LoL'e yeni başlayana öneriler

MithrandelX

Kilopat
Daha fazla  
LoL bilgim 0. Oyunu oynamak istiyorum birkaç oyun attım şu anda 11 levelim. Bu aşamaya kadar uzaktan yetenek atan şampiyonlarla daha rahat oynadığımı fark ettim. Bana önerebileceğiniz rehber, video, şampiyon, taktikler vs. hepsini bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de hiç başlamadan bırak bence. Şampiyon önerisi olarak kolsuz çarlardan Vayne ve Teemo öneririm Teemo daha rahat tekliyor deneyebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tavsiyem 2-3 ana şampiyon belirlememen. Şimdilik çok kasma tüm laneleri - orman, üst, orta gibi- oyna. Oyun hakkında genel bilgin oluşmuş olur. 40-50. Seviyeden sonra en mutlu olduğun rolü seç. Üstte mi daha iyisin, yoksa ormanda mı, gibi. Sonra bu rolden ilerle. Kesinlikle 2-3 şampiyon oynayarak ilerleme. Oyunu öğrenemezsin. Orman oynayacağım dersen tüm orman şampiyonlarını öğrenirsin.

Tüm şampiyonların nasıl oynandığını izle ve antrenman modunda dene. Şampiyonları bilmen altyapı sağlar. Yayıncı da izlersen şampiyonların hasarlarını ve potansiyelini kavrayabilirsin. Oyunun olayı çok oynayıp hataları kavramak.

LoL bilgim 0. Oyunu oynamak istiyorum birkaç oyun attım şu anda 11 levelim. Bu aşamaya kadar uzaktan yetenek atan şampiyonlarla daha rahat oynadığımı fark ettim. Bana önerebileceğiniz rehber, video, şampiyon, taktikler vs. hepsini bekliyorum.
Öncelikle başlama diyen herkese hak veriyorum 😁
Ama illa başlayacaksan benden birkaç öneri:
Sakın botlara alışma. Klasik 5v5 modda oyna. Botlara alışan insanların yetenekleri kısıtlı olur, çok yavaş gelişirler.
Arkadaşın yoksa rekabetçi girme. Girilmez çünkü. Hele ki başlangıç aşamasında arkadaş olmadan girersen bronzdan çıkışın yok. Sen otur arkadaşların seni taşısın diye demiyorum, rekabetçide aşırı fazla troll var. Hiçbir oyunda keyif kalmıyor. İleri seviyelerde biraz daha az troller. Trollerin mantık çalışma sistemini yakından tanımak için Hz. Yasuo izleyebilirsin.
Tüm şampiyonları dene. Kendine uygun olanı seç. Onda ustalaş. Her şampiyonda birden ustalaşamazsın.

Ben masterla başladım. Zaten en kolay karakterlerden. Onunla alıştım biraz, şimdi Yasuo mainim. O şampiyonu iyi oynayan yayıncıları vs. izle. Ben izlenerek öğrenilmez bu oyun diyordum başta ama sana çok şey katar. Ama ben de başlamananı tavsiye ederim lole.

• İyi oynayan yayıncıları izle(Elwind, thaldrin, Immortoru, FabulousN gibi). Yabancıları izlersen zaten yenisin itemleri bilmediğin ve yeni olduğun için başta anlaman biraz zor olabilir.
  • Cihad Kiriş ve PsikoLoL videolarına göz atabilirsin.
  • Hangi rolde oynayacağına karar ver ve o rolde sürekli oyna.
  • İyi oynadığın şampiyonları OTP yapabilirsin, lig çıkmada işine yarayacaktır.
  • Son olarak chati mutele direk. Kimsenin yazdıklarını görme.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı