LPG'li araçta su eksiltme normal mi?

sancarsavas

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İkinci el araç alırken 15-20 günde bir 1-2 parmak su eksiltmesi normal midir? BMW 3.16 LPG'li bir araç. Birkaç yıl önce de benzer bir aracım vardı hep su eksiltiyordu sonra satmıştım. Eksper bu su eksiltmenin hortumlardan mı yoksa conta gibi tehlikeli bir yerden olup olmadığını anlayabiliyor mu? Yoksa aracın bir serviste bir gün falan bekleyip altına bakılması mı gerek? Şimdiden teşekkürler.

Lpgli araçtan bağımsız olarak, o kadar su eksiltmesini normal buluyorum. Su kaynama sıcaklığına gelmeden de buharlaşabilir. Motor ısındıkça bir miktar buharlaşma elbette olacaktır. 1-2 parmak azalmayla su yaktığını düşünmüyorum. Aynı durum benim dizel aracımda da mevcut. Her ay yarım su bardağı kadar su doldururum.

Su eksiltmenin lpg ile bir alakası yok. Lpgli araç su eksiltmez diye bir şey de yok.
Aracı sık sık hız yaparak sıkıştırmıyorsanız, eğer tüm boru, hortum, conta, radyatör gibi alakalı parçalar da sorunsuz ise sık sık su eksiltmesi anormal bir durumdur. Kontrol ettirin.

Son düzenleme:
Conta testi yapılır da yani 15 günde diye bir tabir olmaz su eksiltmede. 15 gün yattığı yerde mi eksiltiyor araç yoksa Türkiye'yi dolaşıp mı o kadar su eksiltiyor, o önemli. Bazen bir hortumdan da olabilir, contadan da olabilir. Tespitinin yapılması lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı