LYS ve YGS İçin Kitap Önerisi

53potter

Hectopat
Arkadaşlar 11. sınıf öğrencisiyim ve artık sınavlara çalışmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Elimde herhangi bir kaynak yok. Temiz, kolaydan zora doğru giden güzel kitaplar arıyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Dershaneye gitmiyorsun sanırım. Zirve yayınlarına bakabilirsin. Bende 11. sınıf öğrencisiyim. Piyasa da kaynak çok kitapçılara giderek de gerekli bilgiler alabilirsin. Ama en doğrusu hocalarına sormak olacaktır.

Fen dersleri için Palme. Özellikle okul sınavlarında çok yardımı dokunacak. YGS LYS kitabını da alabilirsin direk, 11. sınıf kitabı yerine. Geometri için Karekök, Matematik için Karekök ve FEM. Söylediğim kaynaklar altyapı gerektirir.

Palme'den organik kimya çalışmıştım. Bence çok gereksiz. Diğer kitapları da öyledir diye düşünüyorum. Tüm dersler için Fem'in simetrik setlerinden çalıştım. Çok yararını gördüm. Öneririm.

Ben sayfa kenarlarında bilgi verilen soru bankasını bitirmiştim. Tabii ki faydasını gördüm, ama çok gereksiz. Hiç benzeri çıkmamış ve hayatta çıkma ihtimali olmayan sorularla dolu. Onun yerine Fem'in LYS kimya simetrik konu anlatımlı kitabı yeterli bence. Tüm konulara ordan çalıştım ben. Daha verimli bir kitap görmedim diyebilirim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı