LXDE ortamıyla en iyi verim ve görsellik sağlayan dağıtım

lavanta

Kilopat
Yer
Ankara
LXDE ortamıyla en iyi verim ve görsellik sağlayan dağıtım hangisidir sizce? Dizüstünde fazla kaynak tüketmeden çalışacak bir dağıtım aramak aklıma geldi. Makine Dell Vostro 3501. Pek kullanmıyorum. Eski masaüstü kullanıyorum daha çok. Dizüstü kullanmak rahat gelmiyor. Eski makinede Mint Xfce var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapabilirseniz Debian'ı netinstall ile kurup LXDE kurun. Pling'den de tema yüklersiniz. Gereksiz paketler olmayacağı için hafif olur.

Yapabilirseniz Debian'ı netinstall ile kurup LXDE kurun. Pling'den de tema yüklersiniz. Gereksiz paketler olmayacağı için hafif olur.
Masaüstü ortamlarını ayrıca kurunca güzel durmuyor bence. Mint'te çeşitli masaüstü ortamlarını denediğimde memnun olmamıştım. Bütünleşik gelen dağıtımları daha başarılı buluyorum. Ama tavsiyeniz aklıma gelmemişti belki deneyenler çıkar.

LXDE ortamıyla en iyi verim ve görsellik sağlayan dağıtım hangisidir sizce? Dizüstünde fazla kaynak tüketmeden çalışacak bir dağıtım aramak aklıma geldi. Makine Dell Vostro 3501. Pek kullanmıyorum. Eski masaüstü kullanıyorum daha çok. Dizüstü kullanmak rahat gelmiyor. Eski makinede Mint Xfce var.
LXDE dışında BunsenLabs ve ArchLabs öneririm. İki distro da OpenBox kullanıyor, yani çok hafiflerdir.

Geri
Yukarı