LPG'ye yakın zamanda en az 50 kuruşluk bir zam bekleniyor

Mecburen biniyorum otomobile iş ve ihtiyaç çok az sürmeme rağmen bu para gidiyor sürekli uzun yola çıksam herhalde bu hesapla yılda 50k TL harcarım.

Yılda 50k? Sudan ucuz. Biz 70kdan az yakmıyoruzdur. Bugün arabayla 235 km yol yaptım ve yarın da büyük ihtimalle 140 civarı olacaktır. Cumartesi 180 km ve pazar ise 160 km civarı yol yapacağım büyük ihtimalle. Hiçbiri gezi değil. Biri iş biri sınav biri de hastane...

Dacia sandero stepway ile 100km yolda 3.45 litre yakıyorum o bile yüksek geliyor.

3.45? Fiorino da 5.5 altını göremezsiniz. Yaşadığım yere isterseniz profilimden bakın. Full dağ. Bu güne kadar hiç 5.5 altını görmedim. Yaptığım son 1100 km de ortalama tüketim 6.2
Bugün yaptığım 235 Km'de de ortalama tüketim 5.6

Yılda 50k? Sudan ucuz. Biz 70kdan az yakmıyoruzdur. Bugün arabayla 235 km yol yaptım ve yarın da büyük ihtimalle 140 civarı olacaktır. Cumartesi 180 km ve pazar ise 160 km civarı yol yapacağım büyük ihtimalle. Hiçbiri gezi değil. Biri iş biri sınav biri de hastane...

Şu anki araç üzerinden hesap yaptım yoksa 100km 10 litre yakan araba ile 100k para yakar en az benim dediğim uzun yol 600-1000 km civarı 2 haftada bir kere gidiş oda yakıt sabit kalırsa yakın tanıdığımız kamyoncu bir abi var yılda kamyonu 2 milyon TL üstü yakıyordur.
Bedavaya gidiyorsunuz ben 180 CC motorla 2,5 civarı yakıyorum :)

Gaz pedalında kıl var gibi bastığım için o kadar yakıyorum yoksa 5-6 litre yakar ufaktan dokunsan.

Şu anki araç üzerinden hesap yaptım yoksa 100km 10 litre yakan araba ile 100k para yakar en az benim dediğim uzun yol 600-1000 km civarı 2 haftada bir kere gidiş oda yakıt sabit kalırsa yakın tanıdığımız kamyoncu bir abi var yılda kamyonu 2 milyon TL üstü yakıyordur.

Uzun yol da tüketim çok daha az. Biz daha çok şehir içi kullanıyoruz ve kullanım uçuyor...

Az bile kalmış, şaşırdım. Kuruş ibaresi ile zam yapıldığını göremez olmuştuk son zamanlarda. 1-2 TL geliyordu her seferinde.
LPG fiyatına göre fazla zam, 1.30 TL gibi bir şey çıkıyor oranlayınca. Senin dediklerin benzin ve motorin.

@Taptic neyini beğenmedin? İnsan gibi açıklıyoruz sana. Cahillik zor ya da asosyallik. :D

Geri
Yukarı