LP156WH1 laptop ekranı çift monitör yapılır mı?

Kerem2159

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Asus PRIME A320M-K
ASUS GeForce DUAL RTX 3060
XPG Gammix D35 16GB
ADATA Legend 750 500GB
FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
Monitör
lp156wh1
Eski laptopumdaki bütün parçaları sökerken aklıma çift monitör yapma fikri geldi fakat eski laptopumdaki monitörü sökünce lvds adında garip ince bir kablo ile karşılaştım. Biraz araştırdım HDMI veya VGA dönüştürücüsü var mıdır diye fakat bulamadım. En sonunda lvds Controller board adında bir alet buldum fakat yurt dışında satıldığı için biraz pahalıydı ve güvenemedim. Eski laptopumdaki ekranı daha ucuz bir çift monitör yapabilir miyim?

Laptop ekranımın modeli: LP156wh1.

Anladığım kadarıyla laptopta şu an ekran yok doğru mu?

Laptop bozuk olduğu için bütün parçalarını şu an kullandığım laptopa ekledim elimde kalan tek şey eski laptopun anakartı ve eski laptopumun ekranı.

Laptop ekranının kablosuna veya flexine uygun aparatı internette ucuza bulup alırsanız belki olabilir ama ben pek de önermem onun yerine 2.el monitör alabilirsiniz hem daha iyi olur.

Eski laptopumdaki bütün parçaları sökerken aklıma çift monitör yapma fikri geldi fakat eski laptopumdaki monitörü sökünce lvds adında garip ince bir kablo ile karşılaştım. Biraz araştırdım HDMI veya VGA dönüştürücüsü var mıdır diye fakat bulamadım. En sonunda lvds Controller board adında bir alet buldum fakat yurt dışında satıldığı için biraz pahalıydı ve güvenemedim. Eski laptopumdaki ekranı daha ucuz bir çift monitör yapabilir miyim?

Laptop ekranımın modeli: LP156wh1.
sizce bunu nasıl yaparım

Yeni konular

Geri
Yukarı