Lol'e Yeni Başlayanlar İçin Öneriler

yagız12356

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ben lol'e yeni başladım. Bana üç beş taktik ögretir misiniz? Ve lol terimlerini de söyler misiniz? (Adc, jungle, feed, vb). Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adc- saldırı gucu tasiyici oluyor.nisancilar yani. Bot lane dediğimiz asagidaki koridorda support (destek) rolundeki şampiyon ile birlikte oynar. Farm adc icin herseydir gibi bisi. Takim savaslarinda en geride durarak maksimum hasari vermeye calisirlar.
Destek- saldiri gucu tasiyicisinin koruyucusu gibi dusunebilirsin. Koridor safhasinda totemleme bence en önemli görevlerindendir. Iyi bir support oyunu taşıtabilir. Ozellikle Madlife tan sonra destek rolune olan ilgi artti.
Jungler- ormanci. Herhangi bir koridorda çok uzun sure kalmamasi gerek. Farm ve xp acisindan bence. Ormanda canavarlari keserek level ile gold kasarlar. Ejderha baron sorumluluklari vardir. Zayif düşmüş koridorlara yardima giderler.
Feed- bilerek besleme,oyunu sabote etmek gibi dusunebilirsin.
Kusuruma bakma yorgunum ancak bu kadar yazabildim mobilden. Google a lol terimleri yazarsan daha iyi,detayli sonuçlar alabilirsin. :) iyi geceler. Unutma lol tecrübe işi. Ne kadar cok oynarsan o kadar oyuna hakim olmaya başlarsın. Öğrenirsin. Birde küfür felan etmemeye dikkat et. takım arkadaşina küfür etmen hiç birseyi duzeltmez.

Gönderdiğim playlisti izlersen senin için iyi olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doçlamak. Gelen saldırıyı engellemek. Kendine işlememesi yâni.
Stun. Adamı sabitlemek.
KS. Kendin tek başına biriyle ya da birkaç kişiyle, vuruşup öldüreceğin kişiye, elin biri geliyor kill'ini alıyor gidiyor. Budur.
Küfür .. Sana ks atana sövmek iyidir. Hak eder. Ve bilerek besleyenlere, hele tehdit edene.
Solo tek demek. Solo yazarlar şampiyon seçim ekranında, o da en üst koridorda tek gideceğim diyor. Top solo yazmları lazım aslında ama solo denilince yeterli oluyor.
Oynayacağın kahramanları heroları iyi seç. Oyundaki şampiyonlara hero diyorlar. Kule altı adama dalma. Kule sana vurur.
Başka başka.
Şimdilik bu kadar :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı