken insanlardan yavaş yavaş öğreneceksin. Sorguladığın zaman oyunda aslında herşeyin değişken olduğunu fark edeceksin. Kastığın itemler,aldığın speller,yaptığın rünler bunların hepsinin karşındaki takıma ve oyunculara göre değiştiğini göreceksin.

Aklıma bu kadar geldi. League of Legends çok güzel bir oyun aslında ancak düşük eloda ne yazık ki oyunla alakası olmayan şeyler dönüyor. (Yüksek eloda bile bazen dönüyor ne yazık ki: eloboost tarzı aktivitelerden ötürü.) Keyif alamayacağın oyunlar içinde buluyorsun kendini. Hedefin hızlıca öğrenip kendi ligini yukarı taşımak olmalı. Bol şans.
Çok da şe yapmasak mı hocam?

Oyundur sonuçta, iki el atıp çıkmak bana daha mantıklı geliyor.Kafaya takıp bu kadar ciddiye alınırsa eğlenmek yerine kafayı yedirtir, diye düşünüyorum.
Oyunu bilmeden 1-2 el oynayıp onda da takım tarafından küfürler yiyip, oyunu silme eşiğine gelen birisinin eğlendiğini düşünmüyorum. Oyunu öğrenmek istediğini söylemiş ben de yardımcı oluyorum.

Ulan 3 aydır küçük gardaşıma bilgisayar toplayabilmek için bir yerlerimi yırttım. Garibanlık yüzünden 3 aydır psikolojim bozuldu, bir de aldığım parça bozuk çıktı param çöpe gitti. Ortada ne babam var ne kimsem, Türk halkının sahtekarlığı bir yana zaten bir de elinde son model bilgisayar olanların böyle şükretmemesi varya işte bu beni çıldırtıyor anlıyor musun? Bana sakın empati kurmaktan, sananelikten seni ilgilendirmezlikten bahsetme anlıyor musun? Şu an delireceğim. Şu yoksulluğun Allah b*lesını versin.

Benim de babam yok annemle babam ben küçükken ayrılmışlar köyde yaşıyorum 900liraya topladım PC mi oradan buradan parça dilendim milletten 3.5 megabit internetim var milletin 7 saate indirdiği oyunu ben 3 günü indiriyorum ayrıca sedef hastasıyım burnumda kulağımda koltuk altımda yaralarım var ne olmuş yani ben gelip millete dik dik konuşuyor muyum sinir sinir hastasıysan git tedavi ol tamammı. Ya zengin olan ya fakir ol ne olursan ol milletle dik dik konuşamazsın. sükret sağlığın var yıllardır hastalıklarla uğraşmaktan bıktım rizede yaşıyorum gitmediğim doktor kalmadı belki kanser değilim allaha şükür ama bazı eklem yerlerimdeki yaralar yürümemi bile engelliyor 8 senedir hiç bir doktor bişey krem verip yolladılar geçmedi 8 yılın sonunda kendimiz bitane krem bulduk Allaha şükür iyi geldi bende memnun değilim hayatımdan ama kimseye atarlanmaya gerek yok

Son düzenleme:
Benim de babam yok annemle babam ben küçükken ayrılmışlar köyde yaşıyorum 900liraya topladım PC mi oradan buradan parça dilendim milletten 3.5 megabit internetim var milletin 7 saate indirdiği oyunu ben 3 günü indiriyorum ayrıca sedef hastasıyım burnumda kulağımda koltuk altımda yaralarım var ne olmuş yani ben gelip millete dik dik konuşuyor muyum sinir sinir hastasıysan git tedavi ol tamammı. Ya zengin olan ya fakir ol ne olursan ol milletle dik dik konuşamazsın.

3.5 megabit internet yine iyi bende hiç yok. Geçmiş olsun inşallah şifa bulursunuz. Burası İstanbul gibi nasıl İstanbul'da her milletten insan varsa burada da her türden insan var rahat olun yani.

Ulan Allahsız sana sadece şöyle diyecem. Umarım küçük kardeşin hergün video izleyip "abi bana ne zaman bilgisayar alacaksın, bak bunların ne güzel bilgisayarı var" dediğinden ve imkansızlığı hadi kenara koy, bu namussuz halk sana üç kuruşluk aleti beş kuruşa sattığında ve o parça bozuk çıktığında beni anlarsın.
Soruyorum mahzur gör. Hangi parçalar sorunlu çıktı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı