Lumia 925 mi; Note 2 mi ?

Uygulama azlığı kapanıyor. Bu durum kimine göre avantaj kimine göre dezavantaj. Kimisi için WP'de ki uygulamalarda virüs vs. yok, çöp uygulama yok. Android'de çöp ve virüslü uygulama çok fazla. Gerisi telefonu alacak kişinin uygulama ihtiyacına kalıyor.

Sen beni dinle Lumia 925 al. Ben çok Android telefon gördüm hepsi yavaş ve stabil değil.

Ayrıca Android telefonlara güncelleme Windows Phone'dan daha az gelir ve bir süre sonra Android'e güncelleme gelmez.

Android alacaksa amiral gemi almalı yoksa yanına dahi yaklaşma o yüzden arkadaşa amiral gemileri örnek gösterdikya :)

Bir zamanlar amiral gemisi olan Samsung Galaxy S1 şuan kimsenin yüzüne bakmadığı telefon.
Bu durum nasıl açıklanacak?

Senin bir zamanlar kullandığın telefonu cocuklar kullanmıyor o nasıl olacak sen kalkmış 2010 telefonunu konuya sokuyorsun bunu yazarken düşünüp yazsanda kafaları karıştırmasan...

Arkadaşlar bende telefon almayı düşünüyorum, uzun zamandır 1020 yi kovalıyorum, ama şimdi Z2 yi bekliyorum. Amiral gemisi al diyorsun da her çıkan amiral gemisini de alamazsın ya. Bir tane alırsın 3-4 yıl kullanırsın, üzerine kim bilir kaç tane amiral gemisi gelir. Cidden bu piyasaya para harcamak istemiyorum. Yok güncelleme gelmez, yok çöker, yok kasar.. 2 bin lira telefona para verecem bir kaç yıl sonra yenisini kendisi aldırttıracak bana. Seviyeyi de kimse düşürmeyeceğinden gene bi 2000-2500 olacak sonsuza kadar devam edecek, hayatımız boyunca taksit mi ödeyeceğiz biz ?

Lütfen bilen konuşsun, taraflı olarak yapılan konuşmalar gerçekten cazip olan şeyleri itici gösterebiliyor..

Note 2 babamda var şuanda. Gayet güzel ve stabil bir şekilde kullanıyor. Hem şuanda 4.3 Android güncellemesine sahip. 4.4.2 KitKat güncellemesi de sunuyor Samsung ki ben bunu sunacaklarını sanmıyordum. Artık Samsung eskisi kadar yazılım yayınlamayan bir firma değil. Eskiden yüzüne bakmıyordu fakat şimdi toparladı. Bu arada daha dün Lumia 520 incelemesini çektim arkadaşımla. Hafta sonu montajlayıp, render edip, uploadlayacağız sadece. 520'de bile telefon çok akıcı bir şekilde çalışıyor, uygulamalarda donma yok. Mesela Asphalt 8'de bile telefon donmayacak kadar iyi. Ama Minion Rush'un artık kodlamadan kaynaklı olarak iOS, Android ve WP sürümleri her cihazda donuyor. Bir tek Windows 8 plartformunda hiç kasmıyor.

Bence Note 2. WP'lar akıllı falan değildir. Uygulamaları bile web sitesi tarzında. İşlevsel değil ve ayrıntılı menüleri yok. Ayrıca telefonunu değiştirmeye kalksan telefoncular almıyor bile. Kesinlikle yüksek donanımlı bir Android telefon almalısın. Note 2 şuan Genpa garantili sıfır 1300 Tl'ye bulabiliyorsun ki bence hala canavar gibi bir telefondur kendileri.

Arkadaşlar bende telefon almayı düşünüyorum, uzun zamandır 1020 yi kovalıyorum, ama şimdi Z2 yi bekliyorum. Amiral gemisi al diyorsun da her çıkan amiral gemisini de alamazsın ya. Bir tane alırsın 3-4 yıl kullanırsın, üzerine kim bilir kaç tane amiral gemisi gelir. Cidden bu piyasaya para harcamak istemiyorum. Yok güncelleme gelmez, yok çöker, yok kasar.. 2 bin lira telefona para verecem bir kaç yıl sonra yenisini kendisi aldırttıracak bana. Seviyeyi de kimse düşürmeyeceğinden gene bi 2000-2500 olacak sonsuza kadar devam edecek, hayatımız boyunca taksit mi ödeyeceğiz biz ?

Lütfen bilen konuşsun, taraflı olarak yapılan konuşmalar gerçekten cazip olan şeyleri itici gösterebiliyor..
Android diyorum. Çok zarar edersin. Ekim 2013'te 2300 Tl'ye aldığım ve hala sıfır gibi olan Lumia 1020'ye telefoncular 500 Tl fiyat biçti. Ayrıca çoğu dükkan almadı bile. Nedeni ise tutulmuyormuş vs. vs. 5-6 sene kullanırım diyorsan bir şey diyemem gerçi karamsar olmakta istemiyorum ama Note 2 al.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lumia 930 fiyatı yakında açıklanacaktır, bence fiyatı beklemelisin...
930 kamera, ekran, ram, hafıza yönünden 925ten daha iyi gibi gözüküyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı