LoL'ü doğru oynamanın sırrı nedir?

Öncelikle beraber oynuyabilceğin, sana hem sohbet etmekte, hemde oyunu taşımaya ve oynamaya yardımcı olucak bir pre lazım :) İkinci adımda ise takım chaetini kapatmak senin flame yapmamana yardımcı olucak ve kendini oyunu adıyabilceksin. Üçüncü ve son adımımız ise hızlı öğrenmek, güzel oynuyan yayıncıları izlemek veya neler yapabilceğine kendini nasıl geliştirebilceğine dair videolar izlemek. Bunlarda başarılı olursan oyuna devam edebilirsin. Yoksa gençliğini bir oyun için harcama ve bırak gitsin :) İyi oyunlar!

Abi kitlede düzelme yok. 1 Yıldır oynamıyorum, bi girip bakayım dedim. Yok abi. Bıraktığım gibi, herkes aynı. Adam maça ''Sana gang yok **'' diyerek başladı.
Kardeş ben 4 maç kazanıyorum, 1 tane kaybedince geri düşüyorum.

Bir de oyunda, koridora göre LP puanı veriyor.
Destek oynayınca daha çok LP geliyor. Ben Mid oynuyorum 10 LP geliyor, destek oynuyorum 16 LP geliyor. Bu adaletsizlik. Zaten destek karakterlerini oynamak cidden aşırı kolay. Bir de bir çok destek main, kendini bizlerden üstün görüyor ya, ayar oluyorum :D.

Merhaba. Sezon 2'den beri LoL oynuyorum. Daha doğrusu sezon 2'de başlayıp uzun süre oynadıktan sonra bırakmıştım. Sonra her 1-2 senede bir bırakıp geri dönüyordum. Şu anda tekrar başladım. Ancak şimdiye kadar oyunu sadece "oyun" olarak oynuyordum ciddiye almadan. Şimdi ise oyunda biraz daha gelişip rank atlamak istiyorum. Yalnız şöyle bir durum var izlediğim yüksek rank maçlarında, videolarda vs. gördüğüm bir şey var. Yani ben mid oynuyorum ve yüksek rank maçlarında mid LAN'e baktığım zaman (ve oyunun geneline) bizim oynadığımız oyundan daha farklı gibi geliyor. Yani sanki oyunu ileri seviye oynamak ile normal oynamak arasında küçük bir çizgi var gibi hissediyorum ve onu anlasam sanki her şey çok daha kolaylaşacakmış, onlar gibi düşünebilecekmişim gibi geliyor ama ne olduğunu henüz bulamadım. Aklımda bulunması gereken bir şey varmış da bunu anladığım anda oyun ile ilgili görüşüm değişip asıl mantığı kavrayacakmışım gibi. Yakın zamanda düşük Elo'dan yüksek Elo'ya çıkan arkadaşlar varsa ne demek istediğimi anlamıştır eminim. Bu konuda fikrinizi belirtirseniz sevinirim.

2 saniye önce midim saçma bir şekilde oynayıp rakibe 2.kez scuttle verdirttiği için AFK bıraktım hocam. Bu oyunun tek mantığı takımınızla oynamak. Ben başka bir ince çizgi göremiyorum. Paso takımınızı öne geçirmeye yönelik oynayın derim.

Edit: Arkadaş bronz 1'miş zaten oynayıştan belliydi.

Son düzenleme:
Türkiye sunucusunda oynamamak. Cidden EUW sunucusuna geçtiğimden beri çok az olumsuz olayla karşılaştım. Bu oran Türkiye sunucusunun yanında hiçbir şey. Diğer ki tavsiye oyun arkadaşı arayın kendinize ama kafa dengi olsun. Bot pre yaptığınız zaman arkadaşınız ve siz oynayabiliyorsanız kolaylıkla 5V2 atabiliyorsunuz. Tabi burada karakter seçimi çok önemli faktör. Sürekli yeni şampiyonlar deneyin bir şampiyonda takılı kalmayın. Hem bu size mesela karşınızdaki kişi oynadığınız bir şampiyonu aldığı zaman o şampiyonun avantajlarını bildiğiniz gibi dezavantajlarında bileceğiniz için o şampiyona göre şampiyon almanızı sağlar. Tabi bunu sitelerden de öğrenebilirsiniz ama bence kendi kendine öğrenmek daha verimli. Başka bir hata ise mesela önemli hatalar yaptınız diyelim bazı kişiler bu evreden sonra oyunu salıyorlar etrafta boş boş geziyorlar bu bence çok büyük bir hata bunun yerine çözüm odaklı oynamak çok daha iyi mesela ben ne yapsam şu an durumu toparlayabilirim? Gibi.

2 saniye önce midim saçma bir şekilde oynayıp rakibe 2.kez scuttle verdirttiği için AFK bıraktım hocam. Bu oyunun tek mantığı takımınızla oynamak. Ben başka bir ince çizgi göremiyorum. Paso takımınızı öne geçirmeye yönelik oynayın derim.

Edit: Arkadaş bronz 1'miş zaten oynayıştan belliydi.
Arkadaş olayı ilk cümlede bitirmiş aslında. Takım oyunu her şeyin önünde. Yüksek elo maçlarına bakarsan koridordan daha fazla savaşlar yampiri, ejder gibi objektiflerde çıkıyor. Özellikle ormancıya yardım üst düzey. Millet minyon dalgasını ormancısına yardım edebilecek şekilde tutmaya çalışıyor. Ama düşük elolarda yardımın y'si bile yok. Bırak ormancıya yardımı adc şifa bile atmıyor desteği için. Sen ne kadar iyi olursan ol bir yere kadar gidersin sonuçta takım oyunu. Sana farklı gelmesinin sebebi bana kalırsa bu yardım olayı.

Sakin oynayıp açgözlülük yapmamak her zaman kazandırıyor. Yok killimi çaldın yok bunu yaptın, kardeşim takım oyunu bu.

Geri
Yukarı