LoL'ü bırakmalı mıyım?

Dostum herşeyden evvel vakit kaybı. Oyun oynuyorum ben de reddedilemez. Lakin bir oyun atayım dediniz, oyun birden çok uzun sürebiliyor. Her gün her gün eliniz alışıyor oynamak istiyorsunuz. Müthiş bir vakit kaybı oluyor. Ben de uzun süre (arkadaşlarınkine göre çok değil, 3 yıl falan ama dolu dolu, neredeyse her gün) oynadım. Sıralamam falan oldu bazı şampiyonlarda ki övünülecek şey değil. Bir yerden sonra oyun oynarken eğlenmek istiyorum dedim. Farklı oyunlara yönelin. Size eğlenceli gelsin. Eğlendiğinizin farkına varın. Tabi ki uyarıyorum tekrar. Vakit, ömrünüzün sermayesidir. Bu dediklerime uyup vaktinizi çöp etmeyin, ömrünüzün değerini unutmayın. 30'lu yaşlara geldiğinizde belki hiç oynamayacağınız oyunlara zamanla boş yatırım yapmayın. Zamanınızı işe yarar, faydalı şeylere yatırın. Elbette tercih size kalmış.
Hacı yazılım desen herkes Python bilerek yazılımcı.
Grafik desen hazır toollar ile herkes sanatçı.
Müzik desen hazır beatler ile herkes rapçi/şarkıcı.
Sektörde de bu yönden ilerlediği için ve asgari ücretle bir yerde çalışmak istemediğim için LoL veya oyun oynamayı vakit kaybı olarak görmüyorum.

E-sporcu olmayı mı düşünüyorsunuz? Güzel ve (LoL) için geleceği olan bir meslek gibi durmuyor. Kaç yıl sonra olacağınızı düşünüyorsunuz, bunu elbette bilmeden konuştum. Lakin aklınızda 10-15, belki 20 yıllık bir plan varsa LoL'ün o an ne kadar popüler olacağını düşünün. Kim bilir, belki Mario gibi etkisi 20 yıldan fazla sürer.
Bir işi yapmak için uzman olmaya gerek yok. İstediğim için oynuyorum. Vakit kaybı değil yani. Para, kadınlar, şan, şöhret senin olsun yani :D.

Amaç kanıtlamak değil. "Bakın ben ne kadar da iyiyim, görün!" demek değil

Yoksa hem kendimize katkımız olmaz, yalnızca kaynak tüketerek ömür geçiririz, hem insanlara yararımız olmaz, hem de (herkes böyle düşünse) torunlar gözünü açtığında anne baba duyacağına dolar 100 lira duyar.
İyi de insanlar niye yararım olsun? Ben onu anlamadım. Sevmiyorum insanları diyorum. Burada sanal sanal takılıyorum işte.

Son düzenleme:
Lol oynadığınız için faydalı olmayacaksınız diye bir şey yok. Lol sizin deli gibi vaktinizi de almak zorunda değil. Bir tek lol oynamak zorunda da değilsiniz. Ben bu sene marmara üniversitesi elektrik-elektroniği bitireceğim (Allah'ın izniyle). Son stajlarımı yapıyorum bitince EMO dan imza yetkisini alacağım. Babam geçen sene vefat etmişti dükkanda iki tane usta çalıştırıyorduk. Bir yandan da annemle birlikte ustalarla işi devam ettiriyoruz. Ben staj yüzünden ilgilenemediğim zaman annem bakıyor. Aynı zamanda okulda bitirme projesi ve staj raporlarıyla uğraşıyorum. Haftanın 5 günü staj, cumartesi kendi işim pazar günü de rapor yazıyorum. Fakat ben yine de oynuyor lig çıkıyorum vakit yetiyor. Sıkılıyorum başka oyunlar oynuyorum steam 1k saat oynadığım bir sürü oyunla dolu.

Bu "lol vakit kaybı, oynanmaz, ruh sağlını etkiler, işe yarayacak bir şey yapmayacaksanız lol oynayın" kafası nereden geliyor anlamıyorum. İnsan neyi seviyorsa, vakit ayırabiliyorsa yapabilir bir problem yok. Eğer lol oynamaktan bunaldıysanız ara verin başka oyunlar oynayın. Bırakmak isterseniz sizin tercihiniz ama lol oynadığınız için vasıfsız, ruh sağlığı bozuk yada asosyal olmuyorsunuz. Sevdiğiniz oyunu oynamış oluyorsunuz.

Son düzenleme:
Lol oynadığınız için faydalı olmayacaksınız diye bir şey yok. Lol sizin deli gibi vaktinizi de almak zorunda değil. Bir tek lol oynamak zorunda da değilsiniz. Ben bu sene marmara üniversitesi elektrik-elektroniği bitireceğim (Allah'ın izniyle). Son stajlarımı yapıyorum bitince EMO dan imza yetkisini alacağım. Babam geçen sene vefat etmişti dükkanda iki tane usta çalıştırıyorduk. Bir yandan da annemle birlikte ustalarla işi devam ettiriyoruz. Ben staj yüzünden ilgilenemediğim zaman annem bakıyor. Aynı zamanda okulda bitirme projesi ve staj raporlarıyla uğraşıyorum. Hatanın 5 günü staj, cumartesi kendi işim pazar günü de rapor yazıyorum. Fakat ben yine de oynuyor lig çıkıyorum vakit yetiyor. Sıkılıyorum başka oyunlar oynuyorum steam 1k saat oynadığım bir sürü oyunla dolu.

Bu "lol vakit kaybı, oynanmaz, ruh sağlını etkiler, işe yarayacak bir şey yapmayacaksanız lol oynayın" kafası nereden geliyor anlamıyorum. İnsan neyi seviyorsa, vakit ayırabiliyorsa yapabilir bir problem yok. Eğer lol oynamaktan bunaldıysanız ara verin başka oyunlar oynayın. Bırakmak isterseniz sizin tercihiniz ama lol oynadığınız için vasıfsız, ruh sağlığı bozuk yada asosyal olmuyorsunuz. Sevdiğiniz oyunu oynamış oluyorsunuz.
Ben de bilgisayar mühendisliği okuyorum zaten ama lig çıkmayı çok önemli görüyorum. Çünkü kendini eğlendiriyorsun lakin ilerleme de hiç kaydedemiyorum.

Lol oynadığınız için faydalı olmayacaksınız diye bir şey yok. Lol sizin deli gibi vaktinizi de almak zorunda değil. Bir tek lol oynamak zorunda da değilsiniz. Ben bu sene marmara üniversitesi elektrik-elektroniği bitireceğim (Allah'ın izniyle). Son stajlarımı yapıyorum bitince EMO dan imza yetkisini alacağım. Babam geçen sene vefat etmişti dükkanda iki tane usta çalıştırıyorduk. Bir yandan da annemle birlikte ustalarla işi devam ettiriyoruz. Ben staj yüzünden ilgilenemediğim zaman annem bakıyor. Aynı zamanda okulda bitirme projesi ve staj raporlarıyla uğraşıyorum. Hatanın 5 günü staj, cumartesi kendi işim pazar günü de rapor yazıyorum. Fakat ben yine de oynuyor lig çıkıyorum vakit yetiyor. Sıkılıyorum başka oyunlar oynuyorum steam 1k saat oynadığım bir sürü oyunla dolu.

Ben LoL oynayan faydalı olamaz demek değil. LoL oynanır, bağımlılık yaparsa (ki nefis bu, bende geçmişte yaptığı gibi, insanların da bahsettiğine göre yaptığı gibi, çevremdeki insanlara yaptığı gibi yapacaktır) her gün, gün içerisinde de fazlasıyla oynandığı zaman vakit kaybına neden olur. Sigaranın da 1 dalı zararsızdır. Sonra günde 2 pakete dönüşünce iş işten geçmiş olur.

Tamam o zaman konuyu neden açtınız? Kötü oynadığınızı düşündüğünüzü söylüyorsunuz. Burada fikir söylüyorum. Ters olacak şeyleri söylüyorsunuz. Kendinizle çelişiyorsunuz. E-sporcu olmayı düşünüyorsunuz ama bir kaç el kaybedip "bırakmakla" ilgili konu açıyorsunuz.

Madem e-sporcu olacaksınız neden konu?
Madem konudaki fikirlerde LoL'ü bırakmamak için direneceksiniz neden pes etme düşüncesi?

Tamam o zaman konuyu neden açtınız? Kötü oynadığınızı düşündüğünüzü söylüyorsunuz. Burada fikir söylüyorum. Ters olacak şeyleri söylüyorsunuz. Kendinizle çelişiyorsunuz. E-sporcu olmayı düşünüyorsunuz ama bir kaç el kaybedip "bırakmakla" ilgili konu açıyorsunuz.

Madem e-sporcu olacaksınız neden konu?
Madem konudaki fikirlerde LoL'ü bırakmamak için direneceksiniz neden pes etme düşüncesi?
Hacı senin görüşlerine ben karşı çıktım. Sen de deminden beri Technopat kullanıyorsun. Mesela bu da zaman kaybı değil mi? Sen insanların isteklerini önemsiz görüyorsun diye zaman kaybı olduğunu düşünüyorsun.

Hacı senin görüşlerine ben karşı çıktım. Sen de deminden beri Technopat kullanıyorsun. Mesela bu da zaman kaybı değil mi? Sen insanların isteklerini önemsiz görüyorsun diye zaman kaybı olduğunu düşünüyorsun.
Technopat'ta takılmamın sebebi bir şeyler öğrenmek istemem. Ben evvelinde bilgisayarımda bolca şey yapardım. Yanlış anlaşılmasın, çok gelişmiş şeyler yapmazdım. Yerimde durmaz bir şeyler öğrenmeye çalışırdım. Technopat da sorunlarla başa çıktığım bir yer olurdu. En sonunda benim de ihtiyacım oldu ve hesap kurmak zorunda kaldım. Şimdilerde bilgisayarım bozuk, öğrenebileceğim şeyler azaldı. Ben de Technopat'tan kalabileceğimi kapmaya çalışıyorum.

Ayrıca LoL ve Technopat'ı karşılaştırmanız şaşırtıcı. Neyse, iyi günler.

Geri
Yukarı