LoL'e yeni başlayana öneriler

Ben ilk senin gibiydim. Hatta mainim ahriydi. Daha sonra Kayn,Akali derken alıstim. Suan aktif olarak akali kasiyorum. Sana tavsiyem eger benim gibi FPS ve hizli ilerleyen aksiyon oyunlarini seviyorsan LOL sana cok sıkıcı ve yavas gelecektir. Hatta bune bicim oyun bunu nasil oynuyorlar diyeceksin. Kendine bir karakter sec onunla oyunu kavra ve alis. Ondan sonra oyunun mekanigini ogreneceksin. Yani tek laneye ve tek heroya bagli kalma ama en fazlada 2 hero kas bence ilerleyen zaman icin.
Onerim ise bolca video ve twitch yayini izlemen. Oynadigin karakterin taktiklerini ve kombolarini ogren. Onerebilecegim kanallar ise;
-Apopish (A dan Z ye serisine bak)
-KFCEatbox(Baris Can)
-Rasher
-Ogun Demirci
Bu arada hangi karakter ve hangi koridorda oynuyorsun?
Nickim 7MARLBORO2 ekle bi ara oynariz.
Açık konuşmak gerekirse tfde herkes herkese bi şey atıyor ben nerde olduğumu vs göremiyorum bana oyun hızlı geliyor. 4-5 arkadaş oynuyoruz onlar oyunu uzun süredir oynayanlar bilenler eloları plat ile gold arası değişiyor. Açıkcası bu aralar aram daha çok oynuyoruz onda da ne gelirse ama sihirdar girdiğimiz zaman ya adc ya da top oynuyorum. Adc oynarsam Lucian top oynarsam irelia oynuyorum. Ekliyorum oyundan şimdi.

Merak ettiğin şampiyonların videolarını aç izle. Ama izlediğin kişilerin öğretici videolarını izle, düşük eloda ego kasanların aksine. Normal oyunlara hemen başlama çünkü karşında tecrübeli oyuncular olduğunda ne bir şey öğrenirsin ne de oynadığın oyundan zevk alırsın. Kolay botlardan başlayarak kademe kademe oyna. Artık bot oyunları keyif vermediğinde ve kolay geldiğinde normal oyunlara başlayıp kendini sınamaya başlayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı